Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még Nagy-Magyarország...

Lesz még Nagy-Magyarország valaha?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 12:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%
17:07 - te ha olyan nagy Magyar vagy, ne vádaskodj, én úgy gondolom, előbb embernek kéne lenni, itt határainkon belül pedig sajnos egymást marják az emberek, és innen mindenki, aki élni akar, távozik, amíg tud, mert megélni se lehet, ha nincs protekciód vagy nem akarsz vele élni, keresztanyám azért ment ki Svédországba, mert nem volt hajlandó orvosként elfogadni a hálapénzt, a tehetségével akart érvényesülni, ami itt senkit se érdekelt, kint megbecsülik, és lehet, hogy számomra se lesz itt bent hely sokáig, mert én se vagyok hajlandó jogtalan előnyökhöz jutni, a tiszta út meg sok esetben el van torlaszolva, ti is jobban jártok, ha még nem akartok bejönni, egy ilyen országba ne akarjatok, míg ilyen itt az élet, hogy a tiszta ember menekül, míg tud
2009. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Voltál már erdélyben? Voltál már szlovákiában? Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, de ha igen, észre kellett volna venned, hogy ott az idő máshogy telt, mint nálunk. 1990-es éveket írunk ott. Ráadásul a szlovák cigányokhoz képest a mieink arisztokraták. Nagy gázban lenne kishazánk, ha ezeket a terülteket is nekünk kéne eltartanunk, sőt felhozni a mi szintünkre.
2009. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Inkább maradjon Erdéy a 90-es évek szintjén, mintsem olyan legyen mint egy egy magyarországi város... Ha lenne még 1000 pláza és meki, faszább lenne erdély mi? :))agyhalott baromja ( ja és nem szeretem romániát, de már elkerülte gazdasági szempontból magyarországot, köszönjétek meg a zsidóknak s a cigányoknak! )
2009. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
47%
"agyhalott baromja" Hmm, úgy látom, egy igen intelligens emberhez van szerencsém. Csak nem a munkásosztály? Ha nem, akkor az elég szégyen. Témához visszatérve: Erdélyben például a falvakban úgy élnek, mint ami az Indul a bakterház c. filmben látható. Voltam ott. Kulturális szempontból szép, gazdasági szempontból kevésbé. Azokból a falvakból nem a meki hiányzik, hanem az aszfaltozott út. Meg elgondolkoztató, hogy ott az emberek 90%-a lovaskocsival jár, a másik 10% meg olyan Daciákkal, hogy azt itthon már forgalomba se engednék. Voltam nagyvárosokban is. Azok a részek, amit a turisták látogatnak, tényleg szépek, de a külvárosok tele vannak évtizedek óta rohadó, elhagyatott gyártelepekkel. Ez nálunk azért nem jellemző ilyen mértékben. A szemét az utcákon sokkal jobban jellemző, mint nálunk. Ennyi romániáról. Szlovákiában sem sokkal jobb a helyzet. Városokban ízléstelen házak, lepukkant kocsmák, körülöttük olyan cigányokkal, hogy a mi cigányságunk kutyafüle ahhoz képest. Szocreál épületek mindenhol, rohadó gyárak szintén. Szemét. A nagyobb városokban sincs egy rendes bevásárló központ, ami nálunk megszokott, és a jólét egyik alapfeltétele. De ha annyira jó lenne ott neked, menj oda lakni. Én azért inkább Magyarországon élek, mint Szlovákiában, vagy Romániában.
2009. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
100%

Kicsit át kéne gondolni ezt a visszacsatolást...


Tény, hogy nagyon sok magyar származású ember él pl. Erdélyben, de ha visszacsatolnák az egész részt, amit anno elvettek, akkor iszonyatos mennyiségű román nemzetiségű embert is kapnánk vele. Sőt, többségben őket kapnánk, ugyanis sok magyar van ott, de még több román.

Kell ez nekünk? Mi magyarok sem férünk el egymás mellett... Nem férünk el a betelepülő külföldivel, de még a cigány származásúakkal sem... Kellene ide még egy nagy kissebbség?

