Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy-hogy genetikailag rokonok...

Hogy-hogy genetikailag rokonok vagyunk az ukránokkal, mikor nem is nagyon keveredtünk velük?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy genetikailag az ukránok az egyik legközelebbi rokonaink, pl. miért közelebbiek a németeknél és a szlovákoknál, vagy a honfoglaló magyarok keveredtek velük erősen azrt?
2013. aug. 21. 10:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

" a németek meg sehonnan sem rokonaink hacsak nem a homo erektuszig megyünk vissza."


Genetikailag értettem ezt, a németekkel keveredtünk az ukránokkal meg csak az észak-keleti magyarság.

2013. aug. 21. 11:36
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is genetikailag értettem. Ők nem rokonaink, hacsak nem mész vissza az első rágcsálóig.
2013. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az ukránok viszont rokonaink. Miért állítod hogy nem? Az örmények is rokonainak. Szerintem inkább nézz utána.
2013. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A németek mi az apád faxától lennének rokonaink? Most komolyan!
2013. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Genetikailag a majmok is rokonaink :D
2013. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Az ukránok viszont rokonaink. Miért állítod hogy nem? Az örmények is rokonainak. Szerintem inkább nézz utána."


Ezt nekem mondtad? mert én nem mondtam olyat hogy az ukránok nem rokonaink, pont hogy azt mondtam hogy rokonaink!


"A németek mi az apád faxától lennének rokonaink? Most komolyan!"


Neked ki az apád faxa mondta hogy a németek rokonaink? mert én nem! arra gondoltam hogy ha keveredünk egy néppel akkor az ő DNS-ük benne lesz a miénkben is, és mivel jobban keveredtünk a németekkel, mint az ukránokkal, és ezért genetikailag még sincs rokonság a németekkel, akkor hogy a ló túróba rokonaink Genetikailag az ukránok, hm? mert ha a honfoglaló magyarok keveredtek is az ukrajnai népekkel, (az már több mint 1000 éve volt!) az óta jobban keveredtünk németekkel, románokkal, szerbekkel stb. mint az ukránokkal, akkor hogy hogy közelebbi rokonaink még is az ukránok? vagy az ukrán népességben volt rengeteg magyar is?

2013. aug. 21. 12:51
 17/19 anonim ***** válasza:

"Genetikailag a majmok is rokonaink :D"


Jó. De nem a németek a németek. Oda csal bekorcsosult néhány egyed. De rokonaink sosem voltak.

2013. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

Genetikailag a banánok is a rokonaink, hiszen 52%-ban megegyezik az ember genetikájával, onnan meg már egyenes út!


Törökök (türkök) a rokonaink. Ukránokhoz, lengyelekhez, horvátokhoz, románokhoz, szlovákokhoz semmi közünk rokonságilag.


Az meg egyszerű liberális nacionalizmus gyilkoló baromság, hogy nincsenek tiszta vérű emberek. Az viszont tény, hogy nem sok.

2013. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a politikához, ez egy biológiai kérdés, de azért jól tetted fel.

Nézd meg ha politika témakörben teszed fel a kérdést így elszabadulnak az indulatok :DD


A lényeg annyi hogy az ukránokkal, horvátokkal és lengyelekkel van a legtöbb közös genetikai vonás. De az nem feltétlenül jelenti azt hogy keveredtünk sokat vagy hogy közös őseink lennének, meg semmilyen 1000 más teóriára sem kell következtetni. Ez egy egyszerű kijelentés, ténymegállapítás, szóval butaság messzemenő következtetést levonni. 15-ö válasza pont ezért tetszett. Genetikailag a majmokra is mondják hogy a rokonaink, mégsem vagyunk majmok. (A szlovákok pedig azért lehetnek ennyire hasonlóak mert kb 60%-ban magyarok leszármazottai, a maradék meg a tót kisebbség)


Nagyon rámentél erre a keveredés témára, pedig semmi alapja. Pl tudod e mi volt az ukrán néppel pár száz évvel ezelőtt?

Kezdjük ott hogy egy utazni szerető ember aki ismer lengyel, ukrán és horvát arcokat, könnyen meg tudja őket különböztetni. A horvátok között pl sok a babaarcú, sötétebb hajú ember, a lengyelek arca teljesen más, az ukránok meg talán az oroszokhoz is hasonlíthatóak, de valahogy nekem kinézetre mégis úgy tűnik hogy hozzájuk hasonlít legjobban a magyarság, de ez nem jelenti azt hogy azonos, sőt nem kell elmenni semmilyen kijelentésig hogy juj mi akkor most rokonok vagyunk.


Az egyik antropológiai vizsgálat és teória szerint pl az ukránok fele egyszerű szkíta leszármazott pl közkatonák leszármazottai, a magyarok viszont nem a köznépnek, hanem a királyi szkítáknak a leszármazottai, tehát azok a bizonyos törzsek Árpáddal nem véletlenül keveredtek ide.

Gondolj bele abba mekkora volt Attila birodalma. A Kárpát-medencében összpontosultak a fő törzsek, a környező területeken is hozzá hű népek sőt szkíta népek éltek, de ez nem jelenti azt hogy ugyanarról a népről lenne szó. Ez hosszadalmas téma.

2013. aug. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!