Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élet képes lehetne valami...

Élet képes lehetne valami újszerü kommunizmus szerüség? Részeltek lent

Figyelt kérdés

Kérlek vesd el az aktuális elő ítéleteid, ne arra gondolj, hogy a ruszkik mit műveltek, stb...

Tehát, egy olyan rendszer, ahol mindenki egyenlő, nincs pénz hanem mondjuk idő van. Ledolgozott idő. Az oktatást olyan minőségüre fejleszteni, ahol minden gyermekben igyekszünk megtalálni azt, amit kedvelne és van hozzá tehetsége. Mindenkinek vannak értékei, csak meg kell tudnunk találni! Nagy foku gépesítéssel az olyan munkákat, mint szemét szedés, stb., megoldanánk. A munkáért időhoz mérten kapsz "fizetést", pl. másodpercekben. Űzérkedni tilos lenne, megelőzvén ezzel, hogy megint a fejünkre nőjön vmi bankrendszer szerüség.

Világ szinten kellene ezt megoldani, mert a következő részlet, : Nincs katonai fejlesztés, nincs fegyverkezés.

Az orosz példából kiindulva, pl. szerintem, ha akkor nem költenek el annyi pénzt, nyersanyagot, human erőforrást hülyeségekre, simán életképes lett volna. Az internet segítségével népi uralkodás lenne, fellehetne vetni ötleteket, és azokat megszavazni. Lennének természetesen ország szerüségek, de nagyjából ugyan azon szabályokkal, de kultúrát, nyelvet, hagyományokat nagy fokban megőrizvén. Fizetés és ár tekintetében teljes mértékü egység lenne. Kizárólag megújuló energia forrásokra hagyatkoznánk, felesleges dolgokra nem költenénk, fejlesztenénk, nem lenne újfajta mobil telefon 2hetente, csak akkor tennénk elérhetővé, ha markáns fejlődést tudnánk felmutatni. Ezzel megszünne az erőforrás pazarlás, a hulladék termelés brutális szinten lenne vissza szórítva. Azokat az erőforrásokat amiket most pl. józan ésszel nézve teljes mértékben felesleges dolgokra pazarlunk dolgozhatnánk a minnél hatékonyabb, DE TELJESEN KÖRNYEZET TUDATOS élelmezésre fordíthatnánk.

A kutatások a következő témákat érintenék,

Informatika (csak és kizárólag a közösség érdekét szem előtt tartva, ebben benne foglaltatna a robotika, és ehhez kapcsolódó dolgok)

Orvostudomány (a profitot kizárva úgy gondolom jelentős előre lépéseket tehetnénk ebben a témában)

Természet tudományok (a mai világban ami nem hordoz profitot az ki van zárva, mert a kutatásokat profit orientált érdek csoportok pénzelik)

És ezen kívül még olyan fejlesztések, amik a közlekedéshez és hasonló minden napi eszközök fejlesztéséhez köthetőek. Szigorúan innovációban gondolkodva, csak azért, mert valami éppen fél grammal könnyebé tehető aktuálisan nem szabad cseréhez folyamodni.

Az árak nem tartalmaznának semmi nemü profitot, teljes körü elemzés után az előállítási költséget (idő) tartalmazná, lakosságra lebontva.

Ha valakinek valamire nincs szüksége, akkor az persze torzulásokhoz vezetne, de azt gondolom amennyi energiát perpillanat arra fordítunk, hogy hogyan lehetne a másikat szarabb helyzetbe hozni, megölni, megkárosítani, azzal éppen ezeket a dolgokat is meglehetne oldani.


