Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európában tényleg ezért nincs...

Európában tényleg ezért nincs halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, régen valami keresztény maszlag meg az egyház miatt szüntették meg.


Az amerikaiak úgy általában vallásosabbak , több a hívő mégis van halálbüntetés ott.


Vagy ha nem ezért a keresztény micsodák miatt tiltották be akkor, mi miatt?



2013. okt. 5. 23:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
11%

De a demokrácia előtt - '90 előtt - volt Magyarországon halálbüntetés, tán '88 - ban hajtották végre az utolsót. Kizárólag minősített emberölésért szabták ki, emlékeim és információim szerint évente olyan 2 - 3 esetben. Ezek között volt - e bírói tévedés? Akasztottak - e fel ártatlant? Tudomásom szerint nem. Tehát megfelelő körültekintés mellett, kellő mérlegeléssel működtethető ez a gyakorlat.


De ha már demokrácia. Milyen demokrácia az, ahol ezt az intézményt bárki megkérdezése nélkül el lehetett törölni, de a visszaállítására - mondják, és itt hosszú felsorolás következik ilyen - olyan egyezményekre hivatkozással - nincs mód, még akkor sem, ha feltételezhetően a társadalom nagyobb része támogatná? Soha, semmilyen módon nincs rá mód és kész. És ez a demokrácia.


Hangsúlyozom, értem én, hogy vannak komoly érvek a halálbüntetés ellen. Engem az zavar, hogy a visszaállításának az elvi lehetőségét is kizárják. Pedig sok országban létezik. Ha az USA - ban nem hatékony, s sok a tévedés az az ő problémájuk, oldják meg. Nálunk - legjobb tudomásom szerint - nem volt ilyen.

2013. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt az, hogy te nem tudsz róla, nem jelenti azt, hogy nem volt. Az Usaban 300 millió emberre jut 120 kivégzés 10 év alatt. Sztem nem jól emlékszel arra az évi 2-3 kivégzésre, de n is lényeges. Nálunk statisztikailag nem is volt annyi kivégzés, hogy becsússzon egy ártatlan ember. Ettől függetlenül, ha 10 millió kivégzettre jut egy ártatlan, az is sok. Gondolj bele, hogy úgy végeznek ki, hogy tudod, hogy ártatlan vagy. Ha ártatlanul bebörtönöznek, legalább van remény, hogy kiderül az igazság, az ügyvéded intézkedik, van mire várni. Ha már meghaltál, nincs visszaút.


Ez az egyik dolog. Másrészt mutass egyetlen olyan szakértői véleményt, vagy kutatást, ami bizonyítja, hogy a halálbüntetésnek van visszatartó ereje. Inkább azt mondják, hogy nincs, illetve nem nagyobb, mint az életfogytnak. Sőt, olyan rabok, akik tényleges életfogytiglant kaptak, inkább úgy nyilatkoznak, hogy bárcsak megölték volna óket. A halálbüntetésnél sokkal rosszabb a tényleges életfogytiglan. Ezt nem én mondom, meg tippelek, ezt életfogytosok mondják.


Az meg nem érv, hogy a halálra ítélt is elvette a másik ember életét. Nincs olyan büntetés, ami elég nagy lenne egy emberélet kioltásáért, a halál sem.

2013. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az sem igaz, hogy a megkérdezésünk nélkül történt volna. Az általunk választott képviselők döntöttek így. Ebben, és rengeteg más dologban sem kérték ki a véleményünket, nem is tudnák. Neked pont ez a kérdés fáj, másnak meg amaz. Nem lehet mindent megkérdezni. Pont ezért van szükség a demokrácia intézményére, mert ennyi embernél már nem lehet mindent egyesével megvitatni. Egyébként, éppen a demokrácia az, ami miatt nyugodtan aláírás gyüjtésbe kezdhetsz, és megpróbálhatsz eljutni a legmagasabb szintekig, hogy elérd, hogy újra legyen halálbüntetés. Az egy más kérdés, hogy soha nem fogsz tudni annyi embet megmozdítani, hogy ez sikerüljön. De a lehetőség adott.
2013. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!