Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak egymás seggébe a...

Miért vannak egymás seggébe a trafikok? (Nemzeti Dohánybolt)

Figyelt kérdés

Szóval nem csak itt helyben ahol lakom találkoztam a jelenséggel, hanem interneten ahol leírták hogy máshol is van ilyen tapasztalat.

Itt nálunk 3 trafik nyitott egymástól 30-30-30 méterre körülbelül. A vicces az hogy ez egy kereszteződés és a kereszteződés 3 sarkán van egy trafik. Teszem fel a kérdést, hogy ebbe hol a logika? Számomra az lenne logikus ha területileg szépen egyenlően nyitottak volna a boltok körülbelül, bár tudom 100%-ig ez nem megoldható, de kb. mégis.



2013. júl. 3. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az országban már semmi se meglepő.
2013. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Mert addig már nem jutott el Okos Viktor esze, hogy valamilyen szabályrendszert is csatoljon a koncessziókhoz, pedig ez évtizedes bevett szabály millió téren (reklámozás, rendelők, gyógyszertárak eloszlása, stb.).


Annyit kellett volna kitételnek tenni, mint ami a patikaliberalizáció előtt vonatkozott a gyógyszertárakra: városonként 5000 lakosként egy (trafikoknál nyilván más szám) és egymástól min. 500m távolság.


De erre se voltak képesek, a csókosoknak kellett a szívesség, az meg már nem érdekli őket, ha utána egymás torkát elvágják.

2013. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a fele belefog bukni ebbe, én Újpestet nézetem ott 200 méteren belül van 9 db trafik, de csak az fog menni, ami az aluljáróban van, mivel az ott van már 10 éve.

Logika nem kell ebbe, mert az sose volt ennél a kormánynál, kíváncsi vagyok, a haverok mit fognak, mondani egymásra, mikor nem lesz profit. Lesz itt még feljelentés, meg NAV kihívva egymásra.

Mondjuk a napi készleten tartás szabályainak hogyan fognak megfelelni, azt nem tudom.

2013. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 1500 fős faluba elég lenne 2 darab trafik.


Tehát kb 1500 emberre jusson 2.

2013. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Komplikato ***** válasza:
100%

Logika? :D Melyik országból írsz?


Nem amúgy van benne, csak vicceltem. Másik helyen ki lett tárgyalva, hogy ha valahol egy településen mondjuk volt 3db koncesszió, akkor ha három ember nyeri, elveszik egymás elöl a jó kis 10% zsíros hasznot. Na de ha apu, anyu kislányuk nyeri akkor nem! Viszont sok esetben ilyenkor jött egymás melletti családi ingatlanok esete vagy pont akár egy családi házba 2db trafik téma. :D

Meg hát hogy nézne ki, hogy egyben fizetnek a szállítónak, de 3 messzi helyre kell mennie? ;)

2013. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki kisvárosban lakok, itt négy nemzeti dohánybolttal találkoztam, abból kettő-kettő tíz méterre van egymástól.
2013. júl. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Komplikato ***** válasza:
100%

3-as ebből látszik a pályázati nyerteseknek mekkora közük volt bármiféle kereskedelmi és üzleti tervhez. :D

Mindenki tudja, hogy egy bolt forgalmának egyik legfontosabb része, hogy HOL van.

Pl. hiába forgalmas egy átszállóhely, pont oda telepített boltban nem fognak sokan vásárolni.

2013. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Pontosan ezen gondolkoztam én is ma! Mert nálunk kb. 1 saroknyi távolságban állnak a trafikok. Én arra lennék kíváncsi, hogy van ezeknek az árazása: mindenhol ugyanannyiba kerül minden vagy mi? Egyáltalán mitől állami? Attól bérlik vagy jutalékot kap az állam?
2013. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Komplikato ***** válasza:
Koncessziós jogot nyertek X évre, amiért fizetniük kellet az államnak a nyerteseknek, meg ugye pályázatonként is egy kisebb összeget. Aztán aki az árut szállíthatja cég, az is koncessziót fizet az államnak ... egyik ilyen beszállító tök véletlenül a Felcsúti polgármester és haverjai cége, a másik meg pont azé a Kontinentális fazoné aki a törvényt "segített" megírni. :D
2013. júl. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Számomra úgy tűnik az egésznek a kidolgozatlanság az oka.
2013. júl. 5. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!