Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még Nagy-Magyarország...

Lesz még Nagy-Magyarország valaha?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 12:12
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
48%

Adjon az isten!

Szerintem mindenképpen lesz!

"Elment tatár török, trianon sem lesz örök..."

Szebb jövőt!

2011. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
47%

előző vagyok!

Én is Vácon lakok,a menő skaterek közt is vannak MAGYAR emberek!

Én deszkázok bicózok és egyebek!De nem rombolok sőt... Hirdetem hogy magyar vagyok és Magyarország a magyaroké!

2011. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Figyelem! Vannak benne saját vélemények is.


Ha nem jöttek volna a tatárok, ha nem csonkították volna meg a törökök az ország népét és területét, majd ha a habsburgok


nem nyomtak volna el minket és Mária Terézia uralkodása alatt nem lettek volna betelepítések, valamint ha az osztrákok nem


húztak volna be minket az első világháborúba a dualizmus korában, ha a győztes nagyhatalmak nem szedtek volna szét minket, csupán függetlenséget adtak volna, ha megtartottuk volna a semlegességet a második


világháború idején, ha Hitler nem szállta volna meg az országot és ha Szovjet kommunista lavina terjeszkedése nem indult


volna meg Kelet-Európa felé és ha az úgynevezett "ország felszabadítása a németektől" nem az ország szétbombázásával


történt volna és ha a Szovjet kommunista rendszer nem maradt volna itt, nem szedte volna szét az országot (trianon mására)


és ha nem nyomta volna el 40 éven keresztül, akkor Magyarország ma Európa egyik vezető nagyhatalma lenne tiszta néppel,


erős haderővel, tengeri kereskedelemmel stb.


Magyarország, ha mondhatjuk így, mindvégig megvédte a Nyugat-Európai népet az aktuális fellépő agresszortól. Tatárok


megállítása és visszaverése. Törökök egészen a mi országunk határáig megállíthatatlanul nyomult majd mi tudtunk adni nekik


sok pofont. Persze 150 év után nem saját erőből ugyan, de kitakarodtak végre innen. Aztán Habsburgok hátbaveregetés helyett


még nagyobb pofont adtak nekünk. Kettős vámhatár, hatalmas adók, kereskedelem korlátozása, tartománynak kezelték az


országot. Aztán már végre tényleg csak azt akartuk, hogy legyünk már végre szabadok és függetlenek, de az orosz segítség


csak jött a habsurgoknak, és így könnyű volt leszúrni a lefogott embert. Végső reménység alakult ki, mikor felajánlották az


"egyesülést", amivel fel lehetett végül lélegezni. Aztán kezdődött megint, jött az első világháború és a győztes


nagyhatalmak úgy szétszedtek minket, mint a kutya az újságot. Utána csak sikerült valahogy talpra állni és szép lassan


visszaszedni az elcsatolt területeket. Azonban a kommunista világrend, amely szuperhatalommá nőtte ki magát abban az


időben, eszméletlen népírtást tett és országokat csonkított meg 40 éven át. Amit akkor Sztálin tett, azt Oroszország,


Kelet-Európa ha nem is örökre, de még nagyon hosszú ideig meg fogja szenvedni.


Istenem, védj meg a magyarok nyilaitól! - Büszkeséggel gondolok erre.

Istenem, védj meg a magyar szennytől! - Ma körülbelül ezt érzem.


Komolyan hiszek abban, ha ma Széchényik, Kossuthok, Horthyk ülnének az ország élén, akik az igazi nagy magyar elit vezetői


rétegekben helyezkedtek el, csukott szemmel rájuk lehetne bízni az ország irányítását, majd ha pár év múlva kinyitnám, azt


látnám, hogy Magyarország újra nagy, újra erős, és rendben van.


A történelem egyik legerősebb országából, akitől mindenki tartott, mára az egyik leggyengébb lett. Magyarországgal történt


talán a legtöbb igazságtalanság a világtörténelem során és ezt az igazságot a mai napig is csak álmodjuk, hogy egyszer


elismerik és elfogadják és visszakapjuk, ami a miénk és ismét Széchényik ülnek az ország élén.


Tudom, hogy rengeteg érvágáson ment már keresztül ez az ország és jelen pillanatban vajnyi kevés az esély rá, hogy újra...


legalább a saját területünk újra a miénk legyen, de reménykedem benne.


A mai helyzet pedig sajnos az, hogy egyre többen utálnak minket, a szomszédos országok egyre inkább elzárkóznak előlünk, a


jövő generáció sorsa egyre bizonytalanabb, az egészségügyi helyzet egyre rosszabb, munkanélküliség növekedése, az országot


nem oda illő emberek irányítják stb. Sok itt a probléma, nagyon sok. Ha ez a helyzet nem változik, rengeteg talán végtelen


idő kell ahhoz, hogy az ország rendbe jöjjön és akkor na... gondolkodjunk szépen hogyan is kellene visszaszerezni a saját


elcsatolt területeinket és akkor utána lehet elérni azt a célt, ami nagyjaink célja volt az 1848-49-es harcban. Független,


szabad, igaz Magyarország.

2011. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!