Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élet képes lehetne valami...

Élet képes lehetne valami újszerü kommunizmus szerüség? Részeltek lent

Figyelt kérdés

Kérlek vesd el az aktuális elő ítéleteid, ne arra gondolj, hogy a ruszkik mit műveltek, stb...

Tehát, egy olyan rendszer, ahol mindenki egyenlő, nincs pénz hanem mondjuk idő van. Ledolgozott idő. Az oktatást olyan minőségüre fejleszteni, ahol minden gyermekben igyekszünk megtalálni azt, amit kedvelne és van hozzá tehetsége. Mindenkinek vannak értékei, csak meg kell tudnunk találni! Nagy foku gépesítéssel az olyan munkákat, mint szemét szedés, stb., megoldanánk. A munkáért időhoz mérten kapsz "fizetést", pl. másodpercekben. Űzérkedni tilos lenne, megelőzvén ezzel, hogy megint a fejünkre nőjön vmi bankrendszer szerüség.

Világ szinten kellene ezt megoldani, mert a következő részlet, : Nincs katonai fejlesztés, nincs fegyverkezés.

Az orosz példából kiindulva, pl. szerintem, ha akkor nem költenek el annyi pénzt, nyersanyagot, human erőforrást hülyeségekre, simán életképes lett volna. Az internet segítségével népi uralkodás lenne, fellehetne vetni ötleteket, és azokat megszavazni. Lennének természetesen ország szerüségek, de nagyjából ugyan azon szabályokkal, de kultúrát, nyelvet, hagyományokat nagy fokban megőrizvén. Fizetés és ár tekintetében teljes mértékü egység lenne. Kizárólag megújuló energia forrásokra hagyatkoznánk, felesleges dolgokra nem költenénk, fejlesztenénk, nem lenne újfajta mobil telefon 2hetente, csak akkor tennénk elérhetővé, ha markáns fejlődést tudnánk felmutatni. Ezzel megszünne az erőforrás pazarlás, a hulladék termelés brutális szinten lenne vissza szórítva. Azokat az erőforrásokat amiket most pl. józan ésszel nézve teljes mértékben felesleges dolgokra pazarlunk dolgozhatnánk a minnél hatékonyabb, DE TELJESEN KÖRNYEZET TUDATOS élelmezésre fordíthatnánk.

A kutatások a következő témákat érintenék,

Informatika (csak és kizárólag a közösség érdekét szem előtt tartva, ebben benne foglaltatna a robotika, és ehhez kapcsolódó dolgok)

Orvostudomány (a profitot kizárva úgy gondolom jelentős előre lépéseket tehetnénk ebben a témában)

Természet tudományok (a mai világban ami nem hordoz profitot az ki van zárva, mert a kutatásokat profit orientált érdek csoportok pénzelik)

És ezen kívül még olyan fejlesztések, amik a közlekedéshez és hasonló minden napi eszközök fejlesztéséhez köthetőek. Szigorúan innovációban gondolkodva, csak azért, mert valami éppen fél grammal könnyebé tehető aktuálisan nem szabad cseréhez folyamodni.

Az árak nem tartalmaznának semmi nemü profitot, teljes körü elemzés után az előállítási költséget (idő) tartalmazná, lakosságra lebontva.

Ha valakinek valamire nincs szüksége, akkor az persze torzulásokhoz vezetne, de azt gondolom amennyi energiát perpillanat arra fordítunk, hogy hogyan lehetne a másikat szarabb helyzetbe hozni, megölni, megkárosítani, azzal éppen ezeket a dolgokat is meglehetne oldani.


