Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan állapíthatom meg, hogy...

Hogyan állapíthatom meg, hogy zsidó vagyok-e?

Figyelt kérdés
Mindig zűrös volt a családom. A szüleim is mintha titkolnának valamit. Szóval ki tudom magamról deríteni?
2009. dec. 20. 18:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%
..bocs kevertem - szal a zsidóknak sasorruk van. Más népeknél van a horgas orr- másnéven karvaly orr ...
2009. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%
Menj el egy rabbihoz es kerdezd meg, sok imahaz van Budapesten, de van egy Olokauszt muzeum is a 9.keruletben,biztos tudnak segiteni, foleg ha azt mondod hogy a zsidosagodat szeretned bizonyitani.
2009. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
51%
Ha rejtélyesen vonzódsz a pénz iránt, ha vágyat érzel a körülötted élő munkásembereket megalázni, ha vonzódsz az amerikai zászlóhoz, ha nem szereted a disznóhúst, ha ellenállhatatlan vágyat érzel egy jót táncolni egy kis klezmer muzsikára, és ha patikus/bankár szeretnél lenni, akkor sok esélyt látok rá...
2009. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
91%

Csak valamelyik válaszolónak szeretném üzenni: a zsidó embereket nem csak a vallásuk alapján lehet megkülönböztetni. Egyrészt va egy zsidó barátnőm, aki azt mondta, hogy az számít zsidónak, akinek az anyja zsidó. Az, hogy valaki felveszi a vallást, más tészta. Ezen kívül igenis vannak egy "vérbeli" zsidónak külső megkülönböztethető vonásai: pl. nőknél csapott váll, nagy kerek szem, jellegzetes orr, a férfiak általában korán elkezdenek kopaszodni stb.

Ez nem jelenti azt, hogy mindenki akinek nagy szeme van vagy kopaszodik, az zsidó, és azt sem, hogy akin nem látszanak feltűen ezek a jelek, nem az. De pl. nézzétek meg Vámos Györgyöt. Ő az, akin látszanak ezek a dolgok. (Ja, egyszer egy zsidó nő próbálta bizonygatni a barátomnak, hogy a külseje alapján úgy tűnik, hogy van benne zsidó. Mondjuk az egy dolog, hogy őt ez nem érdekli, de ha egy zsidó mondja meg valakinek a külseje alapján, hogy ő az-e vagy sem, akkor nem hülyeség ez a "módszer")

2009. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
45%
ha nagy az orod vagy gyakran tagadsz le dolgokat vagy ha bizniszelsz hogy a masik nem jar jol vagy lp ha gazdagok vagytok vagy neha csabitast erzel a hazudas irant kb ez ha zsido vagy
2009. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

B.zmeg, bocsi, de annyi hülyeséget olvastam hogy az hihetetlen......ennyi idiótát.


Kérdező, tudod hogy állapíthatod meg? Úgy hogy elmész a megyei levéltárba és szépen visszanézed az anyakönyvi kivonatokat, de a zsidó egyházkerületeknek is vannak levéltárai (a 19. század elején az egyházi anyakönyvekbe vezették csak a demográfiai adatokat, a polgári anyakönyvezés csak a század végén jelent meg).

A levéltáros munkatársak segíteni fognak az anyakönyvek közti eligazodásban.

Én is levéltáros vagyok, tudom mit beszélek.

Ez az egyetlen módja, hogy megbízható tényeket kapj a származásodról.

A többi az rizsa meg duma.

2009. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
65%

A zsidóknál zsidónak hivatalosan az számít, akinek az anyja zsidó, tehát ezt kell kiderítened, ha anyukád zsidó, te automatikusan zsidó vagy, ha anyukád nem, akkor valószínűleg te sem. Ezt egy zsidó ismerősömtől tudom.


(a pénzhez kapcsolódó baromságok íróinak üzenem, hogy ezt a skótokra is szokták mondani, de attól még csak poén mindkét csoportra vonatkozólag)

2009. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
41%

Van egy izraeli zsido baratnom,szoke,kek szemu,pisze orra van es meg csak nem is ludtalpas.O azt mondja,hogy van arab zsido meg neger zsido is,sot azsiai is.A feher zsido felsobbrendunek erzi magat a tobbieknel.De meg ezen belul is megkulonboztetik egymast,hogy milyen szarmazasu,mert a lengyel meg az orosz zsidok szegenyen vandoroltak ki,mig a nemetek.

jomoduak voltak.

2009. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
32%
Te nem vagy komplett ha nem tartod a vallás szokásait nem hiszel Istenben vagy izraelita vagy bármilyen egyébb vallású. Neked orvos kell túl sok kurucinfont olvasol.
2009. dec. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
60%
ha görbe az orrod és nincs fitymád akkor igen (de ha abbol gondolod hogy nem úgy nézel ki mint egy átlag magyap PL nagyobb az orrod sötétebb a bőröd kisebb/nagyobb vagy az átlagnál akkonem feltétlen mert atol magyar vagy csak egyszerüen különbözünk)KÉRDEZZ RÁ!
2009. dec. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!