És akkor még csak Erdélyről beszéltünk.

Nem túl felhős a viszonyunk így sem a szlovákokkal. Ha még érőszakkal ide is költöztetnénk belőlük pár milliót, az biztos javítana a kapcsolaton?


Tényleg ennyire szüksége van Magyarországnak még egy háborúra?


A visszacsatolás nagyon jó lett volna, mondjuk Trianon után pár évvel. De ennyi idő elteltével nem lehet értelmes módon megoldani. Nem lenne az már jó senkinek, higgyétek el... Ennyi idő elteltével is dúl a vita, ismét eltelhetne pár száz év, mire megnyugognánk...

2009. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
46%

Én már réhg nem Erdéályért szurkolok, épp elég neház lesz megtartani ezt a maradék 93.000 km2-t!!

Ha kicsit körbenéztek...

Iparunk nincs, van helyette külföldi multicég.

Mezőgazdaság még van valamennyi, DE!!

A támogatásokat "átcsoportosítják"(szó szerint saját zsebbe, és már nem is titkolják), amit megtermelünk, viszik külföldre, vagy a csúcsminőséget is takarmányáron veszik át (komoly, már akkor összeöntik, ott a gazda szeme előtt, amikor leadja a terményét!!Hát csoda, h harmadát fizetik annak, amit érne?!) a lényeg, h szerencsétlen paraszt hagyja már abba végre a termelést... A földjét eladja, ráadásul olcsóün, mert nincs a paraszt, aki meg bírja fizetni, épp elég a sajátja is... megveszik hát a külföldiek, akiknek ez remek befektetés... Hollandok, németek...

A MAGYARORSZÁGI TERMŐFÖLDEK LEGALÁBB 20%-a KÜLFÖLDI KÉZBEN VAN!!

Nem politikai értelemben adnak el/adjuk el magunkat, ők csak a lehetőséget biztosítják(de azt bezzeg lelkiismeretesen!!) Fizikailag megszüntetnek, szó szerint kivásárolják alólunk a földet!!!

Mit törődöm én Erdéllyel?! Majd ha a saját hazám alapterülete magyar kézben lesz, akkor esetleg elgondolkodom rajta, h mi kéne még mellé..

(Mellesleg, gyönyörű Erdély, IMÁDOOOM!!!)

2009. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
aki nagyon magyarkodik, az nem nagyon magyar
2010. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Szerintem nem! Főleg hogy EU tagok vagyunk, és ahhoz EU-s országok ellen kéne fordulnunk.

És nagyon de nagyon sok bonyodalom lenne itt társadalom-politika téren.

2010. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%

Én lennék a legboldogabb, ha újra 1000-es határok lennének, de:

Én gyerek vagyok.És gyerek szemmel azt látom, hogy a mai elplázásodott,elglobalizálódott eldivattinisedett világban hány olyan ember lenne aki támogatná?

A 20-30 éveseket jobban érdekelné hogy melyik plázában mi lenne akciós, és Jew York (---Dirket Jew) ban mi a trendi...

Én Vácon lakok,és Vác 18 alatti lakossága vagy skater (most ez a menő) vagy pedig kormos...(alig van kivétel.alig! )

Sajnos Bp-n is ezt látom, de remélem vidéken még nem ilyen rossz a helyzet.Marad a Ferencváros, de ki tudja , meddig tart még ki.


Másrészt trianon elött volt jól működő iparunk, jó (inkább

közepes) hadseregünk,de most mi van?

3-4 téglagyár, 1-2 üveggyár és 1 gépüzem.+ még 1-2 külföldi multi.A hadsereget inkább ki hagyom.

A magyar mezőgazdaságról nem is beszélek.Néhány ügyes vállalkozó talpon tudott maradni,de az ritka mint a magyar multi:D


Talán kárpátalján látok még esélyt,de máshol már nem.


Bocsánat ha hülyeséget írtam,és ha rossz helyesírást használtam.


Vesszen Trianon!

2010. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%

Az előző vgayok.

120 multit akartam írni,

nem 1-2-őt

2010. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!