Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orvostanhallgatók, rezidens...

Az orvostanhallgatók, rezidensek tüntetnek a jobb megélhetésért. Szerények: mindössze meg szeretnének élni a fizetésükből. Mit szóltok hozzá? Igazuk van? Lásd még a kommentet, mert ezt nem lehet 250 karakterbe beszorítani!

Figyelt kérdés
Nem akarnak külföldre menni, de mit csináljanak, ha a megélhetési gondok miatt muszáj? Máskor tandíjmentességért tüntetnek. Nem tetszik a "röghözkötés", hogy pár évig ott kell dolgozni, ahol rezidensként a fizetésüket kapták. (A szocializmusban ingyen képezték az orvosokat, de végzősként oda kellett menniük a képzésük idejével egyenlő időre, ahová tették őket. Aztán vagy megszoktak, vagy továbbállhattak. ) Igazuk van! Hát tényleg, tanítsák ki őket állami pénzből, kapjanak dupla annyi fizetést rezidensként, mint most! Aztán kész doktorként menjenek ki, mondjuk Svédországba, ahol az állam sokkal jobban áll, mégsem képez elég orvost. Hozzánk pedig majd jönnek a bangladesi, jobb esetben ukrán orvosok, átmenetileg, amíg tovább nem állnak. ( Nálunk is volt egy ukrán fogorvos, és egy román. Továbbálltak, amikor tehették! ) A kérdésem csak az, ha ez a szemlélet jogos, akkor nem kellene-e a kőművesek, bolti eladók, mozdonyvezetők és mindenki más esetében is alkalmazni? Nehogy külföldre menjenek tízszer nagyobb fizetésért? Hiszen ezekre is szükség van, ezek sincsenek se kezdő korukban, se később tisztességesen megfizetve. És egy rosszkedvű mozdonyvezető is tud olyan bajt okozni, mint egy rosszkedvű orvos: csak esetleg több lesz az áldozat! (A fáradt orvos a betegnek se jó érvre. ) Vagy csak én látok ilyen furcsán? Kiváncsi lennék mások véleményére!
2009. nov. 13. 07:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

ma 09:58

22-t

2009. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

A válasz megírásának időpontja: ma 10:51


Ez a felfogás szerintem egy véget nem érő zsaroláshoz vezethet. Mert mi a megfelelő fizetés?

Ha 90-et kap, 110-et akar. ha 110-et kapna, mennyit akarna?

2009. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Talán fel kéne mérni mi az érdekük, abból hogy a háziorvosok agitáltak a vizitdíj ellen arra lehet következtetni, hogy nincs is rá szükségük, akkor nem kell sírni, ott volt egy lehetőség, nem kellett. Érdekes a cseh orvosok örültek neki.
2009. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
A biztosítók sem kellettek nekik, pedig teljesítményarányosan ott is nőhetett volna a bérük. Talán igazi érdekképviselet kéne, nem politikai kampámyolás.
2009. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%

Egy közeli barátom sebész rezidens, és van, hogy ő viszi a hátán az egész osztályát egy súlyponti kórházban. Nem ritka, hogy 24 órázik, de volt már úgy, hogy 48 órán át ügyelt, és közben két órát sikerült aludnia több részletben. Ehhez pedig keres összesen havi 70 000 forintot nettóban.

Én azt gondolom, hogy megérdemlik az emelést, mert sokszor emberfeletti munkát követelnek az egészségügyi dolgozóktól. Főleg úgy nehéz, hogy mindenhol hatalmas a zsúfoltság, a munkakörülmények sokszor a minimálisan elvárhatónál is rosszabbak. Minden tiszteletem azé, aki ebben a hálátlan világban orvosnak vagy ápolónak megy!

2009. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

Én sebészeti klinikán voltam nemrég.,(egy lepusztult hely). Hát én megértem őket és igazat adok nekik.

Én tőlük nem sajnálnám a pénzt az biztos., sem az egészségügytől mert azt mondják, hogy például az oktatásra sincs pénz, de könyörgöm abba még nem halt bele senki, hogy buta maradt!

Az egészségügyben a pénztelenség miatt ember életek múlhatnak és múlnak!

2009. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Miről beszél a kérdező?

Szeinted hány ember dolgozik külföldön, akinek az általános és közép iskoláját fizette az állam?

százazres nagyságrend!!!

Orvos: néhány ezer!!!

MIRŐL BESZÉLÜNK???

2009. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

14.54 vagyok

SZÁNALMAS AZ ÍRÍGYSÉG!!!!

2009. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
21%

ma 09:57


Azért a mozdonyvezetőt kicsivel nagyobb felelősség terheli!

2009. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
mint az orvost? ne röhögtessél már
2009. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!