Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyarors...

Los kérdése:

Miért van az, hogy a magyarországiak többsége nem szereti az erdélyieket, vagy a többi kisebbségben élő magyart?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én meg pont olyan kérdést kerestem, hogy az erdélyi magyarok miért nem szeretik a magyarországi magyarokat. Úgy érzem nagyon sokszor, hogy az erdélyiek az elutasítók, itthon 3 féle állásponttal találkoztam. Vagy néggyel. 1. Semleges 2. Nem szereti, de csakis azért, mert politika is van a dologban, mondjuk a szavazati jog 3. Szereti, szeret is arra kirándulni 4. Nagy hazafi, és imádja a külhoniakat
2015. dec. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én az egyetemen találkoztam egy székely egyetemi hallgatóval, aki Erasmus program keretében volt nálunk, egyébként szakkolis is volt. Na, ő például egymaga lepipálta mind szorgalomra, mind megjelenésre, mind egyéniség terén az egész marketinges csoportot, eszméletlen tehetséges volt, és szorgos. Nincs olyan, hogy egyik utálja az egész cosportot. Én sem utálom a románt és a szlovákot, maximum így utálom őket, hogy most mondom neked, hogy fúj, mit művelnek a románok már megint pfuj.. de ha ott lennék, és minden nap találkoznék sokfélével, kiderülne, hogy sok tehetséges, emberséges és értelmes ember él közöttük, ugyanúgy mint nálunk. Nálunk is csomó ember van akit nem bírok elviselni, erről ennyit. Csak az ember számít, illetve a politikai propaganda, amit belénk sulykolnak sajnos. EZ az, amit nyugaton igenis sikerült már megoldani, nem csapják be az embereket, nem taposnak el mindenkit a pénzért, nincsenek koholt vádak alapján bebörtönzések, mint nálunk, és az embert hagyják szabadon élni. Akárhogy is szidják egyesek a nyugatot, a mi gondolkodásunkon ők már átestek, ez egy fejlődési szakasz. Mi is ott fogunk kikötni, ha a néplélek engedi...mert ugye az se utolsó. De egyelőre a magyar (és kelet-európai) mentalitástól nagyon messze áll a jólét.
2015. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Hogy miért áll messze tőlünk a jólét? Hát, mert fel kéne ismerni, hogy minden fejlett ország liberális-demokrata gondolkodású, bezony. De nekem sem sikerül azonosulnom a liberális gondolkodással, még ha tudom is, hogy előrébb vinne minket. Ennyit a Keleti gondolkodásról.
2015. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!