Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértesz a vállalkozók...

Egyetértesz a vállalkozók magas adóterheivel?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom alapján ők az olyan réteg akiknek semmi nem elég,se medencés ház se évi sok nyaralás,csak sírnak!
2012. okt. 25. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen kérdéseknél soha nem értem ha olyan jó vállalkozni akkor te miért nem vállalkozol?
2012. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
mert betegekkel foglalkozom.remélem te sosem kerülsz hozzám..
2012. okt. 25. 18:15
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Gyakorlatilag egyetértek, kivétel az egyszemélyes kisvállalkozások ahol megélni is nehéz és ugyanúgy gürcöl a tulaj mint mi.
2012. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Persze marhára egyetértek,főleg amikor a bevétel 2-szerese az adó.Vagy ha éppen nulla a forgalom,akkor is ugyanúgy fizethetsz.

Mégis miből fizesse ki a kisvállalkozó az adót,ha a forgalma se éri el azt a szintet,nehogy a haszon.

Aztán lehet utána csodálkozni hogy senki nem üti be a gépbe a tételt.Hát hülyék lennének.

2012. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem a legkisebb kisvállalkozókra gondoltam ezzel (pl falusi virágos),annál azért nagyobbakra.Pl falusi virágos abszolút megértem:(
2012. okt. 25. 18:31
 6/19 rémuralom ***** válasza:
89%

Na ezen a kérdésen, és az első válaszokon jót mosolyogtam.


Sztereotípia. Nem tudom, tudjátok-e, mit jelent ez a szó. Abból indultok ki, hogy a "vállalkozó" egy kövér, aranyfogú alakot jelent, akinek annyi pénze van, hogy majd' megfullad benne. Ez egy sztereotípia, mégpedig a lehető legtévesebb.


Ha kiváltod a vállalkozói igazolványt, mert füvet akarsz nyírni a város házainál, vagy diákokat akarsz korrepetálni (és legálisan akarod csinálni), akkor vállalkozó vagy. És nem olyan vállalkozó, akit felvet a pénz. Sőt, valószínűleg erősen mínuszban leszel, aminek egyik legfőbb, ha nem a legfőbb oka... ki nem találnátok.


Igen! A magas adók. A 27%-os áfa többek között, az egy hatalmas előny az adócsaló konkurenciának. Tudom, hogy az áfa nem vállalkozói adó, de a vállalkozásoknál üt be igazán. A bejelentetlen vállalkozó kapásból 20%-kal alacsonyabb áron tud szolgáltatni csak azáltal, hogy neki nem kell áfát fizetnie. És az egy hatalmas előny: én mondjuk legálisan kihozom magam nullszaldóra egy 3000 forintos árral, neked meg 2500-as árnál már hasznod van. Meg több ügyfeled, ugyebár.


Úgyhogy nem, egyáltalán nem értek egyet a magas adókkal. Nem csak a vállalkozói adók túl magasak, a lakosságiak is. Főleg a fogyasztásiak (az áfa mellett a jövedéki adó és a sok különadó).

2012. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát persze,hogy sokkal többet takar a vállalkozó.De az én családi környezetemben csak azt látom,hogy jajj de sok az adó jajj így úgy,de évente legalább ötször mennek így is külföldre nyaralni,ruhaneműkből is a legdrágábbat veszik természetesen,akkor azért felmerül bennem a kérdés,hogy akkor sok az adója? És a bejelentett munkástól mennyit vonnak el(inkább vontak most a 16% miatt más)..?
2012. okt. 25. 18:46
 8/19 Komplikato ***** válasza:
96%

Nem nagyon értem miért kéne a világ egyik legidiótább adó és járulék rendszerével egyetértenem, függetlenül attól ki milyennek látja vagy hiszi a vállalkozókat? Ez az egyik fő oka, hogy az ország versenyképtelen, hogy drágább előállítani itt még kaját is, mint a 4-5x-ös bérrel nyugaton és az, hogy menekülnek innen a munkaadók, ergó nincs munkahely???


Nem, nem értek egyet vele, sőt!

2012. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
A 6-ossal teljesen egyetértek, egy dolgot tennék hozzá: nem biztos, hogy az adóztatás célja, hogy megbüntessük vele, aki sok pénzt keres.
2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!


Akkor is azt mondom hogy vállalkozzál és pár év múlva akkor a medencéd, a sportautód és a villád árából százával foglalkozhatsz betegekkel és sokkal többet használsz a világnak akkora vagyonnal!


Nem ez a logikus lépés? Dehogynem!!


És a vállalkozókról:

Teljesen mindegy hogy hol vagy a világban. Mindenhol vannak svihákok! Te általánosítasz vállalkozókra aztánelkezded magyarázni hogy "jah, nem a kisvállalkozókra gondolsz"(vagyis kiesett a "vállalkozóid" 80%-a). Vagy akkor a közepes és nagy vállalkozásokra gondolsz? A Mercedes,Audi, Nokia meg a többi menjen el? Hisz ők azok akik 100%-ban mindenkit bejelentenek és minden tiszta és legális. Na most őket elzavarod akkor a beszállítóik csődbe mennek és a maradék alig fizet adót!


A dzsippes, kopasz állatokkal meg sehol a világon nem tudnak mit kezdeni! Ha ügyes a hatóság akkor valamikor elkapja de ha jó állami kapcsolatai vannak akkor soha...


Vagyis konkretizálnád hogy mivel foglalkoznak azok a vállalkozók akik iszonyat jól élnek, dőzsölnek és panaszkodnak?

2012. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!