Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Gerendás...

Mi a véleményed Gerendás Péter búcsúleveléről?

Figyelt kérdés

Bár a távozásának okai között első helyen a fasizálódást és az antiszemitizmust említi, hosszabban az anyagi ellehetetlenülésről ír. Mikor ezt a részt olvastam, akkor jöttem rá, hogy ennek a levélnek a nagy részét én is írhattam volna. Talán véletlen egybeesés, de én is fizetek tetemes ingatlanadót egy régen a szüleim által vett, eladhatatlan semmiért, engem is fix összegű parkolási bírsággal sújtottak, mert nem vettem észre egy táblát, én is fizetem a 10 éve változatlan fizetésemből az azóta háromszor annyiba kerülő fűtésszámlát (amin a 10% csökkentés se igazán segít) stb. Még korban is hozzám illik a pasas, de én így 50 felett már nem tudok hova és minek nekivágni.


Másnak nem volt olyan érzése, hogy az ő történetét írta meg Gerendás?


[link]



#kivándorlás #Gerendás Péter
2013. márc. 31. 16:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
59%
Köszi.
2013. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekesek, bár én más irányba szerettem volna vinni a kérdést. Nem annyira a valós vagy vélt rasszizmus lett volna a témám, mert erről már sok szó esett, hanem inkább a megélhetés ellehetetlenülése az, amire rá akartam irányítani a figyelmet, illetve véleményeket kapni. Mert én személy szerint ezt érzem fojtogatóbbnak. De sebaj, így alakult...
2013. márc. 31. 19:45
 23/34 anonim ***** válasza:
89%

Nemere István által készített történelem könyvből írok neked arról a korszakról jó?


Milyen volt a választójog akkoriban?


Ez idővel változott, de sohasem volt teljes, mint ma. Míg ma minden tizennyolcadik életévét betöltött fiatal választhat és választható. 1919 végétől kezdve azért nem így volt.

Először is Magyarországon a 24 évnél idősebbek számítottak felnőttnek. Azon felül legalább 6 évet kellett az illető férfinak magyar állampolgársággal rendelkeznie, és minimum fél éve abban a helyiségben laknia, ahol a választók listájára kerülhetett.


Külön említettem az előbb a "férfi választójogot" mert bizonyos volt "női választójog" is, de a nőkre fentieken kívül még vonatkozott egy másik szabály is. Csak az a nő választhatott, aki tudott írni és olvasni. Érdekes a férfiaknál ez nem volt feltétel. Vagy eleve úgy gondolták a törvényalkotók, hogy minden magyar férfi tud írni-olvasni, de a nők között számos még analfabéta?


Megválasztani valamilyen tisztségre csak a 30 évnél idősebbeket lehetett. 1922-ben újabb rendeleteket hoztak, ez a férfiakra vonatkozóan alig változott, nőknél viszont "bekeményítettek": csak a 30 évnél idősebb választhattak. 10 éves magyar állampolgárságra is szükség volt ehhez, valamint 2 éves lakásviszony ugyanott, bizonyos számú iskolát kellett végeznie a szavazni kívánó nőnek, sőt-csak akkor mehetett választani, ha volt legalább három törvényes gyermeke, jövedelme és önálló háztartása!


Igazából ezzel a női választók nagyobb részét kizárták a választási rendszerből. Így aztán nem csoda, ha 1938-ig teljes magyar lakosság (akkor körülbelül 8 millió fő) egyharmada rendelkezett csak választójoggal! Ráadásul sosem volt a törvényben emlegetett választójogról- a képviselők 80 százalékát nyilvánosan választották meg, vagyis faluban vagy városi körzetekben nem függöny mögött cédulákat kitöltve szavaztak az emberek, hanem nyilvánosan kellett kimondania, melyik pártra szavaz. Ez egyrészt megalázó volt, másrészt emberellenes, jogellenes, és sok visszaélésre adott lehetőséget azok részéről, akik választói irodákban szavazók által mondott pártok nevéhez tették az ikszet (vagy sem) Nem kétséges, hogy akik nem választásokat szervező kormánypártokra szavaztak, azokra később megtorlás várt. Ezért nyugodtan mondhatjuk, hogy a Horthy-korszakban a Demokráciának inkább csak torz képe volt fellelhető hazánkban.

2013. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
20:09: azért kíváncsi lennék, akik ilyen cikkeket linkelnek, milyen lelkületű "emberek" civilben...
2013. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
19:38: igen vagy nem?
2013. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Hát had menjen, és a többi ilyen is!

Nem mindenki tud "elmenekülni" innét, pedig szomorú jövőkép vár erre az országra.

2013. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy a megélhetéssel tényleg gond van, a rasszizmus meg az ilyen baromságok engem nem érdekelnek. Aki minden hónapban 80 ezer forintot keres, miközben megszakad a munkában és egyfolytában cseszegeti őt a főnöke, az nem ér rá a cigányok és a zsidók vernyákolásával foglalkozni, mert szegénykéknek nincs eléggé kinyalintva a valaguk.
2013. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Válság=Munkahelyek megszűnése.


Munkahelyek megszűnése=Fásultság


Szimpatikus vezető aki bűnbakot keres = Rossz megoldás.

2013. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
#19 Finnországban történt állítólag, h egy kisváros polgármestere meghirdette, h mindenkinek lesz munkája. Rövid időn belül az összes cigány elhúzott a városból :)
2013. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%
Sok embernek van ilyesfajta problémája mint Gerendásnak.De azért mert valaki csinál 6 gyereket,felvesz frank alapú hitelt,iphonokat vesz részletre és ezenkívül drága pénzért szabálytalankodik azért nem okvetlenül szükséges azonnal idióta módon nácizni és politikai okokat keresni a keservére.Naponta szünnek meg zenekarok,mennek tönkre emberek mi lenne ha mindenki politikai okokat keresgélne ahelyett hogy önkritikát gyakorol a saját hülyeségét bevallva.A zenészség az márcsak egy ilyen szakma ,nagyon gyorsan nagyon nagyot lehet pofára esni ha nem vigyáz az ember,főleg akkor mikor recesszió,válság van.Ez elsősorban sújtja a szórakoztatóipart. Az ilyenekért akik így állnak hozzá a problémájukhoz másokat és /nem/hazájukat szapulva,azokért nem kár.Nyugodtan húzzanak el szépen pl.a közel keletre ahol valószínüleg tárt fülekre talál az ajvékolásuk.Mehetnek akár távol nyugatra is ahol talán még pénzt is kovácsolhat a Magyarországra való sárdobálásból,és az ország 1000 red szeri lejáratásával.Tehát Gerendás úr a viszont nem látásra esetleg vigyen magával még többet azokból akik hasonlatos véleménnyel bírnak mint ön !
2013. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!