Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tehetünk ilyen esetben? A...

Mit tehetünk ilyen esetben? A húgomat megalázták a cigányok!

Figyelt kérdés

Reggel a húgom elindult az iskolába negyed nyolckor. Körülbelül 10 perccel utána hívott fel az édesapám, hogy a húgom sírva fel őt, mivel 3 9-11 éves cigánygyerek rugdosták, ütögették, leköpködték. Ő nem mert visszaütni, mert félt, hogy esetleg az egész családot rá uszítják a gyerekek. A húgom végül is bement az iskolába és azok a kis szutykok békén hagyták útközben, illetve az iskolában is (nem egy osztályba járnak a tesómmal). Bementem én is, és beszéltem a kisgyerekekkel. Megkérdeztem őket, hogy mi is volt ez az egész. Tagadtak mindent, sőt, azt mondták, hogy a húgom kezdett el kötekedni velük, lökdöste őket. Biztos vagyok benne, hogy nem így volt, mert a húgom fél tőlük, mint a tűztől, nem akart bajt. Én ennél a pontnál, hogy letagadták, el is jöttem.

Szegény tesómat eléggé megviselte a dolog lelkileg, de semmilyen sérülése sincs. Ilyen esetben mit lehet tenni? Gondolom a rendőrség csak ki röhögne minket... Viszont nem akarom, hogy megússzák azt, hogy lelkileg terrorizálhatnak másokat. Légy szíves, segítsetek, hogy mit tehetnénk!


2009. okt. 7. 17:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Vipera, sörétespuska.
2009. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Gázspray... Nekem is van, de hál' Istennek még nem kellett használnom. De ha hasonló helyzetbe kerülnék gondolkodás nélkül kiüríteném rájuk a flakon tartalmát...
2009. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azért olyan kereteken belül szeretnénk megoldást, hogy mi húzzuk a rövidebbet. De amúgy legszívesebben megtenném velük, ha tudnám, hogy nem kapok büntetést. Azért köszi a választ :)
2009. okt. 7. 17:37
 4/25 A kérdező kommentje:

A gázspray jó ötlet, veszek egy majd neki is meg nekem is.

És így utólag már semmit sem tehetünk? Nem vonhatóak ezért felelősségre?

2009. okt. 7. 17:38
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Gázsprayel óvatosan. Bár nem tudom mennyire legális, de mindenképpen olyat vegyél amiben van paprika is meg a sima CS gáz. A CS gáz nem valami hatékony, tapasztalatból mondom. Áltam már a flakon mindkét oldalán. (nem támadtam meg senkit, tömegoszlatás volt).

Eléggé fel tudod a suttyókat hergelni vele, de a paprikással szembenyomod, több időd lesz elfutni.

2009. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mivel kiskorúak a rendőrség nem tudna nagyon sokat kezdeni velük sajnos... Maximum az iskolaigazgatónak szólhatsz, de egy igazgatói intő nem nagyon hatja meg őket szerintem :(. Próbáljátok meg a hugodat amikor csak lehet elkísérni a suliba és érte menni, hogy egyelőre ne nagyon legyen egyedül, nehogy megint megpróbálják bántani.

És ne csodálkozz, nekünk a bíróságon (!) a szemünkbe mondták a támadóink (akik minden ok nélkül eszméletlenre verték a páromat miközben ketten - tehát ketten! és én ugye nő vagyok - sétálgattunk az utcán) hogy mi kezdtük és lögdöstük őket. Simán a bíróságon a bíró és az ügyész előtt szemrebbenés nélkül hazudtak.

Amúgy sajnos tényleg nem tudom hogy lehet őket megfenyíteni, mert ha mondjuk befenyíted a gyerekeket és adsz egy jó nagy maflást nekik, hogy ne merjenek a hugodhoz érni, akkor másnap már Téged az egész családjuk fog ott várni... Szörnyű, de így van. Esetleg ha van olyan tanár az iskolában aki sikerrel fegyelmezi őket, azt kérd meg hogy segítsen helyre rakni őket.. Hátha.

2009. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
89%

Sok mindent nem tehetsz, csak az előbbi eszközöket használod.

Ha békésen kezdesz megoldást keresni, akkor kihasználják a békességedet, és te szívsz.

Ha keményen fellépsz, akkor hazafelé veled is elbeszélgetne, és azok nem 9-11 évesek lesznek.

Remélhetően abbahagyják, ha nem, és rendszeres lesz, akkor mivel osztálytársak, ezért:

Szüleid + te + húgod + a bunyósok + szüleik + Igazgató + Osztályfőnök, vagy ezek egy része elbeszélget, és kitalálnak valamit, mert "terrorban" nem élhet, a húgod.


Remélem megoldódik.



További szép napot

2009. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a szerencsésebb eset. Annó nálunk olyan volt, hogy bejöttek a cigányok és megverték az egész osztályt (voltunk harmadikosok). Mindenkit. A tanárt felpofozták. Odaált a holokausztszökevény cigánygyerek mellé az apja és mondta, hogy bárkit megverhet. Ha visszaütöttünk volna az a kancigány ütött volna nem a kölyke. Ezt eljátszották kb kétszer. A harmadiknál kijöttek a "rendőrök" de nem intézkedtek.


Szegény ROMÁKAT nem is értem miért bántják.


AZ ÖSSZESET MEG KELL ÖLNI!

2009. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
Szerintem is vegyél egy gázsprayt, lehet hogy már legális is, mert ma láttam egy biztonságtechnikai üzletben, meg vehetnél egy személyi riasztót is 1500-2000 Ft.
2009. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.

A személyi riasztó milyen?

2009. okt. 7. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!