Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatod a hamvasztásos...

Támogatod a hamvasztásos temetést?

Figyelt kérdés

Olcsóbb, biztonságosabb mint a hagyományos. Kevesebb helyet foglal, olcsóbb a fenntartása, nincs fertőzésveszély. Kínában hamarosan kötelezővé teszik.


Ezek fényében mit tartasz fontosabbnak a hagyományokat vagy a fenti szempontokat?



2014. máj. 28. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen abszolút, a hagyományok ilyen téren eleve veszélyesek. Meg lehet nézni Indiában, hogy abban a folyóban mossák a halottakat amelyikből az ivóvizüket veszik, és ennek a járványok terjedésére gyakorolt hatását. A hamvasztás sokkal biztonságosabb.
2014. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Én legtöbb esetben a praktikus szempontokat többre becsülöm, mint a szokásokat. Attól, hogy valamit régóta csinálnak, még nem biztos, hogy jó is. Viszont ebben az esetben ez különösen igaz.
2014. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én még midig a hagyományos mellett tenném le a voksom. Egyet értek az érvekkel amiket felsoroltál, de nekem furi egy váza előtt állni, hogy ez a nagymama.
2014. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon nincs olyan probléma, mint Kínában, így lehet hagyományosan temetni.
2014. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Amennyiben az urnát is el lehet úgy temetni, ahogy a holttestet, akkor támogatom. Egyébként pedig nem tudom. Én magamat majd elhamvasztatni akarom; de azért azt nem szeretném, hogy a kandallón végezzem...
2014. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyapám nővérét hamvasztattuk nem volt utóda. Így tartottuk egyszerűbbnek és olcsóbb is volt. Nem élt nagy életet alig jöttek a temetésére. Nem kellett nagy szertartás. Édesanyja sírja tetején ástak egy gödröt oda temettük. És a hamvasztás nem jelenti azt hogy a szekrényre kell tenni. Egyébként szeretek horgászni , hamvasztatom magam és beleszóratom magam a Dunába.
2014. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tökmindegy.

Az biztos, hogy engem el fognak hamvasztani és elszórnak majd valahova. Szegény gyerekeim ne kínlódjanak a sírkapálással.

2014. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#4


Helyhiány lehet, hogy nincs. De mit gondolsz a két másik szempontról? A pénzről. És a fertőzésről. Árvíz esetén itt is előfordulhat fertőzés, ha meg úgy kell fenntartani a helyeket, hogy védve legyenek az árvíztől és a belvíztől, az a másik szempontot teszi még fontosabbá, vagyis a pénzügyi oldalát.

2014. máj. 28. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a legegyszerűbb, ha mindenki maga döntheti el hogyan szeretne nyugodni. Én magam a hamvasztás mellett vagyok inkább. Még okot is tudok mondani:

25 évente meg kell váltani a sírt. 50-100 év után senki nem váltja meg, rám senkit ne temessenek.

2014. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen támogatom.
2014. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!