Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orvostanhallgatók, rezidens...

Az orvostanhallgatók, rezidensek tüntetnek a jobb megélhetésért. Szerények: mindössze meg szeretnének élni a fizetésükből. Mit szóltok hozzá? Igazuk van? Lásd még a kommentet, mert ezt nem lehet 250 karakterbe beszorítani!

Figyelt kérdés
Nem akarnak külföldre menni, de mit csináljanak, ha a megélhetési gondok miatt muszáj? Máskor tandíjmentességért tüntetnek. Nem tetszik a "röghözkötés", hogy pár évig ott kell dolgozni, ahol rezidensként a fizetésüket kapták. (A szocializmusban ingyen képezték az orvosokat, de végzősként oda kellett menniük a képzésük idejével egyenlő időre, ahová tették őket. Aztán vagy megszoktak, vagy továbbállhattak. ) Igazuk van! Hát tényleg, tanítsák ki őket állami pénzből, kapjanak dupla annyi fizetést rezidensként, mint most! Aztán kész doktorként menjenek ki, mondjuk Svédországba, ahol az állam sokkal jobban áll, mégsem képez elég orvost. Hozzánk pedig majd jönnek a bangladesi, jobb esetben ukrán orvosok, átmenetileg, amíg tovább nem állnak. ( Nálunk is volt egy ukrán fogorvos, és egy román. Továbbálltak, amikor tehették! ) A kérdésem csak az, ha ez a szemlélet jogos, akkor nem kellene-e a kőművesek, bolti eladók, mozdonyvezetők és mindenki más esetében is alkalmazni? Nehogy külföldre menjenek tízszer nagyobb fizetésért? Hiszen ezekre is szükség van, ezek sincsenek se kezdő korukban, se később tisztességesen megfizetve. És egy rosszkedvű mozdonyvezető is tud olyan bajt okozni, mint egy rosszkedvű orvos: csak esetleg több lesz az áldozat! (A fáradt orvos a betegnek se jó érvre. ) Vagy csak én látok ilyen furcsán? Kiváncsi lennék mások véleményére!
2009. nov. 13. 07:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a vélményem, hogy MIDENKI aki tisztességgel dolgozik a saját tehetségének, képességének, adottságainak megfelelőlen minimum LÉTBIZTOSNÁSGBAN élhessen a fizetéséből. Ez azt jeletni, hogy a minimálbérnek elégnek kéne lenni a kényelmes megélhetés 100-120%-ára, nem pedig pusztán a rezsi 70%-ra...


Szóval ilyen szempontból igazuk van és igaza van ezokból a bérből élők 80-90%-ának is, akik nevetséges bérért dolgoznak.


Az orvos nem ajándékba kapta a diplomáját az államtól, hat éven keresztül neki is vért kellett izzadnia érte. Mindenkinek jogos a felháborodása, aki nem jön ki a fizetéséből, pedig dolgozik. Nem rájuk kell haraagudni, hanem azokra, aki Magyarországon húsz év alatt fokozatosan bérrabszolgákká tették a dolgozó lakosság nagyrészét.

2009. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem igazad van. Azért az tény, hogy az orvostanhallgatók diplomája kerül a legtöbbe az államnak (1.000.000/félév). Úgy is fel lehetne fogni, hogy már a pályájuk elejére kaptak 12 milliót. Ja és, hogy ez nem ajándék, én jogász vagyok én is tanultam rengeteget a diplomármáért, én se keresek többet, mint egy orvos, sőőőt, nekem az a lehetőségem sincs meg, hogy külföldre menjek és hálapénzt sem kapok, mégsem tüntetek. Szóval ne sírjanak. És én 10 évig egy orvost sem engednék külföldre, dolgozza le azt a 12 millát, amit a társadalom adott neki, joggal várjuk el, vagy legyen tandíj és fizessen. Senkinek nem annyi a fizetése Mo-n, mint külföldön, nemcsak az orvosoknak rossz. Egy bíró Mo-n nettó 250.000,- ft-val kezd. Neki az egyetem elsőévétől minimum 10 év mire eljut,de inkább 12. Ehhez képest egy német bíró fizetése 1,2 millió Ft körül van. Mégsem tüntetnek a bírók, ráadásul nem is szabad nekik és külföldre sem mehetnek.
2009. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Az elsőnek: Tanulni akkor is kell vérizzadás vagy anélkül, ha fizetni kell érte..Csak akkor talán komolyabban veszi az illető...Másban szerintem igazad van.
2009. nov. 13. 08:47
 4/32 anonim ***** válasza:
21%
A Tv azt mondta, 90-et kapnak kezdő fizetésként. Én 80-at se. Hova menjek tüntetni?
2009. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
14%

