Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Válasz a "Mivel járultak...

Válasz a "Mivel járultak hozzá a cigányok a világ kultúrájának fejlődéséhez" című kérdésre, avagy meddig terjed a demagógia?

Figyelt kérdés

(Figyelem! Ez a kérdés nem a cigány bűnözési ráta és a cigányok által elkövetett bűnök elemzése, sem a cigány bűnözők védelmére tartott előadás, pusztán reakció egy olyan kérdésre, amely teljességgel nélkülöz minden alapot és amely célja pusztán a gyűlöletkeltés és a provokáció.)

Sajnos ma reggel megint arra kellett felébrednem, hogy valami észlény minden alapot nélkülöző kérdésekkel borzolja az Internetes társadalom idegeit. A kérdésben számos foglalkozás volt feltüntetve egymás alatt, mintegy felhívásként hogy írjunk cigány származású embereket akik az élet valamely területén maradandót alkottak. Íme a lista, a teljesség igénye nélkül:


2009. szept. 22. 10:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A felsoroltaid közül azért vannak sokan akik kilógnak a sorból.


"Matematikus: Laszlo Lovasz"-Eddig sem maga sem környezete nem tudta hogy cigány,te segítettél neki rájönni:)


"Egyéb híres cigányok: Teréz anya, Chalie Chaplin"-Teréz anya indiai volt,nem cigány,az azért nem teljesen ugyanaz.Charlie Chaplin sem volt cigány,az anyai nagyanyja volt félig cigány az állítása szerint.

(De ha még igazat is állított,vajon akkor én német vagyok mert a nagyanyám félig sváb volt?Mert az volt)


"Sportolók: Eric Cantona, Zlatan Ibahimovic"-Eric Cantona sem volt cigány.Zlatan Ibrahimovic pedig félig horvát félig bosnyák,de semmi cigány felmenője nem volt.


És még biztos van pár "kamuember",aminek nem tudok utánanézni...


Van igazság abban amit írsz.Hogy nem kell mindenkit egy kalap alá venni.De nem kellene "kamuemberekkel"példálozni.

2009. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
37%

Hogy hogy lehet kiprovokálni?Ha egy 30 kg-os 12 éves gyerek felvesz egy 35-ös acélbetétes bakancsot a lábára,meg egy nyíltan utálom a cigányokat hirdető pólót,akkor ne csodálkozzon,hogy a suliban az első cigánygyerek orrbavágja.Történetesen ez a szomszédom.A jobbikos szülők meg azt mondják,na ugye,hogy milyenek a cigányok...

De persze vannak sokan akik nem provokálnak,úgy kapnak.Sajnálom ezeket az eseteket,de ezen a helyzeten gyűlöletkeltés nem segít,csak ront,az biztos.

Én nem azokat itélem el akik nem szeretik a romákat,hanem azokat akik alap nélkül itélkeznek felettük.

Pl az egyik alkesz asszony akinek 2 gyereke intézetben van,kiszól az utcára két cigány kigyereknek,hogy takarodjanak a háza elől,mit álldogálnak itt,hát nem tudtak Anyádék megnevelni benneteket?Cigány banda stb stb...Kérdem én honnan tudhatja Ő,hogy hogyan kell helyesen gyereket nevelni?

2009. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

17:47-es vagyok!


találtam még pár ferdítést.


"Zenészek: Elvis Presley, Carlos Santana..."

Elvis Presley félig brit félig német volt + nagyanyja révén egy minimális cherokee indián vér is csörgedezett benne.De egy csepp cigány vér sem volt benne.

Carlos Santana pedig mexikiói latin származású volt,tehát ő sem volt cigány.


"Vegyészek: Dutka János, George Andrew Olah"

Oláh György amerikában élő magyar kémikus nem cigány,nincsenek cigány felmenői.Az "Oláh" név nem mindig kapcsolódik egybe a cigány származással,ezt azért is tudom mert anyai ági nagyapámnak is "Oláh" volt a vezetékneve és kicsit sem volt cigány.

Dutka János pedig ugyan cigány és vegyész,de nem a vegyészetben ért el sikereket hanem az életmód tanácsadásban.

És közel sem akkora fajsúlyú ember mint aminek próbálod beállítani.


"Animációs-film rendező: Gauder Áron"

Gauder Áron a Nyócker című animációs magyar film "rendezője" sem egyértelműen cigány származású.

Apja zsidó anyja pedig cigány-magyar keverék volt.


"Költők: Bari Károly, Choli Daróczy József, Farkas Pál, Kovács József, Lakatos Menyhért, Péli Tamás, Rácz Lajos, RomSom válogatás, Rostás-Farkas György, Rostás-Farkas Tímea, Tandari Éva..."

Talán nem haragszol meg ha mindegyiknek nem nézek utána.

