Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyivel csökkent az Erdélybe...

Mennyivel csökkent az Erdélyben élő magyarok száma/aránya az elmúlt 100 évben az összlakossághoz viszonyítva?

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Románok száma megduplázódott a magyarok száma stagnál a németek száma megtizedelődött.

Vegyes házasságok száma, pedig nagy. A gyerek hol magyarnak, hol románnak vallja magát.

Nem egy ismerősöm van, ahol a gyerekek is megosztottak ebben a kérdésben nagyon érdekes, de inkább románnak mondják magukat, mert így könnyebb érvényesülni.

2014. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kb az egy tizedére esett vissza.
2014. aug. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha Erdély alatt a Magyarországtól Romániához került területeket érted, akkor:

1910 - 31,6% (1,7 millió)

2011 - 18,9% (1,2 millió) a magyar

2014. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a számok akkora kamuk. Csak mi nyugtatgatjuk magunkat hogy élnek még ott magyarok. Kolozsváron a múltkor segítségre volt szükségünk, 15 percig nem találtunk egy lelket se aki beszélne magyarul. Kis falvakban még az öregek itt-ott beszélnek, de olyan hamar eltűnnek mire kettőt tapsolunk. Ha a fiatalokat számolnánk, kiderülne hogy már számottevő kisebbség sem vagyunk.
2014. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Utolsó!

Az nem lehet véletlenül, hogy rossz helyre mentél "nyaralni" Romániában? Rengeteg olyan hely van Erdélyben, ahol csak magyarok élnek (itt persze falvakra értem a helyet), és szintén sok város, ahol több arányban laknak magyarok, mint románok, és az a "több"-et 60%-on felülire értem.

Ne félj, mi nem veszünk el ;)

2014. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor Kolozsvár rossz hely, Arad rossz hely, Temesvár rossz hely, felkészül Marosvásárhely - még 20 év aztán ott is mindenki román lesz, akkor csakis Csíkszeredába szabad menni? Valós probléma amit a 4-es leírt. Kb. tömeges magyarországi átvándorlással lehetne valamit is tenni ellene, ha azok akik ma Londonba mennek ki Erdélybe mennének - olyan se lesz a következő 500 évben.
2014. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
nekem anyám magyarnak vallja magát, apám román, otthon csak románul vagyunk hajlandóak beszélni. Romániában születtün, román az anyanyelvünk, román állampolgárok vagyunk, románul gondolkodunk. Ha választhattam volna, soha nem tanultam volna meg magyarul, de néha szükség van a magyarra mert vannak még mindig olyanok Romániában akik nem beszélik a román, de szerencsére egyre jobban csökken a számuk.
2014. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Itt a székelyföldön nem fogunk kiveszni, ne féljetek !!!
2014. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A számok mindig csak megközelítőek de tény, hogy csökkent, a román politikában a kezdetektől benne volt az erős asszimilációs törekvés. A kommunista idők alatt legalábbis keverték a népet - városokba ipari létesítményeket húztak fel és ezrével, tízezrével telepítették be a csóróbb románságot, lakásokat adva nekik stb. hogy javítsák az arányokat. Felsőfokú oktatásból munkát pl magyarnak általában a hegyeken túl adtak csak, ezt szüleimtől tudom, mi azért éltünk Erdélyben mert anyám elsők közt végzett ezért kivételesen megválaszthatta, hol dolgozzon. Esélyes, hogy egyszer eltűnünk, habár 89 után javult a helyzet, mivel könnyebb utazni, és kapcsolatot tartani Magyarországgal, könyveket kapni, magyar nyelvű tv-t nézni stb. Elképzelhető, hogy egyszer, ha egyre kevésbé számítanak a politikai határok, megáll / lecsökken a fogyatkozás, de ez a gazdaságon is múlik (megfelelő számú és minőségű munkahelyek otthon).
2014. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!