Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élet képes lehetne valami...

Élet képes lehetne valami újszerü kommunizmus szerüség? Részeltek lent

Figyelt kérdés

Kérlek vesd el az aktuális elő ítéleteid, ne arra gondolj, hogy a ruszkik mit műveltek, stb...

Tehát, egy olyan rendszer, ahol mindenki egyenlő, nincs pénz hanem mondjuk idő van. Ledolgozott idő. Az oktatást olyan minőségüre fejleszteni, ahol minden gyermekben igyekszünk megtalálni azt, amit kedvelne és van hozzá tehetsége. Mindenkinek vannak értékei, csak meg kell tudnunk találni! Nagy foku gépesítéssel az olyan munkákat, mint szemét szedés, stb., megoldanánk. A munkáért időhoz mérten kapsz "fizetést", pl. másodpercekben. Űzérkedni tilos lenne, megelőzvén ezzel, hogy megint a fejünkre nőjön vmi bankrendszer szerüség.

Világ szinten kellene ezt megoldani, mert a következő részlet, : Nincs katonai fejlesztés, nincs fegyverkezés.

Az orosz példából kiindulva, pl. szerintem, ha akkor nem költenek el annyi pénzt, nyersanyagot, human erőforrást hülyeségekre, simán életképes lett volna. Az internet segítségével népi uralkodás lenne, fellehetne vetni ötleteket, és azokat megszavazni. Lennének természetesen ország szerüségek, de nagyjából ugyan azon szabályokkal, de kultúrát, nyelvet, hagyományokat nagy fokban megőrizvén. Fizetés és ár tekintetében teljes mértékü egység lenne. Kizárólag megújuló energia forrásokra hagyatkoznánk, felesleges dolgokra nem költenénk, fejlesztenénk, nem lenne újfajta mobil telefon 2hetente, csak akkor tennénk elérhetővé, ha markáns fejlődést tudnánk felmutatni. Ezzel megszünne az erőforrás pazarlás, a hulladék termelés brutális szinten lenne vissza szórítva. Azokat az erőforrásokat amiket most pl. józan ésszel nézve teljes mértékben felesleges dolgokra pazarlunk dolgozhatnánk a minnél hatékonyabb, DE TELJESEN KÖRNYEZET TUDATOS élelmezésre fordíthatnánk.

A kutatások a következő témákat érintenék,

Informatika (csak és kizárólag a közösség érdekét szem előtt tartva, ebben benne foglaltatna a robotika, és ehhez kapcsolódó dolgok)

Orvostudomány (a profitot kizárva úgy gondolom jelentős előre lépéseket tehetnénk ebben a témában)

Természet tudományok (a mai világban ami nem hordoz profitot az ki van zárva, mert a kutatásokat profit orientált érdek csoportok pénzelik)

És ezen kívül még olyan fejlesztések, amik a közlekedéshez és hasonló minden napi eszközök fejlesztéséhez köthetőek. Szigorúan innovációban gondolkodva, csak azért, mert valami éppen fél grammal könnyebé tehető aktuálisan nem szabad cseréhez folyamodni.

Az árak nem tartalmaznának semmi nemü profitot, teljes körü elemzés után az előállítási költséget (idő) tartalmazná, lakosságra lebontva.

Ha valakinek valamire nincs szüksége, akkor az persze torzulásokhoz vezetne, de azt gondolom amennyi energiát perpillanat arra fordítunk, hogy hogyan lehetne a másikat szarabb helyzetbe hozni, megölni, megkárosítani, azzal éppen ezeket a dolgokat is meglehetne oldani.


És most jön a legsarkalatosabb pont, mégpedig a biztonság fentartása. Én azt gondolom, hogy megfelelő szocializáció, oktatás, és élet körülmények fentartásával a bűnözés csaknem 0%-ra csökkenthető. Én azt gondolom, hogy nincsenek valójában gonosz és rossz emberek. Egoista emberek vannak, de egy olyan társadalomban, amit nem az ego alakított ki, hanem a józan tudatosság, az ego egyénenként sem lehet képes önös érdekeket képviselni. Az ego szintje alacsonyabb, mint a józan tudatosságé, éppen ezért károkat sem nagyon tud benne okozni. Tudom, ez utopisztikus, egyesek számára elképzelhetetlen, de én azt gondolom, hogy csak azért, mert még nem volt példa az emberiség történtetében arra, hogy normálisan, civilizáltan éljünk. De ennek az időnek el kell érkeznie, előbb, vagy utóbb. Ha nem, akkor alá is írhatjuk a végrendeletünket, mert kifogjuk saját magunk pusztítani. Az ember mindig csak akkor változtatott eddig markánsan, amikor már muszáj volt. Szerintem nem lenne szükséges megvárni azt, hogy sci-fi filmekbe illő, armageddon utánni helyzetbe hozzuk magunkat. Ahogy a jelenlegi trendek alakulnak boritékolható egy harmadik világháboru még ebben az évszázadban, ahol majd jól leírtjuk a lakosságot, csinálunk durva technikai fejlődést, túlélve a háborut és az azt követő válságot majd megint beszélhetünk fellendülésről, és ez kitart majd megint 1 évszázadig. Ha nem csinálunk valamit még ez előtt, előbb-utóbb nagyon durván ráfogunk fázni. Miért nem lehet azon gondolkodni, hogy hogyan tudna az ember végre saját ön erejéből fejlődni? Ez lehetne a következő evolúciós ugrás, hogy megtanulunk a természettel, és a környezetünkel EGYÜTT élni, nem pedig a környezetünket MAGUNKÉVÁ tenni. Mikor fogja fel az ember, hogy nem ő az erősebb?


