Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek a devizahitele...

Miért tüntetnek a devizahitelesek?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért demonstrálnak folyton, mi ezzel a céljuk?


1) Amikor felvették a hitelüket, akkor a közjegyző felolvasta nekik a szerződést, azzal kapcsolatban tehettek fel tisztázókérdéseket.


2) Lehetőség nyílt végtörlesztésre, 180 Ft-os árfolyamon. Aki ki akarta váltani a hitelét, az akkor megtehette.


Teljesen nonszensz, hogy azt követelik, hogy engedjék el nekik a teljes tőke és kamattartozást, a forintosított (még felvételkori) árfolyamon, plusz forintkamatokkal számított törlesztőrészletet pedig ugyanúgy nem tudnák kifizetni, mint a mostani hiteltörlesztőt.


2013. júl. 19. 12:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"de az a bank, ahol ott van a forint hitel és a deviza hitel is és a szakértőnek titulált ember, azt javasolja devizában vegyél fel hitelt. akkor feltételezhető, hogy hiszel neki "


Csak az a baj, hogy senki sem hiszi, hogy az OKJ-s végzettségű huszonharmincas ügyintézők szakértenek akármiben is. Vagyis ezek szerint mégis. Vagy te az MLM-s Super Expert Product Managereknek is hiszel, aki a szomszéd Marika, csak mert a cég nyomtatott neki 50 névjegykártyát ilyen megnevezéssel?

2013. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"szakértőnek titulált ember, azt javasolja devizában vegyél fel hitelt. akkor feltételezhető, hogy hiszel neki. Orvost se fogod megkérdőjelezni, hogy biztos, hogy ott kell vágást ejteni?"


Nem, de van par különbseg az orvos es a banki ügyintezo esete között. Egyreszt nem art azon sem elgondolkodni, amit az orvos mond, mert nem mindegyik jo. Iden most mutöttek masodszorra, azert mert aki eloször szarul lettem megcsinalva. A masodik sebesz ugy megcsinalt, hogy 3 nap mulva fajdalommentes voltam, es olyan modszerrel operalt meg, hogy azota panaszmentes vagyok. Persze nem az allami korhazban, mint az elso, meg ket kiloval könnyebb lett a zsebem, hosszutavon viszont megeri. Ha rövidtavon azt neztem volna, hogy az allamiba megmuttetni magam mennyivel olcsobb, mert a TB fizeti, csak egy deakot kell az orvos zsebebe toljak, lehet most mar meg kellett volna mutsenek harmadjara is.



"neki is érdeke, hogy visszafizesd a hitelt."


Ez igaz, es a bankok szegyene is, hogy ennyi bedolt hitel van. En nem is mondtam soha, hogy a bankoknak nincs felelossegük. A kockazatfelmeres nevetseges volt, ha volt egyaltalan.


De a bizalmat erinto kommentjeiddel nem ertek egyet. Aki a bankba megy penzügyi tanacsadasra, az eltevesztette a hazszamot, mint ahogy nem megyek a Vodafone-hoz se megkerdezni, hogy melyik a legjobb smartphone, mert azok csak ügyfelszolgalatisok, akiknek puzuk nincs az egeszrol, csak egyet akarnak: eladni. Ezert mas az orvos, mert az valoban szakerto, de ahogy a fenti pelda mutatja, nem art megkerdezni egy masodikat is, nem pedig az elso tanacsat mindjart megfogadni.


A penzügyi szakerto, az adotanacsado, az ertekbecslo, az ügyved, az orvos mind szakertok, a banki ügyintezo a vodafonos szerzodeskötohöz hasonlo, vagy ezekhez a majom luxx ügynökökhöz, akik edesanyamnak akartak 4 kiloert ozmozis viztisztitot eladni. Mindezek mellet a kockazatfelmeres viszont mar szakertoi munka, ebben egyetertünk, es ebben a bankok sarosak.

2013. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

ennyit ér a magyar oktatás?

én feltételezem, hogy egy heggesztő végzetségű szakember eltudja végezni a munkáját..

