Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Néhány rokonom miért védi a...

Néhány rokonom miért védi a cigányokat?

Figyelt kérdés

Ki nem állhatom őket, de amikor néha szóba jönnek otthon, vagy a nagyszüleimnél, máris azt hangsúlyozzák (főleg a nagyapám, de mások is), hogy nem tehetnek arról, hogy sok közülük szegény, és csak hazugság az a "híresztelés", hogy becstelenek, és gyakran lopnak. Ráadásul, hülyeségnek tartja (nagyapám) az ősmagyarok iránti tiszteletet, mert szerinte, annak idején a kalandozó magyarok sokat keveredtek más népekkel útjaik során.

Nagyon idegesít ez a "látásmódjuk", hogy lehetnek ennyire kommunista nézetűek??? Semmi magyarságtudat nincs bennük ezek szerint???


2013. márc. 12. 11:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2013. márc. 12. 14:05
 12/29 anonim ***** válasza:

Őt meg biztos az bosszantja, hogy te nem úgy gondolkodsz ahogy ő. Kész.

Te is mondasz igazságokat, ő is. Igazad van, hogy a cigányok közül nagyon sokan bűnöznek. Amúgy azt az egy érvet nem értem, hogy ők tanulhattak volna, dolgozhattak volna. Ha a szüleik olyanok, amilyenek (nem fordítanak figyelmet a tanulmányokra, a jó modorra, sőt tulajdonképpen lesz@rják őket, sőt lopnak is), akkor a gyerekeiktől nem várj mást. Biztos vannak kivételek, nagyon tehetséges és érzékeny gyerekek, akik képesek feltörni, de a családi háttér nagyon meghatározó. Ez nem ment fel senkit a tettei alól, de attól még lehet, hogy nem a segély lenne a jó megoldás, de nem is a megfélemlítés.

Az ősmagyar tisztelet, pedig nem tudom, hogy miért olyan fontos. Ha akarod tiszteld őket, ha akarod ne. Ez nem a "magyarság tudatot" jelenti. Az kicsit többet jelent annál, minthogy tiszteljük az őseinket (amúgy nem téged idegesít a nagyapád?? tudod ő is az ősöd;)). Magyarság tudatba nem az tartozik inkább bele, hogy a nagyapád a szocializmusban is itt élt MO.-n, nem disszidált, évek óta rendesen fizet adót, ismeri MO tájait, kultúráját, történelmét (ahonnan azt tisztel, amit akar). Szerintem ez is elég erősen beletartozik a "magyarság tudatba".

Amúgy bocs, de nem nagyon tudtam, hogy erre a kérdésre mit kéne válaszolni.

2013. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

A nagyapám valóban okos ember, nagy a tudása történelemről, és sok egyéb témáról is.

Az ősmagyar tisztelet nálam nem nagy mértékű, de azért jó dolognak tartom. Érdekel más kultúra is, pl.: a kelták, és a skandinávok.

2013. márc. 12. 18:07
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

Mert nem volt attrociásuk velük, nem ismerik igazán őket.

De még megismerhetik őket, kíváncsi lennék a véleményükre utána!

2013. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Van egy társadalmi réteg, jól behatárolhatók a körülményeik alapján, ők gyakran lopnak, rengeteg kriminológiai kutatás vizsgálta az okát.

Történetesen ebbe a rétegbe sok cigány tartozik, de az ide tartozó magyarok ugyanúgy viselkednek, és a nem ide tartozó cigányok ugyanúgy nem.

A cigánybűnözés ebben az értelemben látszatkorreláció, ténylegesen összefügg a két statisztika, de nincs köztük okozati összefüggés.

Arról senki nem tehet, hogy ilyen körülmények közé születik, etnikumtól függetlenül determinálja ez a szociológusok szerint.

Természetesen nem az a megoldás, hogy akkor nem lépünk semmit, és nem próbáljuk megoldani a problémát, jogkövetésre szorítani ezt a réteget is, de ezért utálni a cigányokat a probléma durva leegyszerűsítése, legalább olyan ostobaság, mint azt állítani, hogy nincs sok cigány bűnelkövető.


A magyarok pedig már a honfoglalás előtt keveredtek más népekkel, mivel egy párszáz fős törzs felett egyetlen társadalom népessége sem lehet genetikailag homogén...Az ősmagyar kultúra érdekes, a nyelv is, a történelem is, de vérségi kapcsolat nincs. Ez nem ciki, egyetlen valamire való nép sem mondhatja el, hogy genetikailag homogén lenne.


A nagyszüleid nem kommunisták, csak okosabbak nálad.

2013. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem rég szóba jött nagyszüleimnél a cigány-téma, én pedig ingerülten hangsúlyoztam, hogy nem értem, hogy miért védik őket. Erre nagymamám azt mondta kiabálva, hogy megérdemelném, hogy megverjenek a magyarok, vagyis a saját fajtánk. Nagyapám pedig azt szeretné, hogy ne hallgassak Kárpátiát, mert szerinte benne gyakran cigányoznak, zsidóznak... pedig szerintem ez messze nem igaz.
2013. márc. 24. 19:06
 17/29 anonim ***** válasza:

én arra jöttem rá, hogy családban politizálni TILOS! én már senkinek sem mondom el a véleményemet a cigányokról, politikáról stb.

csak a feszültség van belőle, mindenki döntsön saját belátása szerint.

2013. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
Nagyapád véleménye megfog változni mihelyst a saját házában kirabolják és agyon verik bár ne igy legyen!
2013. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nagyapám egyszer már került veszélyes helyzetbe, amikor a cigányok majdnem megverték, de ez sem változtatta meg a véleményét.

Nagymamám pedig védőnő volt, sok házhosz kijárt csecsemőt "látogatni", és köztük sok cigányhoz is, mégis rendesnek tartja őket.

Édesanyám meg kijelentette, hogy ő kommunista nézetű.

Az idegesített fel mostanában a legjobban, amikor a nagyapám a Kárpátiát mocskolta, pedig nagyon szép és jó számaik vannak.

2013. márc. 26. 14:45
 20/29 anonim ***** válasza:
látogassanak el néhány börtönbe, megváltozna a véleményük
2013. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!