És most jön a legsarkalatosabb pont, mégpedig a biztonság fentartása. Én azt gondolom, hogy megfelelő szocializáció, oktatás, és élet körülmények fentartásával a bűnözés csaknem 0%-ra csökkenthető. Én azt gondolom, hogy nincsenek valójában gonosz és rossz emberek. Egoista emberek vannak, de egy olyan társadalomban, amit nem az ego alakított ki, hanem a józan tudatosság, az ego egyénenként sem lehet képes önös érdekeket képviselni. Az ego szintje alacsonyabb, mint a józan tudatosságé, éppen ezért károkat sem nagyon tud benne okozni. Tudom, ez utopisztikus, egyesek számára elképzelhetetlen, de én azt gondolom, hogy csak azért, mert még nem volt példa az emberiség történtetében arra, hogy normálisan, civilizáltan éljünk. De ennek az időnek el kell érkeznie, előbb, vagy utóbb. Ha nem, akkor alá is írhatjuk a végrendeletünket, mert kifogjuk saját magunk pusztítani. Az ember mindig csak akkor változtatott eddig markánsan, amikor már muszáj volt. Szerintem nem lenne szükséges megvárni azt, hogy sci-fi filmekbe illő, armageddon utánni helyzetbe hozzuk magunkat. Ahogy a jelenlegi trendek alakulnak boritékolható egy harmadik világháboru még ebben az évszázadban, ahol majd jól leírtjuk a lakosságot, csinálunk durva technikai fejlődést, túlélve a háborut és az azt követő válságot majd megint beszélhetünk fellendülésről, és ez kitart majd megint 1 évszázadig. Ha nem csinálunk valamit még ez előtt, előbb-utóbb nagyon durván ráfogunk fázni. Miért nem lehet azon gondolkodni, hogy hogyan tudna az ember végre saját ön erejéből fejlődni? Ez lehetne a következő evolúciós ugrás, hogy megtanulunk a természettel, és a környezetünkel EGYÜTT élni, nem pedig a környezetünket MAGUNKÉVÁ tenni. Mikor fogja fel az ember, hogy nem ő az erősebb?


Tudom, hogy maga az ötlet nem egyedi, szinte mindenki gondolt már ilyesmire, és mindig az lehetett a válasz, hogy az ember kapzsi, stb. Ez nem igaz. Az emberi természet NEM agresszív, és nem kapzsi. Az az ego természete, és az egot le lehet győzni, az egot meg lehet haladni, az egot meg lehet kérdőjelezni. Ez tény!

Várom részletekbe menő ötleteiteket a dologgal kapcsolatban, konstruktív válaszokat várok, nem pedig komcsizást, stb. Amikor azt mondod, hogy nem lehetséges valami, csak azt bizonyítod, hogy TE magad nem lennél rá képes, ennek tükrében gondolkodj!



2013. jún. 14. 07:07
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Egy remek videó arról, mi lehet a jövő

http://www.youtube.com/watch?v=XIG_ZFJWCRI&list=PLss5aQAYRui..

2013. jún. 14. 10:52
 22/34 A kérdező kommentje:

Még egy videó...

http://www.youtube.com/watch?v=cPGFOZAeUW8

Hallgasd végig, te ebben segétkezel

2013. jún. 14. 11:22
 23/34 Oversoul 1 ***** válasza:

13:


"Nem fog összeomlani, illetve nem lesz apokalipszis és olyan kőkorszakba történő visszafejlődés, amit ti szoktatok vizionálni, ha összeomlik."


Ez a kijelentés (az első része főleg) éppen most annyira gyenge lábakon áll, hogy hihetetlen...


Azt én sem mondanám, hogy kőkarszakba visszaesnénk, mivel nyilván megmarad a technikai tudás valamilyen formában.

Ettől függetlenül, ha ma nincs pénzed, akkor nem férsz hozzá ma sem a csodás fejlett dolgokhoz.


Vigyázz, mert az, hogy jól alakul a saját egyéni életed, könnyen érzéketlenné tesz: "Hisz minden jó [nekem], nem? Mi a bajotok?"


1-2 példa, de nem jóslat!, sem állítás, hogy így lesz biztosan.

Valószínűségek:

- [link]

- [link]

- [link]

(alábbi végén a magyarul írt összefoglaló:)

- [link]

(Argentin gazdasági válság meg-és-túl-élőjének a beszámolója:)

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Rendszerelmélet:


1.

[link]

2.

[link]

3. (itt a vége felé a hálós példa nagyon fontos !!!)

[link]


1.

[link]

2.

[link]

3.

[link]


[link]


[link]


[link]


"Nagyon valószínű, hogy napjainkban a kapitalizmus utolsó válságát éljük. A tényleges események azonban teljesen kiszámíthatatlanok. Nagyon sok függ attól, hogy a társadalom egyes rendszerszerveződési szintjei milyen mértékben erodálódtak, illetve milyen mértékben tudnak alkalmazkodni a változásokhoz. Hasonló a helyzet a természeti folyamatok terén is. Egyetlen mondatban összefoglalva a kilátásokat minden attól függ, hogy a jelenlegi pilótajáték végeztével az egyes társadalmi és természeti rendszerek lebomlása mely ponton áll majd meg, s honnan kezdődik újjászerveződésük. E téren azonban csak találgatni lehet. Bizonyosságként csak annyi tételezhető, hogy az elkövetkező időben az ember egyre kevéssé tudja majd kivonni magát az önszabályzó folyamatok hatása alól, így a népesség várhatóan a Föld erősen romlott eltartó képességéhez fog igazodni."

