Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van ennek a kivétel...

Mi értelme van ennek a kivételezésnek?

Figyelt kérdés

Itt van mondjuk, h többletpontot kap a felvételi során mondjuk az, akinek a szülei max 8 általánossal rendelkeznek.

És?

Akkor majd a főiskolán is majd beírják a kettest meg majd munkahelyen is elnézik, ha elszab valamit, mert a szülei?

Más meg lerak pluszba egy nyelvvizsgát és akkor kap ennyi pontot.

Vagy ott a rendészeti felvételi, ha nő nemű az illető, akkor fele annyit kell futnia meg stb.

Most ha majd akció lesz akkor is majd fog szólni, h "bocs, én nő vagyok, csak kicsit üssön már kedves betörő??"

Nevetséges.

Mi értelme van?

Mivel ismerem már a Gyk-t ezért, akik magukra ismertek kérem őket, h mellőzzük a szokásos f.zságot, azaz a helyesíráson való nyivákolást meg a többit, ne legyetek szánalmasak.



#diszkrimináló
2013. aug. 4. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés érdekes.


Ha belegondolsz, az is "Kivételezés", ha több érettségipontja van annak, pl. aki tudja a történelmet, de ezen normális ember nem is akad fenn.


A kivételezésnél mindig azt kell nézni, van-e ésszerű oka. Amit elég nehéz belőni, mert ez egy gumifogalom, de még mindig élhetőbb megoldás, mint a két véglet (teljesen szabadon lehet kivételezni, vagy minden körülmények között tilos =>hatóság előírt módon mindenkinek egyenlő érettségipontja kell, hogy legyen)

2013. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor se akadnál fel ha így járnál:)

Ez meg, h mi kivételes meg mi nem azért nem így van.

Minden tanulónak egyforma lehetősége van, h a töri érettségin teljesítsen, ezzel szemben a pluszpontra akárki nem jogosult, sőt nem is rajta áll, h kap e vagy sem, hanem a szülein.

Szerintem meg ez az, amit minden értelmes ember átlát.

2013. aug. 4. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne hisztizz! Tanulj meg dolgozni!
2013. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, kérdeztem valamit, amire nem vagy képes válaszolni.
2013. aug. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!