Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem merült fel senkiben...

Miért nem merült fel senkiben 1945 előtt Magyarországon, hogy a hitleri birodalom veszíthet is a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés

A magyar politika láthatóan az utolsó pillanatig mindent egy lapra tett fel, és ezer százalékig hozzákötötték az ország sorsát Hitleréhez, akiről azt gondolták, hogy egy több száz évig fennálló birodalmat épít. Semmi jele soha nem volt semmiféle kételynek 44 végét leszámítva.


A visszaszerzett területeken évtizedekre szóló nagyberuházásokat indítottak (pl. vasútépítések Erdélyben), odadobtak 200 ezer embert a szovjet frontra, hogy ezzel biztosítsák az ország "jövőjét" Hitler oldalán, és Hitler kívánságára megindították a zsidók kitelepítését, mikor már mindenki számára világos lehetett, hogy Hitler végleges bukása csak idő kérdése stb.


De említhetném a nagyszüleim esetét is, akik 1944-ben Szabolcs megyében, pár héttel a szovjet katonaság érkezése előtt szekeret vettek (ez akkora beruházás volt ott, mint ma egy kocsi), mert fogalmuk se volt arról, hogy egy más világ jön. (A szekeret a szovjet katonák elsőként kobozták el, és ők nagyon csodálkoztak.)


Lehetséges, hogy ma is ilyen vakon rohanunk a vesztünkbe?


2012. nov. 3. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Még is kivel köthettünk volna békét ... nem volt kérdés a bukás, de azt se akarta senki, hogy Németország megszállja az országot... háború utolsó éveiben százezer szám vitték koncentrációs táborokba az embereket, de megszállás esetén kitudja mennyi embert vittek volna el, Így is több ezer katona nem ért vissza Don-kanyarból, így az oroszoktól mindenki félt, román szövetségeseivel is úgy bántak mint az ellenségükkel ... Azt gondolom akkori vezetés a veszteségek minimalizálására törekedett, melyet egészen biztosan rosszul kezeltek. Mindenki abban reménykedett, hogy ha harcol az oroszok ellen, akkor talán amerika vagy britek déli front felől felszabadítják az országot ... A bombázások is erre engedtek következtetni, h. amerika keze mindenhova elér és csak időkérdése ....
2012. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem békekötésre gondoltam, különösen a 40-es évek elején, hanem ügyesebb lavírozásra, arra, hogy legalábbis B verzióként felmerüljön a bukás. Nekem úgy tűnik, hogy nem merült fel, csak már amikor a szovjetek a spájzban voltak.
2012. nov. 3. 23:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne merült volna fel... azért húzták az időt, amíg lehetett. Csakhogy a náci befolyás egyre erősödött, a propaganda kiváló volt. 1943-tól már látszott a "baj", csak addigra az államhatalom már átcsúszott a nyilasok kezébe.


Így utólag visszagondolva eszméletlen bénázásnak tűnik, de én nem ítélnék el senkit pusztán azért, mert egy világháborúban rosszul elsülő döntést hozott. Nem éltem akkor, nem vagyok okosabb náluk.

2012. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, béke időben is milyen felelőtlen kormányokat szavaz meg a nép és tiszteleg a mai napig előttük ... Háborúban sem lehetett ez másképp!
2012. nov. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez nagy tanulság.
2012. nov. 4. 07:41
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Horthy elkötelezte magát Hitler mellett. Amikor ráébredt, hogy vesztesei leszünk a háborúnak, már nagyon késő volt kiszállni!

Talán ő is elhitte a német propagandát, hogy nem a szovjet hadsereg nyomul előre, hanem ez tervszerű visszavonulás. Rövidesen meg lesz a "csodafegyver" (atombomba), és győz a német hadsereg.

Az lakosság nagyobbik része, már 43-44-ben nem hitt a győzelemben!

2012. nov. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért ilyen lelkes részvétel nem lett volna muszáj, ha felmerül, hogy nem győzünk Hitlerrel. El lehetett volna kerülni, el lehetett volna szabotálni a Szovjetunió elleni támadásban való részvételt és a zsidó deportálást, és máris több százezerrel többen élték volna túl a háborút. Ja, és ha a magyar diplomácia kicsit is tekintettel lett volna a valóságra, a háború utáni területi és egyéb rendezésben is kedvezőbb lett volna a pozíciónk.
2012. nov. 5. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ennyire egyszerű kérdés,60 év múlva már nagyon okosnak hiszi magát mindenki de akkor ez nem volt ennyire egyértelmű


A háború elején még senki nem kételkedett Hitler győzelmében,nem is utalt semmi arra ilyenkor hogy Hitler veszthet is,hülyék lettek volna átállni

Ha még is átállnak akkor a németek azonnal megszállnak minket és sokkal több embert visznek koncentrációs táborba

A Don kanyar is elkerülhetetlen volt,ekkor egyfajta versengés volt köztünk és a románok közt ki tudja a nyelvét mélyebbre dugni Hitler s*ggébe,így reménykedtek új területekben

Ha mi nem küldünk semmit előfordulhatott volna hogy elvesztjük a bécsi döntések során visszakapott területeket

Amikor pedig már veszni látszott a háború próbáltak átállni,de ekkor valószínűleg a németek lőtték le Horty fiát,aztán meg jött a megszállás,szóval nem lehetett megoldani a kiugrást

Ha ezzel előbb bepróbálkozunk sokkal rosszabbul járunk

Akárhogy is döntenek akkor mi csak vesztesen jöhettünk volna ki a háborúból,nem a vezetés volt a rossz

2012. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én azért nem mentem fel ennyire a politikusokat. Most sem, és a múltban sem. Olyan magabiztosan harsogták akkor is, hogy ők mindent a legjobban tudnak és tesznek, meg ma is, hogy ennek alapján azért egy picivel több felelősséget is kellene vállalni.
2012. nov. 7. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!