Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Válasz a "Mivel járultak...

Válasz a "Mivel járultak hozzá a cigányok a világ kultúrájának fejlődéséhez" című kérdésre, avagy meddig terjed a demagógia?

Figyelt kérdés

(Figyelem! Ez a kérdés nem a cigány bűnözési ráta és a cigányok által elkövetett bűnök elemzése, sem a cigány bűnözők védelmére tartott előadás, pusztán reakció egy olyan kérdésre, amely teljességgel nélkülöz minden alapot és amely célja pusztán a gyűlöletkeltés és a provokáció.)

Sajnos ma reggel megint arra kellett felébrednem, hogy valami észlény minden alapot nélkülöző kérdésekkel borzolja az Internetes társadalom idegeit. A kérdésben számos foglalkozás volt feltüntetve egymás alatt, mintegy felhívásként hogy írjunk cigány származású embereket akik az élet valamely területén maradandót alkottak. Íme a lista, a teljesség igénye nélkül:


2009. szept. 22. 10:42
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Építész: Balogh Vilmos PTE Pollack Mihály Műszaki Főiskolán végzett, Dévényi Sándor


Pedagógus: Lázár Péter, Biológia-testnevelés szakos tanár, pedagógia szakos bölcsész, tanulmányokat folytatott Californiában (New College of California) a multikulturális oktatás területén. A kollégium vezetőjeként a pedagógiai gyakorlat tapasztalataiból valamint a külföldön (Hollandia, USA) szerzett ismeretek felhasználásával megalkotta a Kedvesház pedagógiát, annak tanár továbbképzési programját. Tréningeket vezetett Magyarországon, Romániában, Guatemalában és San Franciscóban.


További pedagógusok: Bogdán János, Lakatos Csaba


Biológus: Orsós Zsuzsanna, a pécsi egyetem elvégzése után a PTE Általános Orvostudományi Kar Doktori Iskolájában kezdte meg tanulmányait a „Daganatok molekuláris epidemiológiája” című PhD-programban. Indult a 2005-ös OTDK-n, ahol „Metabolizáló enzimek és a p53 gén allélpolimorfizmusai magyarországi roma populációban” című dolgozatáért a zsűri különdíját kapta. Még az egyetem előtt laborasszisztensként kezdett dolgozni jelenlegi munkahelyén, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karának Orvosi Népegészségügyi Intézetében.


Vegyészek: Dutka János, George Andrew Olah


Filmesztéta: Orsós László Jakab


Animációs-film rendező: Gauder Áron


Költők: Bari Károly, Choli Daróczy József, Farkas Pál, Kovács József, Lakatos Menyhért, Péli Tamás, Rácz Lajos, RomSom válogatás, Rostás-Farkas György, Rostás-Farkas Tímea, Tandari Éva, Szepesi József, Vesho-Farkas Zoltán, Papuša, Mihail Petrov, Georgi Parusev, Hriszto Hristzov, Petro Malinov, Jasar Malikov, Demir Aliev, Aleksazndar Angelov,


Írók: Bartoloměj Daniel, Mateo Maximoff, Mariella Mehr, Mauso" Olimpio Cari, "Hexo" Luciano Cari, "Spatzo" Vittorio Mayer Pasquale, "Joška" Michele Fontana, "Alexian" Santino Spinelli, Paola Schöpf


Festők: Sandra Jayat, Oláh Jolán, Balogh Balázs András, Orsós Teréz, Bada Márta, Ráczné Kalányos Gyöngyi, Váradi Gábor, Kun Pali, Bari Janó, Szécsi Magda, Milák Brigitta, Ferkovics József, Gyügyi Ödön, Kökény Robi, Csányi János, Oláh Zoltán, Vári Zsolt, Túró Zoltán


Szobrászok: Zsigó Jenő, Balázs János, Oláh János, Orsós Mária, Gérard Gartner


Matematikus: Laszlo Lovasz


Irodalmár: Szécsi Magda


Logopédusok, akik számos magyar származású ember gyerekeinek segítenek megtanítani a helyes kiejtést: Váradi Adrienn, Horváth Noémi


Zenészek: Elvis Presley, Carlos Santana, Cinka Panna, Dankó Pista


Sportolók: Eric Cantona, Zlatan Ibahimovic


Rendőrök, katonák: Ide neveket nem írok, de minden nap azon dolgoznak hogy mindenki, cigányok és magyarok egyaránt nyugodtan aludhassanak.