Tudom, hogy maga az ötlet nem egyedi, szinte mindenki gondolt már ilyesmire, és mindig az lehetett a válasz, hogy az ember kapzsi, stb. Ez nem igaz. Az emberi természet NEM agresszív, és nem kapzsi. Az az ego természete, és az egot le lehet győzni, az egot meg lehet haladni, az egot meg lehet kérdőjelezni. Ez tény!

Várom részletekbe menő ötleteiteket a dologgal kapcsolatban, konstruktív válaszokat várok, nem pedig komcsizást, stb. Amikor azt mondod, hogy nem lehetséges valami, csak azt bizonyítod, hogy TE magad nem lennél rá képes, ennek tükrében gondolkodj!



2013. jún. 14. 07:07
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

És persze, lehetnek kivételek, de tudod nagyon jól, hogy a kapitalizmus nem a te kis cégedet fogja érinteni, aminek FEL KELL TALÁLNIA valamit ahhoz, hogy úgy működjön ahogy te ezt leírtad. Attól, hogy találsz valami kivételt, még nem jelenti azt, hogy a pénz és a tehetősek 90%-a nem mások kárára teszi ezt.

Tudod az a baj, hogy a földnek véges készletei vannak, és ha rendesen elolvasod valamelyik válaszomban ezt is írom, de majd mindjárt megkeresem... Te azért remélem érzed, hogy ez a példád még mese szerübb, mint az enyém? :D

2013. jún. 14. 17:00
 32/34 A kérdező kommentje:

Másik dolog, ha már ennyire igazságos a rendszer, miért lehet az, hogy a helyen ugyan azért a munkáért y pénzt kapok, b helyen ugyan azért pedig x-et? Ez igazságos? Ez okés? Ez nem az emberek kihasználása? Ugyan az a cég angliában 7font / óra, mo-n 450ft/óra, és a termékeinek ára ugyan annyi, sőt!!! sok esetben még drágább is itt, mint angliában!! Na ez hogy van? Teljesen igazságos, nem?

Szerintem remekül működik ez az egész dolog, egy órai melóm itthon ér 2kg kenyeret, máshol meg veszek belőle 7-8kg-ot.

2013. jún. 14. 17:09
 33/34 A kérdező kommentje:

És akkor az ilyen dolgokba bele sem megyek, hogy Soros György...

„Igen nagy az esély arra, hogy ez a válság súlyosabb kimenetelű legyen, mint a Lehman Brothers válság. Ezért is komoly a probléma. Szükség van a válságra, hogy Európában kialakuljon a központi hatalom iránti igény és közös akarat, de azt még nem tudni, hogy ez a központi hatalom mit fog tenni,” nyilatkozta Soros a New York Times-nak.

2013. jún. 14. 17:18
 34/34 rémuralom ***** válasza:

"számodra az ember életek nem jelentek semmit"


Tyűha, ez a fajta személyeskedés nekem új. Azt, hogy aki nem ért velem egyet, lehülyéz, már megszoktam. De, hogy azt mondd, hogy emberéletek nem jelentenek számomra semmit, csak azért, mert nem azt jelentik, amit számodra... ehhez gratulálok. Ha nem vagyok véres szájú hippi, hanem a történelem szörnyű, de elkerülhetetlen részeként tekintek a háborúkra, akkor már nem jelentenek számomra semmit az emberéletek, igaz?


"Tudod az a baj, hogy a földnek véges készletei vannak"


Igen, ezzel tisztában vagyok. Ezért vagyok kapitalista: mert úgy gondolom, hogy a kapitalizmus tudja a leghatékonyabban kihasználni a rendelkezésre álló erőforrásokat. Ha minden erőforrás végtelen lenne, semmi szükség nem lenne hatékonyságra.


