Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élet képes lehetne valami...

Élet képes lehetne valami újszerü kommunizmus szerüség? Részeltek lent

Figyelt kérdés

Kérlek vesd el az aktuális elő ítéleteid, ne arra gondolj, hogy a ruszkik mit műveltek, stb...

Tehát, egy olyan rendszer, ahol mindenki egyenlő, nincs pénz hanem mondjuk idő van. Ledolgozott idő. Az oktatást olyan minőségüre fejleszteni, ahol minden gyermekben igyekszünk megtalálni azt, amit kedvelne és van hozzá tehetsége. Mindenkinek vannak értékei, csak meg kell tudnunk találni! Nagy foku gépesítéssel az olyan munkákat, mint szemét szedés, stb., megoldanánk. A munkáért időhoz mérten kapsz "fizetést", pl. másodpercekben. Űzérkedni tilos lenne, megelőzvén ezzel, hogy megint a fejünkre nőjön vmi bankrendszer szerüség.

Világ szinten kellene ezt megoldani, mert a következő részlet, : Nincs katonai fejlesztés, nincs fegyverkezés.

Az orosz példából kiindulva, pl. szerintem, ha akkor nem költenek el annyi pénzt, nyersanyagot, human erőforrást hülyeségekre, simán életképes lett volna. Az internet segítségével népi uralkodás lenne, fellehetne vetni ötleteket, és azokat megszavazni. Lennének természetesen ország szerüségek, de nagyjából ugyan azon szabályokkal, de kultúrát, nyelvet, hagyományokat nagy fokban megőrizvén. Fizetés és ár tekintetében teljes mértékü egység lenne. Kizárólag megújuló energia forrásokra hagyatkoznánk, felesleges dolgokra nem költenénk, fejlesztenénk, nem lenne újfajta mobil telefon 2hetente, csak akkor tennénk elérhetővé, ha markáns fejlődést tudnánk felmutatni. Ezzel megszünne az erőforrás pazarlás, a hulladék termelés brutális szinten lenne vissza szórítva. Azokat az erőforrásokat amiket most pl. józan ésszel nézve teljes mértékben felesleges dolgokra pazarlunk dolgozhatnánk a minnél hatékonyabb, DE TELJESEN KÖRNYEZET TUDATOS élelmezésre fordíthatnánk.

A kutatások a következő témákat érintenék,

Informatika (csak és kizárólag a közösség érdekét szem előtt tartva, ebben benne foglaltatna a robotika, és ehhez kapcsolódó dolgok)

Orvostudomány (a profitot kizárva úgy gondolom jelentős előre lépéseket tehetnénk ebben a témában)

Természet tudományok (a mai világban ami nem hordoz profitot az ki van zárva, mert a kutatásokat profit orientált érdek csoportok pénzelik)

És ezen kívül még olyan fejlesztések, amik a közlekedéshez és hasonló minden napi eszközök fejlesztéséhez köthetőek. Szigorúan innovációban gondolkodva, csak azért, mert valami éppen fél grammal könnyebé tehető aktuálisan nem szabad cseréhez folyamodni.

Az árak nem tartalmaznának semmi nemü profitot, teljes körü elemzés után az előállítási költséget (idő) tartalmazná, lakosságra lebontva.

Ha valakinek valamire nincs szüksége, akkor az persze torzulásokhoz vezetne, de azt gondolom amennyi energiát perpillanat arra fordítunk, hogy hogyan lehetne a másikat szarabb helyzetbe hozni, megölni, megkárosítani, azzal éppen ezeket a dolgokat is meglehetne oldani.


És most jön a legsarkalatosabb pont, mégpedig a biztonság fentartása. Én azt gondolom, hogy megfelelő szocializáció, oktatás, és élet körülmények fentartásával a bűnözés csaknem 0%-ra csökkenthető. Én azt gondolom, hogy nincsenek valójában gonosz és rossz emberek. Egoista emberek vannak, de egy olyan társadalomban, amit nem az ego alakított ki, hanem a józan tudatosság, az ego egyénenként sem lehet képes önös érdekeket képviselni. Az ego szintje alacsonyabb, mint a józan tudatosságé, éppen ezért károkat sem nagyon tud benne okozni. Tudom, ez utopisztikus, egyesek számára elképzelhetetlen, de én azt gondolom, hogy csak azért, mert még nem volt példa az emberiség történtetében arra, hogy normálisan, civilizáltan éljünk. De ennek az időnek el kell érkeznie, előbb, vagy utóbb. Ha nem, akkor alá is írhatjuk a végrendeletünket, mert kifogjuk saját magunk pusztítani. Az ember mindig csak akkor változtatott eddig markánsan, amikor már muszáj volt. Szerintem nem lenne szükséges megvárni azt, hogy sci-fi filmekbe illő, armageddon utánni helyzetbe hozzuk magunkat. Ahogy a jelenlegi trendek alakulnak boritékolható egy harmadik világháboru még ebben az évszázadban, ahol majd jól leírtjuk a lakosságot, csinálunk durva technikai fejlődést, túlélve a háborut és az azt követő válságot majd megint beszélhetünk fellendülésről, és ez kitart majd megint 1 évszázadig. Ha nem csinálunk valamit még ez előtt, előbb-utóbb nagyon durván ráfogunk fázni. Miért nem lehet azon gondolkodni, hogy hogyan tudna az ember végre saját ön erejéből fejlődni? Ez lehetne a következő evolúciós ugrás, hogy megtanulunk a természettel, és a környezetünkel EGYÜTT élni, nem pedig a környezetünket MAGUNKÉVÁ tenni. Mikor fogja fel az ember, hogy nem ő az erősebb?