Egyéb híres cigányok: Teréz anya, Chalie Chaplin



És hogy nincs több cigány származású ember, akik maradandót tudnának alkotni az azon az országon is múlik, ahol gyűlölködő és szűklátókörű emberek vannak. Még szép hogy nem fog továbbtanulni a cigány ember, ha tudja hogy teljesen mindegy hány diplomája van, a semmirekellők akkor is kinézik a buszon-villamoson-munkahelyeken. Amerika a megoldásban már messze előttünk jár, hiszen ott megadják az esélyt a feketéknek a felzárkózásra, és súlyosan büntetik azokat akik megkülönböztetéssel élnek velük szemben. Lehet, hogy ezt sokan úgy értelmezik hogy hátrányos megkülönböztetést alkalmaznak velük szemben, de itthon is tapasztalható hogy ha nem lépnek fel keményen a gyűlölködők ellen, akkor ez a körforgás soha nem fog megtörni.

Látni lehet, hogy külföldön mennyi cigány származású ember tudott kitörni ebből a gyűlöletkörből, hiszen az ottani körülmények ezt megengedik, fejlettebb a szociális kultúra. Az embert nem a bőrszíne alapján, hanem a tettei alapján ítélik meg. Könnyű olyat leírni, hogy egy cigány sem alkotott sohasem maradandót, ezért is készítettem ezt a kis válogatást, mintegy cáfolatként egy képtelen és demagóg feltevésre. Már csak egy költői kérdésem maradt. Te mivel segítetted elő a világ fejlődését?

2009. szept. 22. 10:43
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Szegény fogsz kapni,meleget hideget!

Én cigàny vagyok,igaz nem hires,de elvégeztem a középiskolàt,és sajàt hàztartàst vezetek,egy gyerek és egy férj mellett.Én ezt eddig is tudtam amit leirtàl,de aki cigàny ellenes az ugyse fogja semmibe se venni amit leirtàl.Majd irjàk rà a magyar müvészeket.Tudod hogy van ez.

2009. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Örülök,hogy rajtam kívül is van valaki,aki reálisan gondolkodik,és elítéli a gyűlölködést.Mindenfajta náció tagjai között van jó és rossz ember,de ebből nem szabad általánosítani!
2009. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

Énis örülök ennek a kérdésnek és hogy ilyen részletesen kommentelted, hátha, ismétlem hátha felnyílik egy pár szem. már az is valami.

nem vagyok ciányellenes, de elítélem a legtöbb roma viselkedését, ellenben azt sem hagyom figyelmen kívűl, hogy nagyon sok olyan romát ismerek, akik tisztességesek és becsületben élték le az életüket. és nem kéne őket a bünőzökkel egy kalap alá vonni!

2009. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

én kiváncsi lennék hogy küldessz el továbbtanulni egy olyan cigányt akinek az IQ-ja 20 alatt van, és pici csecsemő kora óta arra van nevelve, hogy gyűlölje a magyart és lopjon-csaljon-hazudjon-öljön.

A legtöbb az általános sulit se fejezi be. Nemondd nekem, hogy egy ált iskolás gyerek eldönti, hog:y "háát mivel rásszistá a világ, kinéznek engem, utál mindenki, ezért nem tanulok tovább mert nincs értelme." jah és persze az általános iskolás cigány már fenyíti az osztálytársait, elveszi a kajájukat, megveri a többi kisebbet, bandázik, szexel, stb.

nemondd, hogy nem azlrt hagyja itt abba a sulit, mert lusta hozzá és nem képes beilleszkedni.

2009. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
44%

az a cigány pedig akinek van esze és tegyük fel, hogy tisztességes is a családja meg tiszta, és akar tnaulni, az fog tnaulni és eléri amit akar, nem fogja érdekelni, hogy cigány. És akkor a munkaadót se.

A munkaadók nem azokat a cigányokat diszkriminálják akik normálisan viselkednek ezt elhiheted, hanem azokat akiknek a szeme se áll jól.

2009. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%

Igaza van az elöttem szólónak részben, böntetni kéne azokat (magyarokat és cigányokat is egyaránt ) akik nem járatják suliba a kölküket. Az érettségit olyan alapműveltségé tenném, mint az általános iskola 8 osztályát és keményen szankcionálnám.

Ám ellenben ott vagy ,ami a cigányoknál hagyomány és törvény egyben, a fiú, a férfi dönt el mindent! Ha kis cigó gyereknek nincs kedve suliba menni, az anyja nem kötelezheti rá, mert apuka szétveri. gyakorlatilag a nő mos, főz, takarít és kuss van neki. Ja és ha terhes szülnie kell, nem védekeznek, csak szülnek... Na ebbe az évszázados hagyományba nem mer belenyúlni senki, mert félnek tőlük, meg a cigány parlamenti képviselőktől meg mindenkitől, mert ezt úgy vennék hogy leveszik a kultúrájukat. már ha ez annak nevezhető.

Egyik nap a kórházban( ott dolgozom ) egy igen alacsony IQ-val rendelkező cigány nő beüvölöttt, hogy őt biztos azért váratják annyit mert ő nem paraszt ( így nevezik a magyarokat), hanem cigány. Szóval ez így működik. ha meg akarod őket művelni rasszista állat vagy. Így hát minden kormányzati vezető rájuk hagyja.