De annyit megemlíthetek hogy ha ezek olyan nagy költők lettek volna akkor bekerültek volna legalább a gimnáziumi irodalomkönyvekbe...


"Építész: Balogh Vilmos PTE Pollack Mihály Műszaki Főiskolán végzett, Dévényi Sándor"

Balogh Vilmos az „EXPRESSZ ROMA ÖSZTÖNDÍJ PROGRAM" keretében most kezdte el tanulmányait,tehát nem építész,mert még nem végezte el az iskolát és még nem tervezett egy darab kutyaólat sem.

Dévényi Sándor neves építész pedig nem hiszem hogy cigány lenne.Nem állított ilyet magáról.Az hogy valakinek egy fokkal sötétebb bőre van nem feltételez rögtön cigány származást.


"Festők: Sandra Jayat, Oláh Jolán, Balogh Balázs András, Orsós Teréz, Bada Márta, Ráczné Kalányos Gyöngyi, Váradi Gábor, Kun Pali, Bari..."

Érdekes még egyikről sem hallottam mint "híres"festőről.

(De lehet csak én vagyok műveletlen)


"Az embert nem a bőrszíne alapján, hanem a tettei alapján ítélik meg."

A magyarok is a tetteik alapján különböztetik meg az embereket.És nem véletlen hogy ennyire tartanak a romáktól.És az sem véletlen hogy a magyarok közt a bűnöst kell keresni a romák közt pedig a tisztességest.

Amúgy külföldön,nyugaton még jobban utálják a cigókat,csak a cigók ott nincsenek annyira sokan hogy ez társadalmi problémát jelentene.

Pl:a franciaországi cigányok közel 70%-a analfabéta és még mindig vándorkocsis életmódot folytat.

Finnországba vannak városok amelyek megtiltották hogy cigányok települjenek le náluk,sőt a cigánybűnözésről felvilágosító órák vannak a finnországi iskolákban.

Kanadába már be sem engedik a cigányokat,gyűlölik őket a szemétségeik miatt.

Svédországba pedig még a visszautat is fizették a cigóknak hogy mennyenek vissza Mo.-ra.

Olaszországban a cigánybűnözésre való olasz reakció az volt hogy a Berlusconi kormány 10ezer fegyveres katonát küldött az utcákra és a cigányoknak külön ujjlenyomatot kellett adniuk.

És még sorolhatnám a híres "nyugati" példákat....


Szóval egyezzünk meg abban hogy a cigányságot mint népet mindenhol utálják a szemétségeik végett.

És nem nekünk hanem a cigóknak kell elsősorban változni.

És még sorolhatnám

2009. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Utolso hozzaszoloval teljesen egyetertek!!!

A gyuloletet pedig el kell felejteni, hogy keltik! A gyulolet kialakul valamilyen okkal! Én személyszerint nem gyulolom a ciganyokat, de ha tehetem, ugy elkerulom az utcán, mint erdon a medvét, mert csak a baj van veluk, s legyen mar vege, hogy magyarazzatok a bizonyitvanyotokat, (ami persze legtobbnek szo szerint nincs), és kezzetek kicsit munkalkodni, hogyha azt szeretnétek, hogy tovabbra is eltartson a magyar tarsadalom titeket a sajat penzen, hogy fogjatok be a pofatokat, és kezzetek el kicsit dolgozni, vagy muvelodni, de most sokat kertem, mert erre kifogasokkal jossztok, de kezzetek el NORMALISAK lenni, ne lopni, ne csalni, ne verekedni a varandos kismamakkal, és ilyesmik, mert mikor megun titeket vegleg a nemzet, akkor a bőrötöket kikuvassza valamelyik épuletre, s aztan sivákolhattok, s hisztizhettek a mediaban, amiben nem biztos, hogy mar adnak annyi szot nektek. Mig a vilag, s két nap nem fognak a zsidik sem mellettetek allni, csak addig, amig kepesek vagytok szamukra hasznos modon letezni, mint biologiai fegyver a tarsadalmunk tönkretételéhez.

Ha viszont megtanultok ugy viselkedni, ahogy illig egy magyar állampolgarnak, akkor nem fog senki "gyulolkodni". Csak rajtatok mulik, s ne mind beszéljetek felre, mert amit elmondtam, az mindenki előtt vilagos, és nincs mit ködösiteni. (Az mas kerdes, hogy vannak hozzatok turelmesebb, és kevésbé turelmes emberek).


Elnézést a kemény szavakért, de mar nagyon elegem kezd lenni beloletek!

2010. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Látod, kérdező, pont ez a baj veletek, hogy örökké spekulaltok, hazudtok, csaltok, loptok ahelyett, hogy a magatok dolgaval torodnétek, hogy kicsit jobban megfeleljetek az élhető tarsadalom igényeinek.
2010. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!