Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyarors...

Los kérdése:

Miért van az, hogy a magyarországiak többsége nem szereti az erdélyieket, vagy a többi kisebbségben élő magyart?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a szomszédaikat is csak elviselik...
2012. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az utcájukban élőket is alig viselik el.


Egyébként valamiért idegenkednek tőlük.

2012. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én például szeretem az erdélyieket. Igaz, nem mindegyiket. Az emberek jelentős része, akinek nincsenek személyes tapasztalatai, átalában román rendszámú idiótákkal találkozik az országútakon, TV-ben sokszor hallja, hogy romániai bűnözők kiraboltak, megöltek itt-ott valakit, utcán koszos fekete emberek árulják neki a lopott cuccot és erdélyiként mutatkoznak be. Ezek után mi legyen a véleménye az átlagmagyarnak az erdélyiekről?
2012. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem miért kellene szeretnem őket? Én nagyjából mindenkivel semleges vagyok, nekem mind1 milyen nemzetiségű/hovatartozású.
2012. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát sajnos a '90-es évek elején a lopott árut és a feketmunka piacát tényleg ők uralták az országban, elég sok embernek van negatív tapasztalat ezzel kapcsolatban. Ettől függetlenül nekem pl. a felvidéki, délvidéki és kárpátaljai magyarokkal semmi bajom nincs, sőt, szeretek arrafelé járni. Tulajdonképpen az erdélyi magyarok sem mind egyformák, butaság is egy egész csoportot megítélni pár ember cselekedetei alapján, de hogy finoman fogalmazzak, ott nagyobb a hajlam a rosszalkodásra.
2012. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Én inkább átfogalmaznám a kérdést, bár szerintem te is így akartad feltenni: sok magyarországi magyar miért nem tekinti honfitársának a környező országokban élő magyarokat? A válaszom pedig: a kádári proli agymosás miatt.
2012. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Én pl azért nem szeretem, mert ahányat csak ismertem, mind gerinc nélküli, talpnyaló, taposó-fúrógép volt. Vendéglátásban dolgoztam velük, több helyen, több alkalommal, de mind ilyen besúgó típus volt. Iszonyat ahogy nyalnak fölfelé, taposnak lefelé. A 30 évvel idősebb takarítóval, mint a kutyával se, a főnökkel, meg mint a messiással. (hozzátenném, kettő simán le is feküdt a tulajjal, mert az látta, hogy ezek mindent megtesznek, csak csettintenie kell. Na csettintett is...)
2012. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Személyes tapasztalatom szerint nem szeretem őket. Voltak munkatársaim székelyek, munkakerülők, agresszívek, bunkók voltak és azt hiszik övék a világ. Állandóan sunnyogtak ha nem volt ott a főnök, de valaki egy picit megállt, azt rögtön beköpték. Egytől egyig jellemző volt rájuk. 5 ilyen alkalmazott volt a 6 évem alatt, egyik se bírta 2 hónapnál tovább, kirúgták őket. Én ezért nem szeretem őket.
2012. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésed ERŐSEN túlzó és sarkallatos! Bár gondolom így akarod balhésabbá tenni a kommenteket!

Semmi bajunk az erdélyiekkel!

Nekem van ismerősöm akivel nagyon jóban vagyok és nagyon rendes.

Ugyanakkor jöttek rokonok akik beköltöztek, ingyen éltek és annyit se mondtak hogy fapapucs...

Az elején rendesek voltunk de egy hét után már kidobtuk őket. Ott laktak, nem kerestek munkát, nem segítettek be semmibe!

Ja és előtte soha nem küldtek egy levelet sem csak nagyapám temetésén találkoztunk velük!


Szóval van ilyen is és olyan is! Nincs semmi romantikus személyiségük mint amit a magyarkodók belemagyaráznak!

Egy részük rendes, dolgos. Egy részük naív és sokszor átverik az itteni élősködők. Más részük meg olyan élősködő mint nálunk sokan!

Ennyi!

2012. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 terményes ***** válasza:
.... Fletó és pártja sokat tett azért, hogy ne szeressük öket. Ám nekem pozitív tapasztalataim vannak.
2013. okt. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!