2009. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom hogy megy a férfi-női kapcsolat köztük, erről csak olvastam itt. Ha tleg ez van, hogy a férfi rendelkezik felette, stb akkor az dúrva. Viszont azt meg kell hagyni, hogy a cigány nők nem úgy viselkednek mint a megszeppent segítségért fohászkodó szegény nők.
2009. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén sajnálom a cigányság beilleszkedni igyekvő, dolgozó-tanuló rétegét, de azt, hogy a magyarok nagyrészt lassan odáig jutottak, hogy automatikusan összeszorul a gyomruk (meg az öklük), ha egy cigány kerül a közelükbe, és a félelem mellett utálatot, sőt gyűlöletet éreznek velük szemben, kizárólag a saját fajtájuknak köszönhetik. A magyar, természetétől fogva, nem olyan nép, amely hajlamos lenne egy bizonyos népcsoportot kilökni magából csak azért, mert mások a külső jegyei. Jó példa erre, hogy évszázadokon át micsoda etnikai olvasztótégely volt a Kárpát-medence. Befogadtunk mindenféle népet, a besenyőktől kezdve a törökökön, svábokon át a ruszinokig mindenkit. Ez meg is látszik rajtunk, ezért van az, hogy olyan vegyes külsejű emberek vagyunk. Van Magyarországon szőke, barna, fekete és vörös haj. Van fekete, barna, zöld, kék, szürke szem. Van óriástermet, van mély növés. Van normális testalkat, van cingár, van kövér. Van kerek arc, van ovális, van szögletes, van hosszúkás. Van sasorr, van római orr, akad lapított, pisze. Van tejfehér bőr, és van kreolos. És mindezeknek ezerféle kombinációjuk létezik, ennek ellenére egyvalami közös azokban az emberekben, akik ezeket a tulajdonságokat viselik: mindannyian magyarok. Látható hát, hogy be-, sőt magukba fogadtunk minden népet, amelyik itt akart ember módjára élni.


Akkor miért van az, hogy létezik az országban egy olyan (elnézést) kib...ott népcsoport, amelyik 90%-ban még mindig azon a szinten tart (sőt!), ahol 600 éve, a megérkezésekor megrekedt?! Amelyik megeszi a dögkútból kikapart disznótetemet, amelyik egyedül gyáva féreg, de imádja tömegesen terrorizálni, fenyegetni, agyonverni a magányos embert? Amelyik fejszével szétveri a nyugdíjas nénike fejét? Amelyik máshoz sem ért, csak a más ember tulajdonának elvételéhez, meg ahhoz, hogy amit elvinni nem tud, azt legalább szétrombolja? Amelyik odasz@rik a tetthelyre, mert az a babonája, hogy így nem kapják el? Amelyik csak a szemétdombon érzi jól magát, amelyik még egy nyomorult kerti budit sem tud építeni, inkább a szobában vagy az udvaron végzi el a dolgát? Amelyik mindent, a saját igénytelenségét, mocskát a szegénységére meg a kirekesztettségére fog? Amelyik vígan fetreng a koszban, mocsokban, mikor pedig az iskolák szinte sírva könyörögnek neki (ingyen tanszer, étkeztetés, ösztöndíjak, szociális segélyek, pluszpontok a felvételin stb.), hogy ha már maga nem is tanul, legalább a gyerekének szánjon különb jövőt (mert ma, amikor már a takarítónőnek is érettségi kell, a három általánosukkal kitörölhetik a seggüket), hiszen a kiemelkedés egyetlen lehetséges módja a tanulás, ezt magasból lesz...ja, és inkább bűnözésből él (egyesek a tagjai közül arcpirítóan jól)?


Kedves kérdező! Sajnálom, de amíg a cigányok "kultúrája" túlnyomórészt az általam vázoltakat jelenti, ne várd el a magyar néptől, hogy elfelejtse ezeket néhány cigány költő, zenész vagy tanár kedvéért. Szép dolog, hogy van sok cigány orvos, de amíg egy cigány orvosra kilenc, cigány által okozott késszúrás jut, addig engem ez nem nagyon tud érdekelni. Sajnos, ilyen egyszerűen működő lény az ember.

2009. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem viselkednek úgy, mert ők úgy lettek nevelve hogy ezt kell tenniük, ez a kötelességük.

Ott a férfi félremehet, a nő nem. és nemhogy nem mehet félre,nem szólhat a férjének, hogy csalja! A verés is normális náluk. Ha ezért még panaszkodik, vagy netán elhagyja a férjét kiközösítik a saját családja meg adott esetben a falu is. Ennyire más kultúra mint mienk.

Mondom ebbe kéne belenyúlni.

2009. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!