Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a multikultu...

Mi a véleményetek a multikulturalizmusról?

Figyelt kérdés

Nekem semmi jó véleményem nincsen róla , nagyon rossz , undorító.


Az európai törvények meg abszolút nem valók egy multikulturális környezethez , nincs meg az a szigor.



2013. jan. 18. 16:33
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
39%
Az, hogy ennél már nincs lejjebb.
2013. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval azért utáljuk őket a csador miatt, mert ha majd ők lesznek többen, akkor ők is utálni fognak minket? :DDDDDd"


Majd nem fogsz röhögni, ha Mo-n a cigányok kerülnek többségbe! Megízlelheted, vagy a gyerekeid a "kultúrájukat". Egyébként ne forgasd ki, amit mások írnak, senki sem a csador miatt utálja őket, hanem azért, amit a csador jelképez (pl. ahogy a nőkkel bánnak).

2013. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 The Vault Dweller ***** válasza:
74%

A multikulturalizmus sokkal régebb óta van jelen Európában, mint a nemzetállamiság. A régi királyságok szinte mind többnemzetiségűek voltak (például a Magyar Királyság) de elég csak vissza gondolni a görögök, az egyiptomiak vagy a rómaiak civilizációira, amelyek szintén nem csak görögöknek, rómaiaknak, és egyiptomiaknak adnak otthon.


A Brit Birodalom tényleg nem létezik, viszont ott van a British Commonwealth, amely tömöríti az egykori brit gyarmatokat, és a máig brit kézen lévő tengerentúli területeket, és amelyek nagyon komoly gazdasági együttműködést tartanak fenn egymás közt, illetve Nagy Britanniával, amelyik még mindig a világ egyik legnagyobb gazdasága. Nem tűnt el a Brit Birodalom, csak kisebb lett, és a katonai hatalmat felcserélte pénzre és jólétre.


Az USA hanyatlásáról is csak annyit, hogy ja, az USA bukását jósolgatták a bolsevikok is miközben nyakig ültek a ganajban. Odébb van az még.


A történelem nagy tanúsága, hogy a többnemzetiségű országok valahogy többre vitték, mint azok, ahol a bőrszín meg ilyenek témát jelentettek.


Ezt a tényt lehet nem szeretni, attól még tény marad.

2013. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Patrik24 ***** válasza:
0%

33.

Érdekes amit mondasz. A Magyar Királyságot azért nem sorolnám multikulturális országgá mert a különböző nemzetiségek egy egy tömbben éltek. Ahol pl. szlovákok éltek ott nem futkostak körülöttük románok és magyarok is. A mai multik. legnagyobb problémájának azt látom hogy itt össze vissza vannak a népcsoportok. És még azért sem hasonlítható az egykori Magyar Kir. a mai multik. mert azért a szlovák és magyar, vagy magyar és horvát kultúra közel van egymáshoz. Ami a Brit Bir.-at illeti lehet, hogy még fejlett, sőt az, de ha azt nézzük, hogy világpolitikailag a súlya 1930-tól mennyit csökkent, akkor nyugodtan mondhatom hanyatlásnak. Az USA esete pedig világpolitikailag hasonló, az ellen hogy Kína előbb utóbb lesz a domináns nem tudnak semmit sem tenni.

2013. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Az egykori fenséges Brit Birodalom mely a világot uralta , igen mélyre süllyedt.

A mai Nagy Britannia befolyása , hatalma töredéke a réginek.

London pedig nem néz ki már európai városnak.Pedig egykor az volt , nem is akármilyen.


London....Párizs sem valami szép látvány már.

2013. jan. 18. 21:03
 36/38 Patrik24 ***** válasza:
10%

35.

Kérdező tökéletesen egyetértek veled. Szerintem ha teljesen európai marad London vagy Párizs, nem lennének olyan negyedei amiről beszélünk. De hát ez annál bonyolultabb, ugye olcsó munkaerő kellett nekik, gyarmatbirodalmuk volt, stb..

2013. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Az Osztrák-Magyar Birodalom sok nemzetiségű és színes volt de nem lehet összehasonlítani a mai multikulturalizmussal.


Hisz ez a közép illetve közép-kelet európai kultúra hasonló , tehát hasonló vallású , kultúrájú nemzetek éltek egymás mellett.


Ahogy írtam olyan mintha összerakná egy országba , németeket , magyarokat , lengyeleket , horvátokat ott semmi gond nem lenne , mivel hasonló a kultúra.

2013. jan. 18. 21:07
 38/38 anonim ***** válasza:
Nem minden kultúrális csoport alkalmas arra, hogy egyesüljön egy másikkal az elveiből és szokásaiből kifolyólag. De amely kultúrális csoportok között ez lehetséges, vagy lemondanak a kultúrájuk egy részéről a jobb jövő és békés együttélés érdekében, mindenképpen pozitív dolog. Nem megvalósíthatatlan, de nem fog megtörténni olyan csoportok között amelyekben az a foglalkoztatottság sőt, az élelem is mindennapi kérdés, aggodalom. Először ezeket a problémákat kellene megoldani, aztán jöhet szóba az integráció, kultúrális identitás.
2013. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!