2013. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Oversoul 1 ***** válasza:

Az egóra pedig:


Az egó hasonlítható egy fa kérgéhez. Ez a kéreg nyúlékony, növekszik a fával együtt.

De ha túl vastaggá válik, ahelyett hogy megóvná, megfojtja a fát.

Viszont ha a fa elveszti a kérgét, mi marad ami megvédi viharos időben?

Ha nem lenne egód nem vennél levegőt, mert elvennéd mástól.

2013. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy pusztítsátok el az egót, nem is lehetséges... Túl kell haladni, fel kell ismerni mik azok, amik az egodból következnek, ezt felismervén megadatik számodra a józan döntés joga. Az aki ezt nem teszi meg, az ego kiszolgáltatottjává válik, mert azt sem tudja mi az.

Később, amikor az egód hülyeségeit nem szolgálod ki feltétlenül, az ego normális, egészséges viselkedésre is képes. Olyan mint egy vad ló, amit meg kell ülni. A többség hozzá kötözte magát, és nem is tud róla, hogy az a ló végig ráncigálja a fél országon, aztán még jól telibe is szarja a fejét...

2013. jún. 14. 12:33
 26/34 anonim ***** válasza:

De mi ara a válaszod, hogy 10 millió egoista embert hogy tudsz megtéríteni a szent eszméd által?

Mert ezt a kérdést feltettem még a második oldalon.

2013. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Elmondtam már, hogy a média által a szenny helyett ellehet kezdeni szépen normális, konstruktív videókat adni. Rengeteg tanító él ezen a földön, akik tudják hogy kell ezt csinálni. Ha élne még Gandhi azt mondanám, hogy szavazzuk meg őt vezetőnknek, de sajnos már él... De biztos él most valami utódja is. Nem kell amúgy sem győzködni azt a 10millió embert, amint ismerteted velük a célod, hogy egyszer az életben igazságot fogunk saját magunknak szolgáltatni, hogy nem csicksa, korrupt, önjelölt sggfejü vezetőkkel hidd el nekem, mindenki egyből másképp szemlélné a dolgokat. Ez ilyen egyszerü. Az ember alapvetően JÓ. Vannak rosszak, és ők kerülnek helyzetbe, mert ők azok, akik eltaposnak másokat. Kevés van belőle, a maradék csak igazodik a romlott világhoz. De ők igazodni fognak a nem romlotthoz is!
2013. jún. 14. 14:43
 28/34 rémuralom ***** válasza:
Azt mondod, a meggazdagodás a társadalom kárára történik. Én meg azt mondom, hogy nem (igen, tudom, vannak csalók meg egyéb bűnözők, akik tényleg mások kárára gazdagodnak meg, de ez nem a kapitalizmus sajátja, ilyenek bárhol és bármikor lehetnek). Ez nem egy nullösszegű játszma, ahol csak úgy gazdagodhatsz meg, hogy másokat kifosztasz. Tudod, ha én feltalálok valamit, amit tömegesen tudok gyártani, mert nagy igény van rá, akkor felvehetek rá hitelt, építhetek egy gyárat, felvehetek egy rakás munkást (!), legyárthatom és eladhatom a találmányomat, és miután kifizettem a munkásokat meg a rezsit, és visszafizettem a hitelt, megtarthatom, ami megmaradt. Eredmény: én jól jártam, mert piszok gazdag lettem; a bank jól járt, mert volt egy jó adósa; a társadalom jól járt, mert a) teremtettem új munkahelyeket és b) termeltem valami olyat, amire a társadalom tagjainak (az embereknek) szüksége van. Ha feltételezzük, hogy még csak nem is környezetszennyező a termelési eljárás, akkor szerintem minden további nélkül kijelenthetjük, hogy senki nem járt rosszul, sőt.
2013. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 rémuralom ***** válasza:

Bocsánat az előző részletért, itt a teljes válaszom:


"Utolsó, valami brutális magas lóról próbálsz beszélni, milyen stílus? Neked kellene a stílusodon változtatni, te lenéző vagy másokkal szemben, én meg legroszabb esetben is csak túlsokat feltételezek róluk, grrr én modortalan!"


Na, ezt olvasd el még egyszer, és megérted, miről beszélek. Ilyen stílus. De nem ez a lényeg, mert én nem szeretek személyeskedni, csak ezt muszáj volt megjegyeznem. Ha nem akarsz változtatni, hát nem változtatsz, csak akkor ne csodálkozz, ha idővel elfogynak a vitapartnereid.


"te KÉPTELEN vagy olyan egyszerü dolgokat meglátni, mint hogy mi az emberiség érdeke, hát ez a te saját korlátoltságod bizonyítéka, semmi több."


