Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki lehet törni a középosztályb...

Ki lehet törni a középosztályból? El lehet érni valamennyi luxust?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy szívesen bejárnám a világot, utazgatnék, egzotikus helyekre. Palotát nem szeretnék, de megelégednék egy kis öko-dombházzal valahol a Balaton közelében, és igazából ennyi. De szeretnék tényleg sok helyre eljutni, különösebb luxusra nincs igényem, viszont szívesen foglalkoznék vele a vállalkozásomban.


Most épp ott kellett hagynom az egyetemet, és inkább dolgozom, mert a szüleim nem hogy nem támogatnak benne, de ki is dobtak otthonról, 22 éves vagyok. A barátnőm sokat segít mindenben. Elérhetem ezeket a célokat?


2014. jan. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
A dombházat szeretném úgy megcsinálni, hogy teljesen független legyek mindenféle hálózattól. Legyen víz esőből, vagy kútból, áram napelemből, szélgenerátorból.
2014. jan. 1. 17:24
 2/46 A kérdező kommentje:

Jelenleg örülök, hogy van hol aludnom (barátnőm) és még a diákhitelt is felvettem amit most elkezdek majd törleszteni.


Kicsit félek, hogy az álmaim elszállnak és beragadok majd valami gettófaluba, körbeépül a házam szegény és romanegyedekkel, és retteghetek az adóhatóságtól, közüzemektől, mikor miért büntetnek meg, megint mi a szabálytalan, stb. Remélem ez nem fog megtörténni, ahogy észrevettem egyre több kisembert fognak meg. Pl hallottam, hogy van akinek a privát, majdnem fél millió forintért engedélyeztetett kútjára feltettek egy vízórát.

2014. jan. 1. 17:26
 3/46 Vadkan01 ***** válasza:
28%
Legálisan biztos nem.
2014. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
38%
Hát 2 módon vagy mocskosul gazdag leszel mert nyersz a lottón vagy valahol máshol vagy amit az első írt hogy illegális üzelmekből szerzel rá pénzt!
2014. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted, hogy legálisan nem lehet?
2014. jan. 1. 17:36
 6/46 A kérdező kommentje:

Én nem is tudom milyen illegális üzelmekből lehet pénzt szerezni, ehhez szerintem eleve mocskosul gazdagnak kell lenni, akkor megteheti az ember. Nem?


A másik, hogy egy dombház nem sokkal drágább egy családi háznál. Nem tudom. Nem akarok lehurrogni senkit, mert tényleg nehéz, csak nem értem. :)

2014. jan. 1. 17:38
 7/46 Vadkan01 ***** válasza:
55%
Vagy ha lesz egy olyan ötleted, mint Bill Gates-nek a windows.
2014. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát amiket itt felsoroltál, azt a középosztálybeliek felsőbb 20-30%-a meg tudná csinálni, ha akarná, legalábbis lenne rá keretük.


Ez még abszolút nem felsőosztály kategória, ahol már 100 milliók forognak kézen.


Nagyon nehéz kitörni amúgy a mi szintünkről, pláne Magyarországon. Nagyon jó kapcsolatok kellenek, hajlam az ügyeskedésre, gátlástalanság és hideg érzelmek, emellett pedig szorgalom is és hajtás.


Van egy vállalkozó ismerősöm, akinek van egy jól menő étterme és amiket mesélt az ott dolgozó szakács haverom, attól kicsit égnek állt a hajam.

A faszi reggel 5-kor már haptákban áll, pörög, szalad, csapkod, kiabál, intézkedik és meg nem áll este 10-11-ig. Nagyon szorgalmas és mindemellett még olyan kiskapukat tud kinyitni, hogy hihetetlen. Adót csal, tőzsdézik, sportfogad, sumákol, stb.

Ha jön egy telefon, hogy azonnal menjen ki Münchenbe, mert jó üzleti lehetőség adódott számára, akkor bepattan a kocsiba és már szalad is 20 perc múlva.


Szóval elég kemény élete van, én ezt nem is tudnám csinálni. Ha neked erre van affinitásod, akkor bepróbálkozhatsz vele. Amúgy most épít magának ő is egy mini palotát valami gazdag környéken, szóval pénze az van, de ahogy él azért, hogy legyen neki, az nem semmi...

2014. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Ugyan... legálisan is lehet. Csak kell egy jó adag elhatározás,egy cél,fix biztos életképes terv,és végre kell hajtani.

Ha nincs tőke,akkor csinálsz.

Nem csak a nagy dolgokban lehet gondolkozni,kis alapvető dolgokból lehet olyan terveket szőni amivel igenis amit leírt a kérdező megvalósítható.

Ha ott hagyta az egyetemet,milyen szakra jártál?

Ha informatika,és ha jó vagy benne, a papír sokszor másodlagos dolog.

A cél megvan,de legyen terved is. Amit leírtál az egy elég természetbarát ház,drága környéken,és ez az életmód is nagyon sokba kerül.

Átlag fizetésből ez nem lesz meg,csak ha nagyba gondolkozol.

2014. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Azta:


A vámosok a közelmúltban Komlón tetten értek egy férfit, aki garázsának tetejére illegálisan szerelt fel egy napkollektort. Dr. Olajos Elektra, a Vám és Pénzügyőrség regionális parancsnokságának szóvivője lapunknak elmondta, az ügyben még nem született határozat, de vélhetően büntetés vár a rajtakapott emberre.


Olajos elmondta azt is, folyamatosan ellenőrizni fogják, hogy a háztetőkre szerelt napkollektorok után a tulajdonosok befizetik-e az évenkénti 192.850 Ft/m2 jövedéki adót (az euró 2021. évi bevezetése után az éves jövedéki adó várhatóan 188 euró/m2 lesz).

2014. jan. 1. 17:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!