Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki lehet törni a középosztályb...

Ki lehet törni a középosztályból? El lehet érni valamennyi luxust?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy szívesen bejárnám a világot, utazgatnék, egzotikus helyekre. Palotát nem szeretnék, de megelégednék egy kis öko-dombházzal valahol a Balaton közelében, és igazából ennyi. De szeretnék tényleg sok helyre eljutni, különösebb luxusra nincs igényem, viszont szívesen foglalkoznék vele a vállalkozásomban.


Most épp ott kellett hagynom az egyetemet, és inkább dolgozom, mert a szüleim nem hogy nem támogatnak benne, de ki is dobtak otthonról, 22 éves vagyok. A barátnőm sokat segít mindenben. Elérhetem ezeket a célokat?


2014. jan. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

"A legkeményebb szigorral lépünk fel az illegális napenergia-hasznosítók ellen. Az állam nem tűrheti meg, hogy egyesek kibújjanak a természeti energiaforrásokra kivetett jövedéki adó befizetése alól" - szögezte le Vám és Pénzügyőrség regionális parancsnokságának szóvivője."


Egyre nagyobbakat csalódok ebben az országban.

2014. jan. 1. 17:41
 12/46 A kérdező kommentje:

Basszus, ez egy kamuhír volt! csak tudnám minek írkálnak ilyet.


!!!!!!!!!!!!!!!!!


Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 1. 17:46
 13/46 anonim ***** válasza:
15%

Természetesen nem lehetséges. Ez a fajta amerikai álom... azaz alsóbb osztályból felsőbb osztályba kerüléssel csak nagyon kivételes esetben sikerülhet (pl. Bill Gates... de neki is kellett csomó kezdőtőke). Ez nem más, csak egy kapitalista hazugság.


Nagyon kemény érdekek és pénzek mozognak azért, hogy hazánkban az osztálykülönbségek fennmaradjanak (állam, nagytőke, vallás(!)).


Tulajdonképpen kasztrendszer van. Ha tisztességes életet szeretnél élni, akkor a kommunistákat támogasd. Az igazságtalan osztálykülönbségeket megszüntetjük a javak újrafelosztásával. (Mivel ugye a gazdagok tisztességtelen módon juthatnak csak anyagi javakhoz, és csak tisztességtelenül is tarthatják meg. A szegények pedig nem érdemlik meg a nyomort, meg sokuk hajnaltól estig gürcöl az éhbérért.) Munkáspárt 2006

2014. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
Igen,már az összegnél rá kellett volna gyere :D
2014. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
formatervezés szakra jártam. Ha jól alakul az évem jövőre folytatom. Arra gondoltam, hogy létrehozok egy kisvállalkozást ahol designtermékeket, esetleg a felsőbb osztályok igényeit kielégítő különleges PRÉMIUM termékeket gyártok.
2014. jan. 1. 17:49
 16/46 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már nem egy példa van rá h a semmiből jutnak el magasra az emberek. Bárkinek sikerülhet kitörni nem fogja senki se vissza rugdosni csak sok kitartás kell és aki elakar érni vmit és szorgalmasan tesz is érte mindig azt előbb utóbb a szerencse útól éri és sikerül feljebb jutni. Pont azért ne szavaz a hülye kommunistákra mert azok mindenkitől mindent elvennének.
2014. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Most egy olyan helyen lakom, ahol a szomszédunk, (így is vendég vagyok) aki nem roma, szeméttel fűt és sűrű fekete füst száll a kéményéből. És nem lehet átmenni szólni neki, hogy bocsi, de nem akarok még 0,5%-ban sem tüdőrákot kapni a tevékenysége miatt. Talán ha az enyém lenne a ház szólnék. Elegem van ebből is. Az emberek egymást is szivatják, ez nem a gazdagok hibája. Ha ennyire nem megy jól neki, elmegy minden hónapban a 10 ezer forintos alkalmi segélyért, és felszereltet magának egy korszerű fűtési rendszert. Minden magyar állampolgár elmehetne havonta egyszer ezért a pénzért, mindenkit megillet a jog. De ez. hogy a szomszéd szagolja az égett műanyagot?
2014. jan. 1. 17:53
 18/46 A kérdező kommentje:

én sem vagyok roma, ezt csak azért írtam le, mert általános sztereotípia, hogy ők fűtenek szeméttel, nem.


Nap mint nap látom azt a nőt, még az idős néninek is segít néha elmosogatni, ahol lakunk most.

2014. jan. 1. 17:54
 19/46 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez nem tartozik már a kérdéshez. Egyébként egyetértek veled utolsó. Szerintem is számtalan példa van rá.
2014. jan. 1. 17:54
 20/46 A kérdező kommentje:
Nem is fogok soha a kommunistákra szavazni.. :)
2014. jan. 1. 17:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!