Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek célja a melegek és a...

Kinek célja a melegek és a kisebbség térnyerése?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert úgy látom ezt tudatosan csinálják. Mindenhol ezeket tolják előre, ezeken van a figyelem. Kérdésem ez mire jó? A normális embereket szorítják így háttérbe, és már minden ez a két csoportot megkérdőjelező ember automatikusan ezen emberek ellen lesz, nem lesz elfogadó. Pedig ez hülyeség, mert az átlag embert különösebben nem érdekli a két téma, ha nincs folyton az orra alá tolva, illetve a két csoport nem viselkedik kihívóan.

2014. máj. 11. 15:23
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim válasza:

Ahoj!


A kérdés ahogy látom első sorban politikai vonatkozású és már meg is mutatta, hogy az ezzel kapcsolatos politikai törekvés sikeres volt, mert meg tudta osztani az embereket akár csak egy fórumkérdésben is...


Az ember magánélete nem szabadna, hogy politikai téma legyen, azt gondolom. A szabadság ott van, hogy az én magán dolgaimból ne akarjon senki politikai tőkét kovácsolni és a saját pecsenyéjét sütögetni belőle, legyen egy a repülőmodellezéstől akár a melegségig bármi.


Az is biztos, hogy véleményem szerint a felvonulás (legyen bármilyen politikai felvonulás) igazából nem segít abban, hogy az emberek elfogadjanak valamit, nem az emberek értelmes megközelítése, hanem egy tömeghatás előidézése (a Critical Mass-tól a Békemenetig minden), ami leginkább megosztottság elérésére alkalmas. Mert mi értelme van, hogy kordonok és rohamrendőrök között hirdesse valaki azt, hogy amit tesz az jó?


Végül az átlagembert igazából az foglalkoztatja, amit éppen elé tesznek...ha foci VB van, akkor sportbíró lesz, ha új járműveket vesznek akkor közlekedésmérnök, ha egy teret felújítanak akkor építész, ha Győzikét, akkor vagy rajongó vagy ellenző. Az ember mindig azzal foglalkozik, ami éppen szembe jön. Azt remélem, hogy a diszkriminációt pozitív és negatív irányban is sikerül lebontani, mert minden esetben feszültségeket okoz. A jogegyenlőtlenség probléma akkor is, hogyha az embernek hiányoznak jogai valamilyen megkülönböztetés okán, de ha csak ugyanannyit tesz vagy kevesebbet, mint egy másik ember, azért még ne legyenek a helyzetéből adódó előjogai is.


Lehet, hogy nem "liberális" eléggé a szemléletem, de szeretném, hogyha az embereket a tetteiken keresztül lehetne értékelni (nem valamilyen eleve kialakított elvrendszer alapján) és végre eljutnánk oda, hogy kényszerítőzés helyett a meggyőzéssel is foglalkoznánk. Egy nagyon jó elv: "Ha azt akarod, hogy valaki a házűból elköltözzön ne a házát rombold le, hanem építs mellé egy még szebbet és hívd át"

2015. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 hangszoros ***** válasza:
Egy közhellyel meg lehet magyarázni-érthetővé lehet tenni- nagyon sok mindent. Oszd meg és uralkodj. Gondolj bele a vallásokoknak, pártoknak is ez a feladata. Most éppen a migránsosdi van müsoron. Egy kisebbség csak igy tudja uralni a világot
2017. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!