Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megdönteni a...

Hogy lehetne megdönteni a pénzrendszert?


2012. aug. 19. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hát nézzük:


SEHOGY.


Találj ki egy rendszert, ami a munkád alapján osztja ki neked a javakat, és nem pénz alapú.


A pénzrendszer akkor fog eltűnni, ha annyira fejlett lesz a technika, hogy nem lesz szükség emberi munkaerőre, és végre eljutunk oda, hogy az emberek kutatnak, és boldogon élnek. Persze, ehhez olyanokat kéne levetkőzni, mint a féktelen kapzsiság, gyűlölködés, és hasonló, rendkívül mélyen gyökerező emberi tulajdonságok.


Igazából a Star Trek-beli (és egyéb sci-fi) világban megvalósult tökéletes kommunizmussal tudna csak a pénz eltűnni - amikor az emberek nem azért dolgoznak, hogy nekik (és szűk baráti/családi körüknek) jobb legyen, hanem azért, hogy a VILÁGNAK, az emberiségnek jobb legyen, na, ekkor el fog tűnni a pénz magától. Addig nem.

2012. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy hülyeség. Mi lenne a pénz helyett? Legfeljebb bankkártya. De azt sem használhatnád mindenhol.

Cserevilág már volt a háború után,de nem akarom mégegyszer átélni.

2012. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sir Butcher-nél a pont. Akkor, amikor már nem lesz szükség emberi munkaerőre. Viszont az erősen kérdéses, hogy mikor jön el, mert a munka nagy része már most sokkal nagyobb arányban kiváltható lenne, csak a pénzügyi elit nem tudja a módját hogyan őrizze meg hatalmát pénz nélkül.
2012. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 rémuralom ***** válasza:
83%

Bizony sehogy. Előbb vagy utóbb meg fog dőlni magától (ahogy minden más rendszer felett is eljár az idő), addig pedig felesleges megpróbálni ledönteni. Pláne, hogy fogalmad sincs, mi legyen a helyén.


Azt meg, hogy az emberek majd nem azért dolgoznak, hogy nekik jobb legyen, hanem a köz javáért, mosolyogva olvastam. Ilyen soha nem lesz.


Olyan, hogy közjó, nincs. Mindenkinek más jó. Én nem szeretem a parizert, a testvéremnek meg a kedvence. Ha a családi kasszából veszünk parizert, az nekem nem jó (mert vehetnénk mást, amit én jobban szeretek), ha meg nem veszünk, az a tesómnak nem jó. De hozhattam volna példának a "hova menjen a család nyaralni" problémát is. Már családon belül (az átlagosan kb. 4 embert jelent!) is vannak eltérő igények, ami teljesen normális. Hogyan lehetne tízmillió, sőt, ha az egész világról beszélünk, hétmilliárd ember érdekeit összehangolni? Sehogy.


Közjó tehát nincs. Mégis erre hivatkozva kellene dolgoznunk, ha nem a saját érdekünket képviseljük. Akkor mégis miért dolgoznánk? A nem létezőért? Hát a fenét. Valaki kikiáltaná a saját érdekét közérdeknek (és ráerőltetné a többire), és a többinek azért kellene dolgoznia, mert ha nem, akkor önző, kapitalista burzsuj vagy.


Lehet álmodozni, hogy a kezdetek kezdetétől fogva gyarló emberi faj egyszer majd megjavul, de nem érdemes. Nem fog.

2012. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 saveme ***** válasza:
Utópia, ha a munkát akarjuk kilőni a rendszerből. A civilizált ember kényelemben a csúcson van elődeihez képest, de boldogságban is? A mennyben lehet majd arról beszélni hogy mindenki és minden jó. De az egy új világ lesz, miután ez elpusztul.
2015. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!