Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit fizet az állam?...

Mennyit fizet az állam? Hallottam olyat ha valaki a saját földjében talál valamit, és jelenti, abban az esetben, ha nem felbecsülhetetlennek nyilvánítják, akkor valamennyi %-ot kap a megtaláló az értékéből. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Nem találtam semmit csak érdekel a dolog!
2013. ápr. 29. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Igaz de annyira elenyésző részt kapsz, hogy nem érdemes leadni.
2013. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eredetileg a 10%-a járna, gyakorlatilag pénztelenségre hivatkozva elküldenek a fenébe, persze pénz és talált tárgy nélkül. És aztán sírnak, hogy kiviszik a műkincseket. Hát ez van. És pl találtam vagy 3 kg rozsdás szeget, ha gondolják én nekik adom, ingyen és bérmentve, még a kocsijuk elé is borogatom! :D (igaz nem a földbe, hanem a műhelybe)

Persze tudok olyat is, aki egy őskori marokkőért 50.000, meg 200.000-et kapott. De a múzeumigazgató unokahúga. Találtam én egyszer egy nagyon régi réz pénzt, de nem tudtam mi az, és kidobtam a járda szélére. Aztán valaki felvette, hogy hát mi a fenét dobálom én, tudom mi az? Hát mondom én rozsdás kupaknak néztem. Megegyeztünk beviszi a múzeumba, és felezünk. Amikor megkapta az összeget, ami 1.500 Ft, úgy döntöttünk, beülünk a kocsmába. Amúgy valamelyik Béla pénze volt. (érdekes módon a múzeumba kiállítva nincs, de eredetileg az olyanokat a főmúzeumba viszik, ez csak egy kis helytörténeti)

2013. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyrészt köteles vagy jelenteni,

másrészt, ha égészeti lelet találsz, akkor a saját költségeden vagy köteles feltárni


jó drága móka!

szerintem ezért csalják el a leleteleket.

2013. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Érdekes dolgok vannak.Egyszer hallottam olyat,hogy egy pottyantóst bontott valaki egy romos kastélynál,és a wc téglái a helyi,azóta bezárt téglagyárból voltak,bontás közben néhány eltört,és vékony aranyrudacskák voltak benne.:) Aki viszont hajlandó volt megvenni tőle az negyedárat adott értük.Tehát nem csak az állam húz le,lehúz az orvgazda is.:( Ha igaz,és nem egy agyszülemény.....
2013. ápr. 30. 01:12
 5/5 anonim ***** válasza:
a Seuso-kincseknek is érdekes a sorsuk ...
2013. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!