És most jön a legsarkalatosabb pont, mégpedig a biztonság fentartása. Én azt gondolom, hogy megfelelő szocializáció, oktatás, és élet körülmények fentartásával a bűnözés csaknem 0%-ra csökkenthető. Én azt gondolom, hogy nincsenek valójában gonosz és rossz emberek. Egoista emberek vannak, de egy olyan társadalomban, amit nem az ego alakított ki, hanem a józan tudatosság, az ego egyénenként sem lehet képes önös érdekeket képviselni. Az ego szintje alacsonyabb, mint a józan tudatosságé, éppen ezért károkat sem nagyon tud benne okozni. Tudom, ez utopisztikus, egyesek számára elképzelhetetlen, de én azt gondolom, hogy csak azért, mert még nem volt példa az emberiség történtetében arra, hogy normálisan, civilizáltan éljünk. De ennek az időnek el kell érkeznie, előbb, vagy utóbb. Ha nem, akkor alá is írhatjuk a végrendeletünket, mert kifogjuk saját magunk pusztítani. Az ember mindig csak akkor változtatott eddig markánsan, amikor már muszáj volt. Szerintem nem lenne szükséges megvárni azt, hogy sci-fi filmekbe illő, armageddon utánni helyzetbe hozzuk magunkat. Ahogy a jelenlegi trendek alakulnak boritékolható egy harmadik világháboru még ebben az évszázadban, ahol majd jól leírtjuk a lakosságot, csinálunk durva technikai fejlődést, túlélve a háborut és az azt követő válságot majd megint beszélhetünk fellendülésről, és ez kitart majd megint 1 évszázadig. Ha nem csinálunk valamit még ez előtt, előbb-utóbb nagyon durván ráfogunk fázni. Miért nem lehet azon gondolkodni, hogy hogyan tudna az ember végre saját ön erejéből fejlődni? Ez lehetne a következő evolúciós ugrás, hogy megtanulunk a természettel, és a környezetünkel EGYÜTT élni, nem pedig a környezetünket MAGUNKÉVÁ tenni. Mikor fogja fel az ember, hogy nem ő az erősebb?


Tudom, hogy maga az ötlet nem egyedi, szinte mindenki gondolt már ilyesmire, és mindig az lehetett a válasz, hogy az ember kapzsi, stb. Ez nem igaz. Az emberi természet NEM agresszív, és nem kapzsi. Az az ego természete, és az egot le lehet győzni, az egot meg lehet haladni, az egot meg lehet kérdőjelezni. Ez tény!

Várom részletekbe menő ötleteiteket a dologgal kapcsolatban, konstruktív válaszokat várok, nem pedig komcsizást, stb. Amikor azt mondod, hogy nem lehetséges valami, csak azt bizonyítod, hogy TE magad nem lennél rá képes, ennek tükrében gondolkodj!



2013. jún. 14. 07:07
1 2 3 4
 11/34 rémuralom ***** válasza:
Kismillió kérdésnél megvitattuk már. A kommunizmust mint eszmét nem azért utáljuk (én legalábbis tudom függetleníteni), amit a ruszkik meg a többi kommunizmus címén csináltak. A kommunizmussal mint eszmével az a legnagyobb gond, hogy nem az emberi fajra lett kitalálva. Nem veszi figyelembe az ember alapvető tulajdonságait, ezért csak ideológia maradhat, megvalósításának bármilyen kísérlete rövid időn belül kudarcba fullad.
2013. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

"A személyeskedést igazán ki hagyhattad volna, semmi szükség rá..."


Nem lehet kihagyni, mert az emberek személyisége, jelleme és élethelyzete elég döntő tényezők abban, hogy mit gondolnak magukról, a világról és a többi emberről.

2013. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

"És majd megérted, hogy miért nem jó ez így, amennyiben még életed során összeomlik kis civilizációnk és az odacsap a te életedre is.

Ha szerencséd lesz ez nem történik meg, hanem minden marad így még nagyon sokáig..."


Nem fog összeomlani, illetve nem lesz apokalipszis és olyan kőkorszakba történő visszafejlődés, amit ti szoktatok vizionálni, ha összeomlik.

2013. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, amiket felsoroltál a kérdés alatt, azokat már eddig is tudtuk, csak tudod mindenki magasról ... bele ezekbe a dolgokba.

Mit gondolsz, a szocializmus miért működött olyan rosszul? megmondom neked: mert senkit nem érdekelt a szocializmus, az emberek jót röhögtek a lózungokon, amik akkoriban mentek és élték a kis életüket.

Pedig az is jó rendszer lett volna, ha mindenki komolyan veszi a dolgát benne, de szinte senki nem vette komolyan pár fanatikust leszámítva.

2013. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Tehát a te szóhasználatoddal élve a magyarok az egyik legegoistább nép a Földön.

Hogy akarsz hatalomra kerülni egy olyan társadalomban, ahol mindenki csak kiröhögne és életképtelen álmodozónak tartana téged az elveidért? Mert az most rendben van, hogy ha már nálad lenne a hatalom, akkor a további generációkat (meg a már most felnőtt lakosságot, bár náluk nem látok rá sok esélyt) már erős agymosásban részesítenéd, hogy kiölj belőlük mindenféle egót, de hogy jutsz el odáig, hogy nálad legyen a főnöki pozíció?