Tudom, hogy maga az ötlet nem egyedi, szinte mindenki gondolt már ilyesmire, és mindig az lehetett a válasz, hogy az ember kapzsi, stb. Ez nem igaz. Az emberi természet NEM agresszív, és nem kapzsi. Az az ego természete, és az egot le lehet győzni, az egot meg lehet haladni, az egot meg lehet kérdőjelezni. Ez tény!

Várom részletekbe menő ötleteiteket a dologgal kapcsolatban, konstruktív válaszokat várok, nem pedig komcsizást, stb. Amikor azt mondod, hogy nem lehetséges valami, csak azt bizonyítod, hogy TE magad nem lennél rá képes, ennek tükrében gondolkodj!



2013. jún. 14. 07:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Én bőven beérném egy olyan társadalommal és rendszerrel, ami Norvégiában vagy Svédországban van vagyis rendesen megfizetik az embert a munkájáért és alacsony a korrupció.
2013. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]


Apám nagybátyja még 8 éve költözött ki, jelenleg kőművesként 24 750 norvég korona a havi bére.

2013. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

De ahhoz, hogy egy országban te világ átlagának többszörösét keresd, máshol szarul kell élnie pár embernek...

Mikor értitek meg, hogy a kapitalizmus olyan, mint egy létre? Ahhoz, hogy feljebb juss rajta, valakinek lentébb kell...

2013. jún. 14. 07:18
 4/34 anonim ***** válasza:

"De ahhoz, hogy egy országban te világ átlagának többszörösét keresd, máshol szarul kell élnie pár embernek...

Mikor értitek meg, hogy a kapitalizmus olyan, mint egy létre? Ahhoz, hogy feljebb juss rajta, valakinek lentébb kell..."


És?

2013. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Jah értem, tehát neked az oké, hogy az emberiség kárára vagy, de legalább van egy bmw-d, hát ez király nem?

Számodra nem fontos, hogy az emberiség fejlődjön, neked az a lényeg, hogy neked legyen pár jó éved, aztán hogy az unokáiddal mi lesz az legyen az ő gondjuk, mi? :O Ego

2013. jún. 14. 07:33
 6/34 anonim ***** válasza:

Igen, ego.

24 éves vagyok. Egészen 22 éves koromig nem voltam egoista, segíteni akartam és segítettem is másokon és csak a megalázást, a megvetést és a kiröhögést kaptam tőlük.

Egy kemény évembe telt megváltozni, elköltöztem faluról Pestre és azóta teljesen jól érzem magam, nincs bűntudatom, levetkőztem a gátlásaim és sikeres vagyok az életben, lettek barátaim és nőim, az emberek tisztelnek.


Te meg vagy egy álomvilágban élő szerencsétlen fajankó, esetleg egy sikeres ember vagy és közben képmutató módon jössz ezzel a világmegváltó szöveggel.

2013. jún. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Nem. Az emberek igényei nem egyformák, még családon belül sem. Sőt, nem is dolgozik minden ember egyforma intenzitással. Az emberek képességei sem egyformák. Ezeket a különbségeket semmilyen oktatással nem tudod ellensúlyozni.

Az egót hogyan akarnád legyőzni?

2013. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A személyeskedést igazán ki hagyhattad volna, semmi szükség rá... Egyébként remek, szerintem legyen akkor nézze mindenki csak a saját érdekeit, remek világot fogunk élni. Még most is vannak akik a közösség szolgálatát tartják szem előtt, na miattuk élhetsz még te is, másképp már réges régen vége lenne az emberiségnek. A kijelentésed után pedig sajnos nem tartalak rá méltónak, hogy egyáltalán vitába szálljak veled, értelmetlen lenne.