Valahol igazuk van egyébként,de nemcsak nekik,hanem az összes olyan diplomás embernek akinek a diplomás minimálbér alatt van a fizetése.Mert ugye ez is egy meghatározott összes,ez alá nem nagyon lehetne menni és akárhogy nézed a rezidensek már lediplomázottak vagyis 120 ezer körül.Mellesleg abszolút megértem őket,mert például egyik ismerősöm telefonos ügyintéző és ő 100 felett kapja a fizetését és neki nem 12 órákat plusz ügyeleteket kell bent lennie,azért gondoljatok bele.Azon gondolkodtam,hogy nem e azért ilyen kevés nekik mert,hogy közalkalmazottak,de hát akkor sem ennyit kellene kapniuk.Szerintem ez elég gáz azért.Az ő szakmájuk olyan ami ha nem lesz mi sem leszünk,szóval tényleg megérdemelnének egy kicsit magasabb fizetést,esküszörm ha 5000ft-al megtoldanák,már csitulnának:)

Annyiból azért mondjuk nem jogos a pattogás,hogy ez gyakornoki év,illetve évek,szóval ahhoz képest jól keresnek,mert mosnjuk én turizmus gyakorlatra kell,hogy menejk és jó ha 30ezret kapok,szóval végülis,hát nemtudom,lehet kár volt leírni:D

2009. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

hello!


Sajnos a politikahoz tokhulye vagyok,igy az ezzel kapcsolatos érveim is van, hogy sokszor gyengék, de: igazuk van a rezidenseknek. Anno, egyetemi éveim alatt ( bolcsész voltam) évekig egyutt jartam egy orvostanhallagatoval, aki akkor végzett, mara kivalo neurologus lett belole. Tudom, lattam hogy mennyire dognehéz az orvosi,vizsgak elott volt, hogy tizesével ittak éjszaka a kavékat, egy ismerosom vizsgarol vitték el a mentok emiatt.Szoval az exem elkezdett dolgozni rezdisenként, honap elején bevasarolt elore kajat, honap kozepén mar anya segitette ki, hogy be tudja fizetni a szamlakat, a fonovér adott neki butorokat, mert csak egy matrac volt a neki kirendelt lakasnak nevezett kis lyukban, dohanyzott, nemegyszer a novérek adtak neki cigit, mert a novérnek ( még) volt pénze cigire, neki mar nem..

Kulfoldon élek, és itt nemegyszer lathatunk olyan riportmusorokat, hogy mindenféle roman, ukran, stb orvos koltozik ide, és kezdenek el leginkabb haziorvosi praxisban praktizalni, és persze jonnek a hipokrita lakosok, hogy ez nem jo, mert nem értjuk mit mond, meg nem bizunk meg egy idegen orszagban végzett orvosban...

Elturik oket, meg jobb hijan mennek hozza kezelésre, de a dokit a hatuk mogott elhordjak mindenféle sarlatannak...

Szoval lényeg a lényeg, nnem konnyu a rezidenseinknek sem a valasztas, vagy folytatjak itt, és akkor mondjuk az osztalyon fekvo betegek adnak nekik kajat honap végén, vagy pedig szerencsét probalnak kulfoldon, ahol komoly harcokat kell vivni, hogy ok is egyenrangu tagjai legyenek az ottani orvostarsadalamonak....

Bar, van egy olyan érzésem, hogy ez csak a kezdet, hamarosan a tanarok, jogaszok, lakatosok, favagok stb is tuntetni mennek, de jol is teszik..

2009. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésben emlegetett mozdonyvezetők is a többszörösét keresik meg töredék munkával, mint amit az orvosok! Ez igenis abszurd!

Csak nézz utána kétszáz nettó felett keresnek a mozdonyosok, az orvosok meg kilencvenet... és ha mozdonyt vezetsz csökkentett munkaidőben, míg ha orvos vagy heti több napot ügyelhetsz bent éjszaka ingyen..

2009. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

9:14es

és hány évet tanultál a nyolcvanezredhez?

2009. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
De még mindig nem veszitek figyelembe, hogy az állam ingyen adott nekik egy tízmillió értékű diplomát, vagy ennek szerintetek nincs jelentősége?
2009. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%

"De még mindig nem veszitek figyelembe, hogy az állam ingyen adott nekik egy tízmillió értékű diplomát, vagy ennek szerintetek nincs jelentősége?"


Hatalmas tévedés.


Nem az állam ajándékozta meg az orvosokat egy diplomával, amit aztán az orvosnak vissza kell fizetnie alacsony bérezés eltűrésével. Hanem az állam befektetett az orvosba azzal, hogy egyetemre járatta, és ha az állam nem hülye, akkor nem hagyja elúszni a befektetését, hanem megfelelő fizetéssel és/vagy más eszközökkel itthon tartja az orvost. Az államnak az a fontos, hogy legyen egy orvosa, az orvosnak az a fontos, hogy 6 évi egyetemi gürcölés után többet keressen, mint mondjuk egy érettségi után rögtön dolgozni kezdő villamosvezető. Mert ha az utóbbi nem valósul meg, akkor az orvos elmegy melegebb égtájakra, az állambácsi pedig elbukta a 12 millióját és hozhat orvost Pakisztánból.

2009. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!