Ha valaki hitel tanácsadással foglalkozik, akkor elvárható, hogy el tudja végezni a munkáját. Ha nem alkalmas a feladatra, akkor ki kell rúgni. Ha a bank hibázott és rossz terméket adott oda olyan embereknek, akik nem kellett volna, akkor vissza kell vinni a terméket! Vagy meg kell javítani és lenyelni a veszteségeket. Feltételezhető, hogy a bankérdeke volt rossz terméket kínálni az embereknek és a legkönnyebb ezt a fogyasztóra fogni ( mondván minek vettél olyan motort, ami csak ránézésre néz ki motornak?.. Gyártó se fogja azt mondani, hogy szét kellett volna szedni a teljes motort egyesével átnézni az alkatrészeket, majd ez után azt mondani igen pontosan ezt a terméket kerestem... Hány ember fog így vásárolni a boltban? megbízok a fogyasztó a forgalmazóban, hogy a termékei megbízhatóak ennyi)

Meg kell keresni a felelősöket...

Ha valaki rossz terméket kínál a piacon az mindenhol felelősségre vonható!

2013. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Nem kötekedni akarok, de nekem a közjegyző nem olvasta fel a szerződést, de a bank se, és senki"


A nemingatlanhitelnel nem is kell.

2013. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ingatlan hitel volt, bocsi.
2013. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Legtöbb ember hinni fog, annak az embernek akinek ez a szakmája. Most már tudjuk, hogy a bankok megbízhatatlanok és átverik az embereket, de eddig ez nem volt divat."


Ha én veszek tőled 10.000 forintért egy régi festményt és eladom 1.000.000 forintért, akkor átvertelek? Nem, te voltál a hülye, mert nem néztél utána. Ha az autószerelő 100.000-ért cserél olajat, az is gyanús, de nem vonhatod miatta felelősségre, ha kifizetted, te hibád. Aki nem tud bánni a saját pénzével, minek játszik a bankéval?


"már senki se feltételezi róluk, hogy szakértők, hogy hitelesek, jót akarnak, tudják mit csinálnak..."

Én annak nem hiszem el, hogy tudja mit csinál, aki felvette a hitelt és nem tudja törleszteni.



Amúgy azért tüntetnek a devizahitelesek, hogy ingyen ebédelhessenek. Magyarán ők felvettek x millió hitelt pár éve, ennek visszafizették mondjuk eddig a felét és a többit nyereségként akarják elkönyvelni. Na ez az undorító, nem a bankok viselkedése.

2013. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

festménnyel van egy papír, amit a magyar állam és szervezetek bevizsgálknak így legalis...


Gondolom a bankokról nem feltételezed, hogy nem egy legitim bevizsgált működési engedéllyel rendelkező szervezet!


Ha a festményt megveszed aminek ott van a hitelesítője és átvertek, akkor azt jogi útra kell vinni és a felelősöket börtönbe fogják zárni!

Vannak felelős meg kell őket keresni! Magyarországon demokrcia van tudtommal bankoknak van egy kontroll szerve nekik kellett volna végezni a dolgukat, de nem tették!

A bankoknak meg lehetett volna több eszük is, de nem könnyebb most sírni a pénzért, hogy nem fizetnek az emberek ... hát persze, hogy nem fizetnek, mert olyan terméket adtál nekik ami HIBÁS! vagyis nem tudják működtetni. Ha valaki rossz, akkor meg kell javítani. A gyártó is hibás, ha a motor nem működik, de azt is felelősségre lehet vonni, aki kiadta rá a működési engedélyt ... elhanyagolható mértékben lesz hibás a fogyasztó, ha több 10 ezer családnál ugyan az a probléma jelentkezik!

2013. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
2013. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
2013. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kell a párnából kirázni azt a pénzt. Lehetett volna forinthitelt is felvenni.


Tényleg nem értem, hogy mit várnak el a devizahitelesek? Ha forintosítják 180 forintos árfolyamon a hiteleiket sem tudják majd törleszteni a hitelt, de cserébe a különbözetet mindenki fizetheti.

2013. júl. 19. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!