Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok arra ha...

Ti hogyan reagálnátok arra ha mondjuk Magyarországon lenne egy igazságosztó?

Figyelt kérdés
Ha pl.: Mo.-on lenne egy ember aki a "rossz" embereket a saját módszereivel büntetné meg. Elleneznétek vagy mellete lennétek?Miért ellene, miért mellete?

#igazságosztó #igazságosztás
2012. nov. 22. 22:00
1 2 3 4 5
 21/49 tetro ***** válasza:
0%
Te biztosan meghúznád magad, ha az első pár ezer kiirtott között az egész családod is ott lenne... Bátor kis giliszta lehetsz te :)
2012. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
39%

Nocsak tetro,savanyú a szőlő? Számodra hihetetlen, de vannak még ebben az országban olyan emberek, akik nem bűnözés és korrupció útján kívánnak megélni :)

Persze neked hiába magyarázom, állampolgári jogod hülyének lenni :))))) semmi egyéb nincs csak éltél vele.

2012. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 tetro ***** válasza:
41%
Aha... Mikor majd egy személyes törvényhozó és végrehajtóként szórja a halált egy igazságosztó, akinek nem tetszik a fejed, magyarázhatod neki, hogy te nem is vagy bűnöző, hisz tisztességes vagy... Ő nem így gondolja aztán kész, hiszen joga és ereje van ítélkezni.
2012. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
26%
Ha jól emlékszem, egyszer nem volt szó arról hogy "nem tetszik a fejed" alapján ítélkezne, nem tudom ezt az adu-ászt honnan szedted elő...mindenesetre a jelenlegi kvázianarchiánál még mindig jobb lenne.
2012. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 tetro ***** válasza:
41%

Mert mi alapján döntené el valaki egy személyben, hogy ki bűnöző és ki nem? Mindenkit megfigyelne? És mi alapján döntené el, hogy ki érdemel halált és ki nem? Hogy mérné össze a bűnöket?

Amúgy hol van szerinted kvázi anarchia? Magyarországon? Ne röhögtess már...

2012. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
39%

"Mert mi alapján döntené el valaki egy személyben, hogy ki bűnöző és ki nem? Mindenkit megfigyelne?"


Ha figyelmesen olvasnál, látnád, hogy ez is csak egy szuperképessége a szuperhősnek.


Röntgenszem, repülés, jó-rossz ember látás,


A Mikulás is ír listát. Ő mi alapján dönt vajon?

Szerintem alapból tudja. Ahogy a dalban is szerepel:


"He's making a list

And checking it twice;

Gonna find out Who's naughty and nice

Santa Claus is coming to town

He sees you when you're sleeping

He knows when you're awake

He knows if you've been bad or good

So be good for goodness sake!"

2012. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
36%

Talán azok alapján amiket csinált. Te sem fogod megölni a főgonoszt rögtön egy Stephen King-regény elején, hiába belelapoztál a végébe és tudod hogy ő a negatív szereplő. Egy alma ellopásáért mellesleg senkinek nem járna halál, ezt se tudom, honnan a rákból szedted...


"Amúgy hol van szerinted kvázi anarchia? Magyarországon? Ne röhögtess már..."


Egy gyakorlati példa: A kisebbségi emberke rakétavetővel is irthatja a lakosságot, senki nem szólna rá, mert az "rászizmus,dikkmá he". Ha pedig vissza mersz ütni egy téged megkéselő banditának, még téged visznek a sittre. És ez csak EGY példa volt.

2012. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Erre igazából nem is tudnak olyan emberek válaszolni akik még nem tapasztalták milyen amikor kirabolják, megverik és még sorolhatnám. Nekem ne mondja senki azt, hogy ha valakit kirabolnak, elveszik tőle azt ami számára nagyon fontos volt és másnap eléd viszik azt az embert ezt tette veled, nem vernéd meg de b*szott keményen :). Megmondom őszintén az én saját véleményem. Aki NEM bűnös, mitől tartana? Ezt a "ha nem tetszik a fejed" dolgot meg nem is értem, mivel egy "igazságosztó" miért ölne meg ártatlan embereket? Most ne arra gondoljunk hogy loptál egy rágót a sarki kisboltban és máris golyó van a fejedben könyörgöm... Olyan embereket büntetne csak akikről köztudott hogy bűnözők (pl.: bemondják a híradóba stb...). Annyit mondanék még, hogy engem már kaptak el, raboltak már ki bűnbandák, - és ne csak a cigányokat bántsuk mert volt köztük bizony fehér is - de ha itt lenne most előttem bármelyik és büntetlenül megúsznám, garantálnám neki hogy soha többé nem rabolna.
2012. nov. 23. 21:49
 29/49 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

"És ez csak EGY példa volt."

Bár elég erősen túlzó példa.


Azért, mert "visszaütsz a téged megkéselő bandának", sehol nem fognak elítélni. Még itt Magyarországon se.

Ugyanúgy a "kisebbségi emberke" sem irthatja rakétavetővel a lakosságot, mert elég hamar bilincs kerülne rá.


Ha már példálózol, akkor reális (és korrekt) példát hozzál, különben eléggé hiteltelen leszel, azaz éppen ellened fordul a saját példád.

2012. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
26%

Sehol nem, aha. Csak az a probléma, hogy a becsületes, adófizető polgárt kivéve mindenki segíthet magán törvénytelen eszközökkel. Nekik ugye csak jogaik vannak.

A példa szélsőséges volt, de ettől függetlenül helytálló. Ha megtámadnak és visszaütsz, téged fognak elítélni. Egy anarchiában legalább büntetlenül visszaüthetsz.

2012. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!