"lehetnek kivételek, de tudod nagyon jól, hogy a kapitalizmus nem a te kis cégedet fogja érinteni, aminek FEL KELL TALÁLNIA valamit ahhoz, hogy úgy működjön ahogy te ezt leírtad."


Igen, fel kell valamit találni, hogy ez ilyen szépen működjön - és voilá, máris ott az ösztönző az innovációra. Mi ösztönzi az innovációt a kommunizmusban? Kb. az, hogy az állam kitalálja, hogy itt márpedig magyar narancsot fogunk termeszteni, ha törik, ha szakad.


De ha nem találsz fel semmit, hanem egyszerűen olyan terméket gyártasz, ami már létezik, azzal sem okozol senkinek kárt (max. egy kicsit a konkurenciának, de annál a kárnál jóval többet adsz vissza a társadalomnak). Leírom ezt is, hogy működik. Nevezzük az elvonatkoztatás kedvéért a termékemet cuccnak. Van két cég a piacon, amelyek cuccot gyártanak. A cuccra olyan hatalmas kereslet van (ez nem extrém példa, ugye? ilyet el tudsz képzelni), ami amit a két cuccgyártó cég csak úgy tud kielégíteni, ha borzasztó magas áron adják a cuccot. (Közbevetés antikapitalistáknak: nem azért árulják drágán, mert pénzéhes dögök, hanem azért, mert ha olcsóbban adják, akkor még nagyobb lesz rá a kereslet, akkora keresletet pedig saját kapacitásból nem tudnak kielégíteni.) A magas ár és az ehhez képest viszonylag alacsony költségek miatt a két cég busás profitra tesz szert. Észreveszem ezt én, a vállalkozó, és miután alaposan utánanéztem a dolognak, úgy döntök, talán érdemes lehet belevágni, a cuccban van a pénz (ha meg mégsem jön be, így jártam). Nos, innen ugyanaz az egész, mint az előző példa: veszek fel hitelt, beruházok, felveszem a munkásokat, termelek, eladom. A megnövekedett cucckínálat leviszi a cucc árát. Mit adtam ezzel a társadalomnak? A fogyasztóknak alacsonyabb árú cuccot. A banknak egy jó adóst. A munkavállalóknak munkahelyet, fizetést. A kezdeti beruházásomhoz szükséges gépekkel azok gyártóinak megrendelést adtam, bár ezt az előző példámban nem említettem, mert ott egy protekcionistával vitatkoztam (lehet, hogy te is az vagy, még nem sikerült kihámoznom), aki lehet, hogy vérmesen ráharapott volna arra, hogy "jó, de a gépeket biztos külföldről vetted volna", és egyébként ebben lehet, hogy igaza is lett volna. És végül, ismét jól jártam én is, mert annyira azért nem vittem le a cucc árát, hogy ne maradjon profit nekem is. Ezzel szemben az, hogy a valamivel alacsonyabb ár miatt a másik két cuccgyár alacsonyabb profitot tudott elérni, mint azelőtt, már marginális áldozat. Ismét feltételeztem, hogy a termelési eljárásom nem különösebben környezetszennyező, amibe persze bele lehet kötni, hogy milyen alapon feltételezem, és érzem, hogy bele is szeretnél kötni, úgyhogy ezt a kérdést megspórolom: egyrészről csak úgy feltételeztem, másrészről pedig ma már sok helyen kemény környezetvédelmi előírások vannak, amelyeket természetesen maximálisan betartanék, ha cuccgyárat alapítanék. Ja, és még az adót sem említettem, pedig az is az én befektetésem társadalmi hasznát képzi.


"Másik dolog, ha már ennyire igazságos a rendszer, miért lehet az, hogy a helyen ugyan azért a munkáért y pénzt kapok, b helyen ugyan azért pedig x-et? Ez igazságos?"


Igazságos vagy sem, így működik. Ha itt is 7 fontot kéne fizetni azért a munkáért, amiért Angliában is 7 fontot fizetnek, a kutya nem jönne ide munkahelyet teremteni, mert jobb minőségű munkaerőt kaphat Angliában ugyanazért a 7 fontért, mint itt. Akinek meg nem elég az itteni 450 forint, vagy reálértékekkel számolva a két kiló kenyér, az nincs röghöz kötve, elmehet máshová, ahol többet kap.


Sorost fogalmam sincs, hogy sikerült ide keverned, ahogy azt sem látom át, hogy kommunistaként mégis mi bajod van a központosított hatalommal. Einsteint idézni pedig - már persze ha nem fizikáról vitázunk - marha ciki, különösen, hogy több Einstein-idézet van a neten, mint amennyit Einstein életében összesen beszélt. De egye fene, hadd tűnjek én is okosnak: "The problem of quotes on the internet is that you never know whether they are authentic or not." - Albert Einstein.

2013. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!