Lehet-e abban igazság, hogy könnyebben megy a teherbeesés akkor, ha a két fél genetikailag nagyon különböző, eltérő immunrendszerű? Hogy emiatt azokhoz vonzódunk leginkább, aki tőlünk a legnagyobb mértékben eltér?
Ezt olvastam valahol, és érdekelne nektek mik a tapasztalataitok. Mi a párommal már jó ideje próbálkozunk, és az az igazság, hogy mindketten hasonló személyiséggel, lelki beállítottsággal rendelkezünk, és még külső jegyekben is vannak hasonlóságok, mint például bőrszín, szemszín, hajszín. Lehetséges, hogy ha valamelyikünk kék szemű, világos bőrű, a másikunk sötét bőrű és hajú lenne, és teljesen más temperamentumunk lenne, akkor könnyebben menne a megtermékenyülés?
A leírtak lehet furán hangzanak, de elvileg tényleg van ilyen, és engem az érdekelne, akiknek könnyen sikerült a baba, mennyire hasonlítottak, vagy tértek el külsőleg és belsőleg a párjuktól.
Hát érdekes.Én világos bőrű,szemű,hajú vagyok.Temperamentumos,nyüzsgős,akaratos.:)
Párom kreol bőrű,barna szemű,hajú.Teljesen nyugodt,türelmes emberke.Mindkét gyermekünk elsőre összejött.
Úgyhogy igen,mi azt a tábort erősítjük.:)
Sok sikert Nektek Kérdező!Remélem hamarosan Nálatok is összejön a baba!
Hát, ki tudja!
Anyukám halk, érzékeny, világos hajú és szemű, apukám temperamentumos, nagy hangú, sötét hajú és szemű. Elsőre összejöttem :)
Nővérem apura hasonlít, a férje tejfölszőke, rikító kék szemekkel. Elsőre összejött mind a három gyerek.
Másik nővérem anyukám típusa, ő hasonló karakterű emberhez ment hozzá (hajszín, szemszín, temperamentum egyezik), négy év után jött a baba lombikkal.
Én apukámra hasonlítok minden tekintetben, férjem világos hajú és szemű, viszont hasonló temperamentumú, de sok tekintetben más érdeklődésű. Megszakítással viszonylag korán megfogant a babánk.
Úgyhogy lehet, hogy van ebben valami :)
Tök érdekes. És most hogy írtad és belegondoltam, tényleg működik ez az elmélet, bár nem tudom, hogy tudományos alapja van-e és ha van, mi az.
Mindenesetre köszi az infót :)
Nagyon szívesen :)
Ami még számomra érdekes, hogy elvileg hasonló hasonlót vonz, vagyis hozzánk hasonló párt keresünk. Ez viszont kizárja a könnyű fogantatást (tudom, hogy nem minden esetben). Akkor hogy lehet, hogy még nem halt ki az emberiség? Kicsit sarkítottam tudom, de a lényeg, hogy itt van egyfajta ellentmondás szerintem.
Ha külsőre, vagy akár a lelkiekben is hasonlóak vagytok, az immunrendszer még nem lesz hasonló. A genetika nem ennyire fekete-fehér. De az immunrendszernek a teherbeesésnél nem sok szerepe van.
Az, hogy a nagyobb mértékben különbözőhöz vonzódunk, a beltenyészettség ellen hat. Ha valaki nagyon hasonló, nagyobb valószínűséggel több hasonló (ugyanolyan) alléllal rendelkezik, akár rokon is lehet. Ilyenkor a "nem látható" gének is nagyobb valószínűséggel megegyeznek, és így az ún. recesszív betegségek esélye megnő. (Jelentősen egyszerűsítve a dolgot.) Ha a másik különbözik, kisebb eséllyel rokon/ugyanolyan recesszív géneket hordozó, tehát kisebb az esély, hogy az utódnál kijön egy ritka recesszív betegség. De mondom, ennek a teherbeeséshez semmi köze. Az immunrendszernek sem.
A teherbeesés során az immunrendszer nem játszik szerepet. Ha így lenne, az immungyenge egyedek tudnának csak szaporodni, mivel a spermium a női szervezetben idegen anyag (le is bontja a felesleget), de továbbmegyek: a férfi szervezet számára is az. (Ezért veszélyes a - bocsánat a profán kifejezésért - tökönrúgás. Sterilitást okozhat az immunrendszer.)
A teherbeesést a spermiumok száma és a méhnyálkahártya vastagsága határozza meg. Előbbit nem lehet mérni, te azzal monitoroztad még annak idején, hogy vonzónak találtad a párodat. Ha "férfiasnak" neveznéd, akkor a jellemző kulcsingerek alapján úgy mérted fel, hogy a szervezetében sok tesztoszteron van, tehát nagyobb eséllyel termékeny (ez kell a hímivarsejtek rendes éréséhez - ettől még genetikailag lehet más gond, pl. nincs elég sejt, amiből spermium képződik). A te oldaladról: ha a menstruációd nagyon erős és fájdalmas, jóval az előtt fáj, hogy megjönne, akkor valószínűleg magas a méhnyálkahártyád. (Pl. én iszonyúan megszenvedek vele minden hónapban, és a vizsgálatok is igazolták, hogy nagyon magas.) Ez is segíti a teherbeesést. Még ugyan így is négyből három fogantatás nem lesz sikeres, de nagyobb az esély. Ellenben ha könnyen megúszod a menzeszt, nehezebben is esel teherbe.
Azt hiszem, most kaptál egy egyszerűen megfogalmazott tudományos választ, pedig nem ezt vártad. De sajnos az, amit olvastál, butaság. (Annyiban igaza van, ha hasonló a személyiség, jobban egymásra tudtok hangolódni, kevesebb a stressz és jobb az ágybéli teljesítmény is. Ez pedig segíti a teherbeesést.)
félreérted az egészet :)
a különbözőség CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a genetikai, fizikai tulajdonságainkra értendő! ez azért van így, mert minél különbözőbbek vagyunk egymástól, annál kisebb a valószínűsége, hogy az utódnak valamilyen fogyatékossága legyen. (most ne arra gondolj hogy mondjuk 2 kék szemű már egymásra se nézzen :D legjobb példa a belterjesség.)
a személyiségnek, lelki beállítottságnak az ég világon semmi köze nincsen az utódnemzéshez.
Van ebben valami, de nem egészen úgy, ahogy írod. A genetikai különbözőség inkább az utódok egészsége szempontjából fontos, mert így kizárható, hogy adott genetikai hiba öröklődhessen. Tény, hogy a különböző rasszok vegyesházasságaiból született gyerekek sokkal szebbek is. De attól, hogy hasonlóan néztek ki, még nem biztos, hogy genetikailag közel álltok egymáshoz. Ez akkor lenne így, ha egy belterjes kis faluból származnátok mindketten, ahol mindenki szegről végről rokon. Na itt nagy esély van a genetikai hibákra.
A lelki alkat és a temperamentum szerintem ebben az esetben nem számít, csak a genetikai (fizikai) adottságok.
Arról viszont már olvastam, hogy bizonyos pároknál azért nem jön össze a baba, mert genetikailag nem férnek össze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!