2013. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, hogy ti nem tudjátok elképzelni sem azt, hogy egy ember képes az egoját meghaladni, és csak abban tudtok gondolkodni, ami számotokra lehetséges. És ami számotokra nem, arról azt gondoljátok, hogy egyáltalán nem lehetséges. Pedig igen "egyszerü" technikákkal lehet az egot meghaladni, és még a legnagyobb önző hülyéből is milyen egyszerü normális és tudatos embert faragni...

Szerinted a kommunizmus nem az emberekre lett kitalálva? Akkor mire? Te nem a természetből fakadsz? Az ember valami különlegesség, amire a természet nincs hatással?

Hány olyan fajt látsz kint a világban, amelyik sajátját pusztítja? Vannak magányos fajok, de számukra nincs szükség együtt működésre, mert egyénenként jól boldogulnak. Az ember nem ilyen!

Nekünk kis pici hangyánknak kéne lennünk, ezért kaptunk agyat, ezért tudunk gondolkodni! De az ego, mint valami élősködő a saját javát keresi. Még csak nem is a személy javát, kizárólag a sajátját, tipikus példa erre a depressziós személy, a drogos, stb. Az egyén tudja, tisztában van vele, hogy a helyzet neki nem kedvez, még sem képes kiszállni belőle. Miért? Mert az elméje csapdába csalta! És ugyan ez igaz minden egyes tudattalan emberre is, és az emberek 95%-a ilyen!

A következő evoluciós ugrást nekünk kell végre hajtanunk, mert ez nem fizikai jellegü lesz. Hanem tudati. És a választás a mi kezünkben van, nekünk van lehetőségünk arra, hogy válasszunk, megcsináljuk, vagy nem.


Az ilyen hitvány hozzállás, mint amit fenti hozzászólok is tanusítanak akadályozza meg az emberiséget ebben. Mindenki tisztában van vele, hogy mi az emberiség érdeke. Mindenki tudja mi a helyes, és mi az ami nem helyes. Az egyedüli vissza tartó erő, az aktuális önző érdekek és sokkal inkább a csorda viselkedés. Mert, miért is csináljam én, ha más nem? És pontosan ez van, mindenki ezzel a hozzállás nyomja.

Linkelek pár videót, ami némileg vallási tartalommal is bír, de a lényeg nem ez benne. Tökéletesen szemléltetik azt a tévképzetet, hogy az ember természetes vele járója az agresszívitás, önzőség, egyéb egos viselkedési formák. Ez nem igaz! Ez a rossz szocizalizáció eredménye, és semmi köze a természetes lényünkhöz. A második videó tökéletesen megmutatja azt is, hogy aki az egoval azonosul annak ZERO szabad döntése van, az rábízza saját életét egy önálló egonak

http://www.youtube.com/watch?v=uAR2Ym3JXuA

http://www.youtube.com/watch?v=EoiI7pyf1oA

Ez pedig a mai társadalmunkról

http://www.youtube.com/watch?v=ZPPdveSVE_g

2013. jún. 14. 09:27
 17/34 A kérdező kommentje:

Milyen agymosás? Bárki magától rájöhet, hogy amilyen életet él az nem az ő céljait szolgálja, és nem helyes.

Nem akarnék senkit semmire sem erőltetni, azt szeretném, ha mindenki magától belátná, hogy az emberiséget szolgálnia kell, nem pedig saját magát. Hogy fognak ezek az emberek elszámolni az unokáinkak, amikor azoknak már lassan semmi sem marad?

Fel kell számolni a mai média butítását, a helyett értelmes tudatosságra öszönző anyagukat kell eljutottatni az emberekhez, és megvilágosodhatnak maguktól. Nem célom senkit sem agymosásban részesíteni, éppen ellenkezőleg.

Az agymosás most történik! Azt súlykolják mindenkibe, hogy lennie kell valakinek, mert ha ez meg ez nem következik be, akkor egy senki lesz, hogy minimum egy bmw dukál a sikeres embernek, stb. Mikor az ember amikor megszületik már TELJES, annál már nem lehet több, maximum mások szemében érezheti magát többnek. Ahelyett, hogy olyan baromságokat súlykolnak az emberekbe, hogy el kell érniük valamit ahhoz, hogy megtalálhassák önmagukat, inkább azt mondják el nekik, hogy miképpen lehet az emberiség teljesebb. Egyénileg teljesek vagyunk születésünktől fogva, az emberiségen kell most segíteni.

