Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetünk az egyik örökös...

Mit tehetünk az egyik örökös mindig gáncsoskodik a közös tulajdon (szülői családi ház) értékesítésében?

Figyelt kérdés
Ez az örökös nem veszi ki a részét semmiben sem, a ház körüli munkálatokat, a kert az udvar művelését bátyámmal végezzük el saját erőnkből, s költségeink keletkeznek azzal is hogy nagy távolságra lakunk a szülői háztól s kocsival tudunk csak menni e munkákat elvégezni, a harmadik örökös a nővérem gyermekei, ők azt mondják csak a hivatalos számla költségeibe szállnak be, a munkálatokra nekik nincs idejük, mi viszont hivatalos számlákat nem tudunk adni, a ház értékesítésében meg állapodtunk egy X összegben, ha ezért van vevő, az örökösök kifogásokat keresnek hogy ez olcsó s nem eladó ennyiért stb,Mit lehetne tenni ez esetben ? Vagy olyan megoldást hogy ezen kifogásokat kereső örökösök nélkül ( tehát az aláírásuk ne kellene az adásvételi szerződéshez) az értékesítés sikeres legyen, valamint hogy a munkánk ellenértékeit megtérítsék a benzin költségekkel együtt részünkre.
2011. márc. 2. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A saját tulajdonrészeteket eladhatjátok az ő hozzájárulásuk nélkül is. csupán az elővételi jogukkal élhetnek.


ha ezt elmagyarázod nekik, nem fognak többet akadékoskodni az eladás kapcsán.

2011. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bírói úton meg lehet szüntetni a közös tulajdont, de általában annak az a vége, hogy elárverezik a házat. El kell nekik magyarázni, hogy vagy eladjátok magatok X forintért vagy bírói útra viszitek az ügyet és akkor jóval kevesebbet fognak kapni.
2011. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elmagyaráztuk nekik, csak megjegyzem hogy jogi a végzettségűek, s okos tojások, igaz nem a jog területén dolgoznak. A mi részünket értékesíteni nem lehet, csak az Ö részükkel együtt, elmondtuk azt is ha a bíróság elárverezteti végrehajtó útján valószínű hogy a becsült érték felét sem kapjuk meg érte. Azt mondják az Ö hozzájárulásuk nélkül nincs értékesítés.Viszont mi ezt gáncsoskodásnak vesszük részükről.
2011. márc. 2. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is. Egészen addig nagy arca volt a másik félnek, míg tényleg bíróságra nem vittem a dolgot. A bírónő pedig meg tudta győzni, hogy az a legtisztább ügy, ha ő kifizet engem, mert 1. laknia kell valahol, 2. engem nem kötelezhetnek, hogy vele közös tulajdonom legyen. Ha nem veszi meg, akkor árverésre kerül a sor, és amit kap pénzt, abból nem fog tudni magának ingatlant venni.

Ha nem akarjátok a közös tulajdont, a bíróság kötelezheti őket az eladásra, de szerintem elég lesz náluk is az, hogy ha ti beadjátok az ügyet a bíróságra, hiszen senki sem a saját pénze ellensége.

2011. márc. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!