Senki nem tudja, hogy mi az emberiség érdeke. Mindenkinek van véleménye arról, hogy szerinte mi lenne jó az emberiségnek. De ez kb. hétmilliárd különböző vélemény, melyek egymástól többé-kevésbé eltérnek. Te tudod, hogy SZERINTED mi lenne az emberiség érdeke - de, hogy igazad van-e, vagy sem, hogy valóban az-e az emberiség érdeke vagy sem, az már egy teljesen másik kérdés.


A hangyákat hagyd a fenébe. A hangyákat akkor is eltapossák, ha összefognak.


"Elmondanád, hogy szerinted mi az emberiség jövője?"


Fogalmam sincs, sajnos épp tegnap tört szét az üveggömböm. Az újat már megrendeltem, de sajnos még nem érkezett meg. Majd ha itt lesz, szólok. Addig, kérlek, megosztanád velem, velünk, hogy a te üveggömböd mit mond? Vagy te kártyából jósolsz? Vagy hogy látsz a jövőbe? Ja, a videók. Egyrészt, akik a videót csinálták, mivel jósolnak? Másrészt, nem tudom, hogy elismered-e a jogomat arra, hogy azt gondoljak dolgokról, amit akarok, vagy sem, de igazából nem is érdekel, hogy elismered-e. Attól nekem ehhez még jogom van, és élek is vele.


" Akkor meg majd szól kiháboruzzuk magunkat, lecsökkentjük a népességet picit"


Nem erről szólt az egész történelem? Háborúkról, háborúkról és újabb háborúkról. Akkor az egész történelem sok-sok ilyen kis lufi, nemde? És akkor a kapitalizmus semmivel nem gonoszabb, mint az összes többi, valaha megvalósítani kívánt eszme, hiszen háborúztunk már a vallásért, háborúztunk a kommunizmusért, háborúztunk a szabadságért, háborúztunk a nemzetért, meg még az Isten tudja, miért, és akkor nesze, jön az összeomlás, majd háborúzunk egyet a kapitalizmusért is. Hogy azt a háborút már nem buzogányokkal, kardokkal meg elöltöltős puskákkal fogjuk vívni, hanem ballisztikus rakétákkal? És? Az elöltöltős puska a kardhoz képest legalább akkora pusztító előrelépést jelentett pár száz éve, mint ma a ballisztikus rakéta mondjuk a tankokhoz képest.


"az emberiség [...] számtalanszor bebizonyította már, hogy képes együttműködni egy közös célért."


Igen, amennyiben van közös cél, és az emberiség egyértelműen tisztában is van ezzel a közös céllal. Most árvízhelyzet volt nemrég, és a közösségi médiát elárasztották azok a képek, ahol pl. Bajnai egy jobbikossal pakolja a homokzsákot, és a kép alatt a meghatott szöveg: faith in humanity restored, mégis csak össze tudunk fogni. Ja, mert amikor árvíz van, akkor a hülye is látja, hogy az az érdekünk, hogy rendesen pakoljuk azt a homokzsákot, különben mindent elvisz a víz. De amikor nem egy árvízhelyzetet kell megoldani, hanem pl. a világ demográfiai problémáját, ott már korántsem ennyire egyértelmű a megoldás. Mindenféle megoldási javaslatok vannak, egyesek ebben hisznek, mások abban. Ha valaki azt hiszi, hogy az a demográfiai probléma megoldása, hogy erőszakkal pároztatunk embereket, valaki más meg azt, hogy adókedvezményekkel, bölcsődeépítésekkel és távmunkával kell ösztönözni a gyerekvállalást, akkor szerinted ez a kettő hogyan működhetne együtt? Úgy, hogy bölcsődéket is építünk, meg erőszakkal össze is adunk embereket?


A vállalkozós példádhoz: a vállalkozó kockázatot vállal (ezért vállalkozó). Befekteti a pénzét valami olyanba, amiről abszolút nem tudhatja biztosan, hogy az meg fog térülni. A munkaerő nem ilyen: azt eladod úgy, hogy a szerződésben meg van határozva, hogy mennyit kapsz érte. Teljesen mindegy, hogy a cég, amelynek dolgozol, éppen veszteséges, minimális haszna van, vagy busás profitot kaszál, a te munkaidőd és vele a munkabéred fix. Nem is vállalsz érte semmiféle kockázatot: bemész dolgozni, nem ott derül ki, hogy jabocs, ma nincs munka, menj haza, hanem, ha esetleg lenne is ilyen pangás, előre értesítenek róla. A fizetésedet is biztosan megkapod (hacsak nem készül éppen csődbe menni a cég). A vállalkozás vezetője, a vállalkozó ezzel szemben vállalja azt a kockázatot, hogy termel, aztán, ha nem sikerül úgy eladnia a termékét, ahogy eltervezte, akkor veszteséges lesz, sokkal jobban járt volna, ha csak simán beteszi a pénzét a bankba. Ezért a magas kockázatért igenis megérdemli a magas profitot, ha úgy adódik.