Nem azt mondtam, hogy egyszerü ezt megoldani! Azt mondom, hogy MEG KELL OLDANI!

2013. jún. 14. 09:32
 18/34 rémuralom ***** válasza:

"De ahhoz, hogy egy országban te világ átlagának többszörösét keresd, máshol szarul kell élnie pár embernek...

Mikor értitek meg, hogy a kapitalizmus olyan, mint egy létre?"


Mikor értjük meg, hogy a gazdaság nem egy nullösszegű játszma, ahol csak úgy nyerhetsz, ha valaki más szív?


"Az a legnagyobb baj, hogy ti nem tudjátok elképzelni sem azt, hogy egy ember képes az egoját meghaladni,"


... hogy EGY ember képes. Az egyes ember. Nem csak egy, több is. De, hogy hétmilliárd ember nem képes egyszerre elhagyni az egót, az egészen biztos.


"Szerinted a kommunizmus nem az emberekre lett kitalálva? Akkor mire? Te nem a természetből fakadsz? Az ember valami különlegesség, amire a természet nincs hatással?"


Jó, akkor mondjuk úgy, hogy nem a természetre lett kitalálva, teljesen mindegy. Oroszlánok és prokarióták között sem működne a kommunizmus. A lényeg, hogy egy kitalált, idealizált emberiségre lett kitalálva, és abban az idealizált világban esetleg működhetne is. De ez nem az a világ.

Az együttműködés pedig nem zárja ki a saját érdekek követését. Ha nekem van egy kocsmám, a szomszédban meg van egy pizzéria, köthetek megállapodást a szomszéd pizzériával, hogy ha valaki megéhezik a kocsmámban, azt ajánlom nekik, hogy a szomszéd pizzériából rendeljenek. Mindkettőnknek érdeke, mindketten jobban járunk vele (mert a pizza mellé innivalót már tőlem fognak rendelni, és ezzel jobban jártam, mintha a Mekibe küldtem volna őket). Együttműködtünk, de nem jószándékból, hanem a saját jól felfogott érdekeinkből kifolyólag. Puszta karitászból eszünkbe sem jutott volna összedolgozni. És ez így van rendben, szerintem.


"Mindenki tisztában van vele, hogy mi az emberiség érdeke. Mindenki tudja mi a helyes, és mi az ami nem helyes."


Nem. Nekem fogalmam sincs, mi a szomszédom érdeke, mi a barátaim érdeke, mi az egész emberiség érdeke. Ezért nem is foglalkozom ezekkel. Én azt tudom, hogy nekem mi az érdekem, és ennek megvalósításáért küzdök. Mindenki csak a saját érdekeiért tud hatékonyan küzdeni, a jótékonyság már gyakran célt téveszt, mert nem tudhatod, hogy akinek segítesz, annak tényleg olyan segítségre van-e szüksége, amilyet te nyújthatsz neki.


A társadalom megreformálásáról pedig jöhetsz a rousseau-i nézeteiddel, de azokról talán maga Rousseau is tudta, hogy megvalósíthatatlanok.


És még egy tanács a végére: a stílusodon csiszolj egy kicsit. Majd ha nem úgy kezdődnek a válaszaid, hogy "milyen agymosás?" (amit a fejemben a hang automatikusan hőzöngő hangon olvas), meg, hogy "az a baj, hogy ti nem tudjátok elképzelni...", akkor majd lehet veled értelmesen vitatkozni. Majd ha nem akarod mindenkire ráerőszakolni a saját véleményedet. Addig legfeljebb meghallgatunk, megmosolygunk, esetleg válaszolunk is, hogy ne érezd magad annyira magányosnak, de az érveidet helyettesítő vagdalkozásoddal és idealista lózungjaiddal nem igazán tudunk mit kezdeni.

2013. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Utolsó, valami brutális magas lóról próbálsz beszélni, milyen stílus? Neked kellene a stílusodon változtatni, te lenéző vagy másokkal szemben, én meg legroszabb esetben is csak túlsokat feltételezek róluk, grrr én modortalan!

