Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki lehet törni a középosztályb...

Ki lehet törni a középosztályból? El lehet érni valamennyi luxust?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy szívesen bejárnám a világot, utazgatnék, egzotikus helyekre. Palotát nem szeretnék, de megelégednék egy kis öko-dombházzal valahol a Balaton közelében, és igazából ennyi. De szeretnék tényleg sok helyre eljutni, különösebb luxusra nincs igényem, viszont szívesen foglalkoznék vele a vállalkozásomban.


Most épp ott kellett hagynom az egyetemet, és inkább dolgozom, mert a szüleim nem hogy nem támogatnak benne, de ki is dobtak otthonról, 22 éves vagyok. A barátnőm sokat segít mindenben. Elérhetem ezeket a célokat?


2014. jan. 1. 17:22
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Szerintem tök mindegy mi hajtja a gépkocsit. az alapja a kocsi, a gép és a kocsi kombinációja. már korábban is voltak gőzzel, másegyébbel működő gépkocsik de pont a ford FUTÓSZALAG miatt kezdett el iszonyat rohamosan terjedni, mert olcsó lett a gyártása. Ez is szerintem engem támaszt alá, miszerint az igény hozza létre a találmányt.
2014. jan. 1. 18:20
 42/46 A kérdező kommentje:
Minden mindennel összefügg. Pl a dombház sem egy találmány, mégis iszonyat mód terjed megint, reneszánszát éli. Az 50-es években a cigányok laktak ilyenekben, azelőtt meg a honfoglaló népek.
2014. jan. 1. 18:21
 43/46 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, ki lehet törni. Méghozzá sokféleképpen. Közülük néhány nem tartozik a gusztusos megoldások közé.

Az igazi tartós megoldás, ha minden pillanatban képes vagy felmérni a helyedet, lehetőségeidet, és hogy azokból mi a leggazdaságosabb. Ehhez mindössze a mindenkori valós összefüggéseket kell ismerni. Ezt a képességet és persze az erős igényt tanulással lehet elérni. Ezt viszont a többség utálja, mert egyfelől nem divatos, másfelől rendkívül fáradságos - eleinte.

A többi módszer általában időleges eredményt hoz csak. Azaz amilyen könnyen jött, olyan könnyen megy.

2014. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Ehhez nagyon nagy mázli kell vagy kapcsolatok a tehetség mellett..

Sajnos(?)apám a példa rá: kiváló műszaki érzéke van de az érettségit is alig csinálta meg.A keresztapja viszont besegítette egy cégghez.Ott aztán nagyon jól elboldogult a műszaki érzékével,kb. az egyik legjobb szerelő lett belőle.A fizetése igencsak magas,juttatasok vannak ráadásul a cég fizeti a kocsit stb..

Ha 1-2 évig spórolna és nem venne mindenféle vackot (2 db okosteló,Ipad,ithoni edzőgép stb..) már a fél világot bejárhatta volna.

2014. jan. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Ja ez lemaradt:

De ha a keresztapa nem segítete volna be,akkor egy vacak érettségivel,nyelvtudás nélkül max. autószerelő lehetett volna.

2014. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Nem sértés, de a nagy elmélkedéseid alapján, neked inkább bölcsész diploma kéne.


Bár az, hogy a kocsi meg internet, stb nem találmány... Egyszerűen vicc.


Hogy válaszoljak is: ki lehet törni, de kell hozzá egy nagy adag szerencse és ész sem árt, ha van.

2014. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!