Tehát a kérdésedre, hogy mivel érdemelte ezt ki, ez a válaszom: a kockázatvállalásával. Ha felteszel a lottóra kétszáz forintot, és nyersz kétmilliárdot, mert telitalálatod van, senki nem fogja azt mondani, hogy kizsákmányoltad a Szerencsejáték Zrt.-t. Vállaltad azt a kockázatot, hogy nagyon nagy eséllyel el fogod veszíteni a kétszáz forintodat, ezért, ha bejön, akkor igenis megérdemled azt a kétmilliárdot.


Egy korábbi kérdéshez írt válaszomban felvázoltam egy példatörténetet, amely bizonyítja, hogy a piacgazdaság játszmája nem nullösszegű. Bemásolom neked ide:


"Azt mondod, a meggazdagodás a társadalom kárára történik. Én meg azt mondom, hogy nem (igen, tudom, vannak csalók meg egyéb bűnözők, akik tényleg mások kárára gazdagodnak meg, de ez nem a kapitalizmus sajátja, ilyenek bárhol és bármikor lehetnek). Ez nem egy nullösszegű játszma, ahol csak úgy gazdagodhatsz meg, hogy másokat kifosztasz. Tudod, ha én feltalálok valamit, amit tömegesen tudok gyártani, mert nagy igény van rá, akkor felvehetek rá hitelt, építhetek egy gyárat, felvehetek egy rakás munkást (!), legyárthatom és eladhatom a találmányomat, és miután kifizettem a munkásokat meg a rezsit, és visszafizettem a hitelt, megtarthatom, ami megmaradt. Eredmény: én jól jártam, mert piszok gazdag lettem; a bank jól járt, mert volt egy jó adósa; a társadalom jól járt, mert a) teremtettem új munkahelyeket és b) termeltem valami olyat, amire a társadalom tagjainak (az embereknek) szüksége van. Ha feltételezzük, hogy még csak nem is környezetszennyező a termelési eljárás, akkor szerintem minden további nélkül kijelenthetjük, hogy senki nem járt rosszul, sőt."


Na, ha ebben találsz egy szereplőt, aki kárát szenvedte annak, hogy én nekiálltam termelni, akkor elismerem, hogy igazad lehet. Ha nem találsz, akkor meg lehet, hogy mégiscsak létezik a Pareto-hatékonyság.

2013. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Jó hagyjuk kajakra teljesen más az érték rendszerünk, számodra az ember életek nem jelentek semmit, te az a fajta vagy -sajnos- akinek át kell élnie valamit ahhoz, hogy tovább lásson az orránál...

Majd legközelebb! Nincs semmi baj, azt gondolsz amit akarsz, jól mondod.


És hogy mi az emberiség jövője? Egy olyan civilizáció, ami nem kifosztja a földet, hanem azon ügyködik, hogyan tehet érte. Ismereteink szerint az egyetlen olyan élő faj vagyunk, aki nem csak öntudatra ébredt, hanem képes az úgymond "felette" álló erők megismerésére is. Kezdjük megismerni az univerzumot, lassacskán értjük hogyan működik, milyen szabályok szerint. Amikor ez a tudás már elegendő lesz (lassan az lesz), képesek leszünk úgy TEREMTENI, hogy az összhangban legyen azzal. Érte leszünk, nem pedig ellene. Egy fenntartható világot létrehozni, nem pedig a mai desktruktív szarságot csinálni.

Sajnos azzal a tudatossággal (?) amit te is képviselsz ez egyelőre nem megvalosítható, mert mint mondottam gyáva vagy, aki nem képes minimális áldozatot sem hozni azért, hogy majdan 2-3 generációval később legyen még hol laknia a leszármazottainak. Nem vagy képes nagyobb távlatban gondolkodni, mint a te saját kis világod és a te saját kis életed. Éppen ezért oka fogyott veled vitatkozni is, mert veled ellentétben én olyan emberekkel kívántam volna társalogni, akik képesek legalább picit is túl látni a kondicionált múltjukon, egojukon, saját illúziójukon.


"We can't solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them."

Albert Einstein

2013. jún. 14. 16:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!