Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Hogyan állapíthatom meg, hogy zsidó vagyok-e?

Figyelt kérdés
Mindig zűrös volt a családom. A szüleim is mintha titkolnának valamit. Szóval ki tudom magamról deríteni?
2009. dec. 20. 18:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%
Atya ég, micsoda válaszok. Csodálkozom, hogy olyat még nem írtak, hogy "gonosz vagy? mert akkor biztos...".
2009. dec. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi hülye válasz :D

"nincs fitymád" - mi van ha lány, akkor nincs, tehát biztosan zsidó?


Egyedül családfakutatással tudhatod meg, erről pedig már ezernyi kérdés volt. Nagyszülők, rokonok és a hivatalos papírok.

2009. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
pontosan kettő lehetőség van. Ha Férfi vagy akkor előveszed és megnézed h van e fitymád...ha nincs akkor nag valószínűséggel az vagy...( nem biztos de könnyen lehet) ha Nő vagy akkor kérdezd meg anyádat h zsidó e...ha anyád zsidó akkor teis az vagy :D tudod ez miért van? eléggé logikus egyébként mert a zsidók szerint az bizonyított h anyádtól vagy...h apád kivolt az nem egyértelmű :D
2009. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%

Szoval ha en ferfi vagyok es az anyam zsido, akkor en is az vagyok.Ha a felesegem nem zsido,akkor az en gyerekeim sem azok.A hugom gyerekei pedig igen.

Az en gyerekeimben nincsenek az en genjeim? A vezeteknevuk az enyemevel azonos.

A hugom gyerekeiben pedig a zsido genek vannak.

Ezt jol kitalaltak! Miert nem azt mondjak,hogy apai vagy anyai agon felzsido?

Mivel fajrol van szo ugye es nem vallasrol?

2009. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
79%

Nagyon egyszerű a megoldás! Péntek este, amikor elindultok a zsinagógába, kapd le apád kippáját a szögről, és jelentsd ki: Báruch rabbi addig fog várni rátok a sábesszal, amíg nem válaszolnak a kérdésedre, s ha kell, még a mínyáh se tud összegyűlni. Szükség esetén a bejárati ajtó mellé letámasztott ezüst tóramutatóval böködheted közben a pajeszát.


Valószínűleg ki fog derülni, mi az igazság.

2011. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
49%

De miért gondolod, hogy pont azt titkolják, hogy zsidó vagy?

És ha mohamedán, hindu vagy buddhista vagy? :/

2011. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%

Olyan érdekes... hogy lehet titkolni ha valaki zsidó? Mivel az egy VALLÁS, biztos titokban imádkoznak csendes magányukban...

Kedves kérdező: Te szoktál imádkozni? templomba jársz-e? zsidó szertartásokon és ünnepeken részt veszel-e?

Ha a válasz igen, akkor zsidó vagy. Ha nem, akkor nem vagy az.

Nekem is vannak ismerőseim akiket általában a külsejük alapján lezsidóznak, pedig ők nem azok, nem is vallásosak.

Csak azt várom, mikor lesz divat a "katolikusozás" vagy "reformátusozás". Megnézném, kinek esne jól ha lépten-nyomon a (talán nem is gyakorolt) vallásával piszkálnák.

2011. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
32%

Csak azt várom, mikor lesz divat a "katolikusozás" vagy "reformátusozás". Megnézném, kinek esne jól ha lépten-nyomon a (talán nem is gyakorolt) vallásával piszkálnák.


Én pl. katolikus vagyok, és nem igazán szívlelem a kálvinistákat és a lutheránusokat.

2011. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
69%
Néhány válasz rádöbbentett, hogy akár én is lehetek zsidó. Gazdag vagyok, vállalkozó, vannak dolgozóim akiket dolgoztatok, igaz nem kevés fizetésért, kicsit nagyobb az orrom, satöbbi. Köszönöm nektek hogy rádöbbentettetek ki is vagyok valójában. Barmok..........
2011. ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy vagytok vele, de ha előlem a származásom kapcsán titkolóznának, akkor inkább arra gondolnék, hogy örökbe fogadtak és nem arra hogy zsidó vagyok.
2011. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!