Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miből él a magyar?

Miből él a magyar?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam vásárolni,(nem reklámozom ezért csak annyit,hogy minden városba van és olyan fellüről mint egy konzerv)nos abba voltam nézem a dátumot "19.nap a hónapból"

Fizetések a köztisztviselőknek 3.án van ( úgy tudom )ami átlagba olyan 150 ezer,jó ezzel nincs is gond de sajnos elég kevés,akkor vannak a gyári melosok vagy mi Ők 10.én kapnak minimálbér körüli összeget ami olyan 70?! az is kevés sajnos. Ügye még vannak a nyugdíjasok akik változó,hogy mikor kapják kevés bérüket tegyük fől 140 de akkor az már sok.Meg vannak a munkanélküliek közmunkások elvileg 10.én kapnak Ők is keveset tán 47 ezret?!


Parkolója a boltnak dugig volt gépjárművekkel becsülésem szerint átlag életkoruk 5-6 év volt kvázi nem olcsó a bérekhez képest, emberek megpakolt kosarakkal,bevásárló kocsikkal jöttek ki. Nem vagyok se irigy se gonosz ember,nekem ez kicsit feltünő,hogy orrba-szájba nyomják a tévébe,hogy milyen szegény Magyarország mennyi hiteles ember van akkor mégis miből tartja fönn magát az ember?


Kérdés adott.



2014. aug. 20. 09:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

"Magyarország mennyi hiteles ember van akkor mégis miből tartja fönn magát az ember?"


Hát hitelből..:-)


De viccen kívül: sok ember jól keres ám. Meg ahol ketten vannak: nő keres 120 nettót, pasi 150et, máris ketten többre mentek.


A 3,3 millió szegényt meg nem látod a plázákban.

2014. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

270 ezerből sokra meg a ember,az a fizu kevés nem elég semmire. Meg akkor kérdezem,hogy ha nagy a munkanélküliség hol dolgozik a ilyen?


3,3 millió szegény nincs, szerintem ez kicsit felfújt történet. Meg akkor mi a szegény?? Hol kezdődik a szegénység?

2014. aug. 20. 09:24
 3/31 BlackSword ***** válasza:
100%

Majdnem jók az infóid, de köztisztviselők, közalkalmazottak, közmunkások ötödikéig kapnak fizetést... Ez átutalás esetén általában már másodika, harmadika... az a 47 az igazából 50...


Ha még úgy van -bár lehet megváltoztatták- 15-dikéig mindenkinek fizetést kell kepnia, aki megdolgozott érte... Akik meg estleg ezután kapnak, azok meg a managerek...


Most már bökd ki melyik boltban voltál!!!

2014. aug. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem írom le a nevét,szürke konzerv nagy parkoló piros 5 betű . Angol multi.
2014. aug. 20. 09:32
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én közalkalmazott vagyok, 115 ezret viszek haza (párom kap kb 70 ezret otthonról az egyetem mellett), de nincsenek megélhetési gondjaink, és hetente legalább egyszer elnézünk egy hipermarketbe. De sokszor van, aki előttem fizet, és 30 ezret kifizet egy vásárlásra: nem hiszem, hogy ő a minimálbéres gyári munkás. Igenis van, aki nem keres eleget, de biztosan nem annyit, amennyit megérdemelne, pl. édesanyám 30 év munkaviszonnyal szintén közalkalmazottként kb. 40 ezerrel kap kevesebbet, mint én, és ha nem kap a munkahelyén ebédet, akkor nem is nagyon eszik főtt ételt. De ő is elmegy a hipermarketbe esetenként, mert még mindig az az olcsóbb sok szempontból.
2014. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Napfonat ***** válasza:
38%

Hát igen. Hitelből él a magyar, vagyis már előre elköltötte azt a fizetését, amiért még meg sem dolgozott. Autóra, lakásra, házra, nyaralásra, plazmatévére!

Ha valakit elbocsátanak, vagy valamiért nem tud fizetni, jön a bank, és viszi az autót, a lakást, a házat!

Ezt modern rabszolgaságnak nevezik.

Ilyen világot élünk.

2014. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kösz,nem is rossz infó egy fiatalkorútól :)


De az a 47 az 47,50 csak akkor ha teljes a család.


Ennek utánanézek még,de én így tudom.

2014. aug. 20. 09:35
 8/31 anonim ***** válasza:
Az én barátaim pl Sopronban élnek (kisváros, tessék), és átjárnak Ausztriába dolgozni. Euróban kapnak fizut, 1200-2000 körül, ami kint az alap. Itthon beváltják és máris jól élnek. A szakács pl itthon 78 nettót keresett, kint 1500 eurot kap.
2014. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Akkor is kevés a bér kis hazánkba !!!!


Tegnap néztem vámos keres 120-at mégis miért maradjanak itt,ez csak vergődés.

2014. aug. 20. 09:38
 10/31 A kérdező kommentje:
Jó de pl. szekszárdi ember hova járjon átt,Sopronba könnyű ott én is laknék csak itt érzem jól magam mármint a környéken..
2014. aug. 20. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!