Utolsó, az egot számtalan módon túl lehet lépni, és rengeteg ember meg is tette, a múltban rengeteg példát találhatsz rá, de a jelenben is. Egyszerü, az ego minta szerüen működik, és éppen ezért fellehet deríteni, hogy mi az ami a tudatos énedtől származik, és mi az amit csak az egotól. Azt meg sem említem amúgy, hogy a depresszió az ego terméke, de mind1, aki az egonak akar élni, az örök szenvedésre lesz ítélve, mert az egonak van egy igen markáns tulajdonsága, mégpedig az, hogy mindig többet akar, sosem éri be azzal ami van. Ergó, aki az egonak él, sosem lesz elégedett, és sosem lesz boldog.

Ezt megfigyelheted a jelenlegi civilizációnkban is, amit maga az ego épített "növekedés, növekedés, növekedés" semmi másban nem tud gondolkodni, csak abban, hogy TÖBB.


Az pedig, hogy nem mindenki dolgozik ugyan olyan ütemben egy dolog, aki gyorsabb általában nem olyan körül tekintő, aki se nem gyors, se nem pontos az nem oda való, az eleve nem kerül majd oda. Az internet korában felesleges durván részletekbe menően tanulni pl. történelmet, fizikát, stb, ha valaki például orvos szeretni lenni, neki felesleges megtanulnia millió évszámot, stb. Ezt az időt arra lehet fordítani, hogy az "oktatás" kibogarássza mi az amire képes lehet, és mi az amit szeretne is. Bár a mostani embernek elég lehetetlennek tünik az, hogy egy társadalom létezhet ami a közösséget szolgálja saját maga helyett, egy olyan embernek, aki már ebben szocializálódott ez természetesnek tünne. Tudná, hogy szükség lesz esetleg szakácsra is, nem akar majd mindenki jogász lenni. Nem is nagyon lenne rájuk szükség. Amúgyis azért akar mindenki jógász lenni, mert sokat lehet vele keresni, termelni nem termel semmit, de van belőlük annyi mint az állat. Fele panaszkodik, hogy nem jó a biznisz, túl sokan vannak, stb. A pénz maga az, hogy lehetséges más emberek teljesítményét elvenni szüli a bűnözés tetemes részét.

De csak hogy mondjak egy példát, egy olyan társadalomban, ahol a pénzel nem lehet bűvészkedni a drog terítése teljesen értelmét veszíteni, mert a drog csak a biznisz miatt éri meg. De például, ha magát a kínálatot nem szünteted meg, viszont a profit lehetőségét kiveszed belőle, többet nem fogja senki sem az égvilágon hígitani mindenféle szarral, és ez a drog használat következtében fellépő egészségügyi problémákat jóformán teljesen megoldaná. Ugyanis a legkeményebb elterjedt drog, a heroin sem okoz szervi károsodást, ha tiszta. Bár függővé tesz, és képes lehetsz magad túladagolni, de ezen kívül a hosszú távu használat során fellépő károsodásokat nem maga a heroin, hanem a szennyeződések okozzák. Ez igaz majdnem minden szerre. Persze nem egészséges, de jelentős mértékben képesek lennénk az ártalmát csökkenteni. Viszont ez nem hoz senkinek sem profitot, így minek?

De felhozhatnám példának még a gyógyszereket is, kutatásokat, innovációkat, stb.

Ha valami nem hoz pénzt a konyhára akkor érdekek sérülhetnek, és ezt a mai társadalmunkban nem engedik.

Különös még az is, hogy ha egy cég egy innovatív fejlesztést eszközöl, és pl. a termelési hatékonyságot növelni tudja, az kevesebb munkahelyet fog teremteni, mint az előtt, viszont (és ez a durva), a megnövekedett profitot viszont ugyan az kis réteg fogja bezsebelni. Magyarul, ahogy fejlődik a kis világunk, úgy fog a szakadék nőni.

Előbb utóbb nem lesz más, csak szegény, meg gazdag. Jelen pillanatban persze ez még nem látszik annyira, de gondoljatok bele, a lakosság nagy része az országokkal egyetemben HITELEKBŐL él. Mindenhol!!! Már lassan mindenki tartozik valamelyik köcsög multinak(banknak).

Univerzális méretekben törvény a gravitáció, tudod, ahol sok van oda megy a többi is. A nap nehéz, hát magához láncolta a bolygókat. Ez a pénznél is megfigyelhető, a pénz oda vándorol, ahol több van már amúgyis. Ez brutális szakadáshoz fog vezetni.

Változásra van szükség! Nem lehet ezt sokáig folytatni! Akinek ez nem világos, az egy álom világban él, saját magát veri át!

2013. jún. 14. 08:12
 9/34 Oversoul 1 ***** válasza:

4:


"És?"


És majd megérted, hogy miért nem jó ez így, amennyiben még életed során összeomlik kis civilizációnk és az odacsap a te életedre is.

Ha szerencséd lesz ez nem történik meg, hanem minden marad így még nagyon sokáig...


[link]

2013. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Na igen kicsit nyers az ürge, de jól beszél...
2013. jún. 14. 09:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!