Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Hogyan állapíthatom meg, hogy zsidó vagyok-e?

Figyelt kérdés
Mindig zűrös volt a családom. A szüleim is mintha titkolnának valamit. Szóval ki tudom magamról deríteni?
2009. dec. 20. 18:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
mit mondtak a szüleid, milyen vallásúak vagytok? attól még nem lesz senki sem zsidó, mert zűrös:)
2009. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Érdeklődj nagyszülőknél
2009. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
46%

Az az eszeveszett zsidózás ami manapság egyrészt megalapozatlan. Először is ki számít zsidónak? Mi alapján döntik el?

Ezt szerintem vedd figyelembe. A sok értelmetlen ember, általában az orr, és a fül méretet figyeli. Ha nagy valakinek az orra, az már zsidó.

Beszélgess el a családoddal erről. Nagyszülők, szülők. Vallás alapon lehet csak megkülönböztetni a zsidókat.

Fajilag magam sem értem, hogy ezt hogyan lehet megmondani ki zsidó és ki nem...

Amúgy meg nem mind1? Tetteik utána kéne az embert megítélni...

2009. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 ceri ***** válasza:
93%

Kérdezd meg kerek-perec a szüleidet. Mi az, hogy titkolódznak. Jogod van tudni!

Ott már nagy baj van, ha szülő és gyerek nem tud ilyen dolgot őszintén megbeszélni.

2009. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
72%
és ha zsidó lennél az baj?
2009. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%
Igen,legjobb lesz ,ha eléjük állsz és megkérdezed!
2009. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha zsidó lennél, tudnál róla. A zsidóknál nem szokás eltitkolni a gyerek előtt a származását, sőt, a zsidók elég határozott, öntudatos embereknek tűnnek, ha a "zsidóságukról" van szó... Ápolják a hagyományaikat, zsidó közösségbe járnak, és tudatában vannak a származásuknak.


Önmagában attól, hogy esetleg volt egy-két zsidó ősöd, még nem leszel magad is zsidó...

2009. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

"Ha zsidó lennél, tudnál róla. A zsidóknál nem szokás eltitkolni a gyerek előtt a származását, sőt, a zsidók elég határozott, öntudatos embereknek tűnnek, ha a "zsidóságukról" van szó... Ápolják a hagyományaikat, zsidó közösségbe járnak, és tudatában vannak a származásuknak."


Ez nem feltétlen igaz, elég sok család van, ahol nem ápolják a zsidóságukat, vagy sőt, egyenesen inkább igyekeznek titkolni

2009. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
kérdezd meg szüleidet
2009. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Pár generációra vissza kellene vezetni a családfát, de ez nem olyan egyszerű.

A legtöbb zsidónak jellegzetes orrformája van, és ha valakiben van ilyen vér akkor az orr és fejformáról esetleg lehet következtetni. Persze ehhez kell egy kis szakértelem.

Sok átlagember a görbeorrú egyénekre rámondja, hogy zsidó, de ez elég elhamarkodott és ostoba kijelentés.

A zsidóknak általában horgas orruk van. Sajnos sokan ezt összemossák a pl a karvalyorral és lezsidózzák az embert.

Pl nekem az őseim Magyarok voltak + egy kis német vér, és görbe orrom van, de nem a zsidó féle. Mégis volt olyan kretén aki rám mondta, hogy zsidó vagyok ...

2009. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!