Amire képes több ezer ember, arra képes mindenki. Ez nem egy egy football, hogy képességek kelljenek hozzá. Ehhez nem kell más, csak ismertetni mindenkivel a lehetőségeket, nem pedig több.

Elmondtam azt is, hogy ne magadból indulj ki, az hogy te KÉPTELEN vagy olyan egyszerü dolgokat meglátni, mint hogy mi az emberiség érdeke, hát ez a te saját korlátoltságod bizonyítéka, semmi több.

Az emberiséget az oroszlánokhoz hasonlítani elég nagy butaság, az oroszlán puszta erővel operál, ez az embernek nem fog menni. Az ember az összefogással tud operálni, minden jó amit feltud mutatni ennek köszönhető. Az embert a hangyákhoz hasonlítsd inkább, és róluk is kell a példát venni. Igaz ők egy királynőt szolgálnak, nekünk ehhez nincs szükség. Az ember alapvetően okos, csak és még egyszer elmondom, (bár kezdem úgy érezni hogy tök felesleges, úgy sem fogod megérteni) el lett butítva. Belett neki adva a maszlag, hogy gyarapodni kell, nőni, ez az érdek. Profit!!! Minnél több! Nem számít hogyan, miként, minek az árán, kinek a kárán, csak gyarapodj. Társadalmi nyomás hatására ennek mindenki engedelmeskedik. Mert aki nem, az ki van nézve, megvan bélyegezve, stb. Ugyan ezt az erőt lehetne felhasználni arra, hogy helyes normákat kialakítva hamár úgyis csorda szellem a meghatározó, akkor bent tartsa a népet.

Brutális egyébként az a hitetlenség, és gyávaság ami szól belőled! Elmondanád, hogy szerinted mi az emberiség jövője? Mikor alapítjuk meg az új vallást, az lesz a neve, hogy növekedés, az istene pedig a profit?

Tudod mi a kapitalizmus? Egy nagy lufi! Ami majd szépen kidurran, amikor már nincs hova nőni. Akkor meg majd szól kiháboruzzuk magunkat, lecsökkentjük a népességet picit, stb... Milyen fasza lesz!


Tudod mit mondok én? Leszarom egyébként, hogy te miben hiszel, te minek érzed magad, te mit gondolsz az emberekről. Magadat minősíted azzal, hogy azt gondolod, az emberiség nem képes normálisan viselkedni, számtalanszor bebizonyította már, hogy képes együttműködni egy közös célért. És erre a célra most is képes, sőt, mondok valamit! Most is ezt csinálja! A profitért együtt működik! Agymosás alapján belett nekik adva, hogy ez a cél! Szépen piramisban a felső réteg kihasználja az alatta lévőt, aztán annyi.

És igen, a kapitalizmus csak más kárára tud érvényesülni, nem nehéz kitalálni józan paraszti ésszel sem, ha mindenki a maga kontójára nyomja, ahogy a profit orientáltság megköveteli, egyértelmü, hogy az akinek már miből, az könnyü szerrel csinálhat többet is. És tudod mi a pénz? Alapjában véve az emberek teljesítménye. A fizetésed a teljesítményed. Ha egy cég tulajdonos x idő alatt eddig 10egységnyi profitot termelt saját zsebére, aztán jövő évben már x4 a profitja, nem nehéz kitalálni, hogy az ő személyes teljesítménye közel sem lehet 4x annyi, már csak az idő hiány miatt is. Az a pénz hozzá valahonnan vándorolt! A munka idő, ha én 8 órát dolgozom, és ezzel 150rugót keresek meg, aztán egy cég tulajdonos 8 óra munkával 2 hete 150-et, következő 2 hétben pedig 400-at, szerinted mivel járult ő hozzá ahhoz, hogy ezt kiérdemelje ? Aktuálisan? Nem-e más eredményét tette a zsebébe? Nem-e mástól vette el az idejét?

Nem nehéz átlátni a kapitlizmuson, nem kell hozzá más csak egy gerinc.

2013. jún. 14. 10:23
 20/34 A kérdező kommentje:
És akkor azt meg sem említem, hogy maga a bankrendszer, a kamat milyen hatással van az emberiségre, az egész jelenlegi civilizációnk úgy ahogy van egy téveszme, egy totálisan elmebeteg önpusztító, RÁK a bolygón.
2013. jún. 14. 10:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!