Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szocializmusban volt jobb,...

A szocializmusban volt jobb, vagy a kapitalizmusban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 22:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%

Sehol sem. Az elvtársak hiába hirdették, hogy elvtársak, építjük a cocializmust elvtársak, azért csak belebuktak.

A kapitalizmus meg csak egy nagyon szűk rétegnek jó.

2012. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Hát a cocalizmusban sokkal jobb volt. Általában véve több volt a boldog ember. Emlékszem.... Ez van. A politikai vonatkozásairól meg vitatkozzatok ti.
2012. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
A kapitalizmus jobb lenne hogyha jól csinálnák az ország vezetői.Hogyha rendesen használnánk akkor lehetnénk olyan fejlettek és erősek mint Svájc.
2012. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

A "cocializmusban"én kamaszlány voltam,és határozottan jól éltünk.A szüleim egyszerű munkások voltak,nem voltunk gazdagok,de mégis minden kiadást tudtak fedezni,ami persze szükséges volt.Én gyerek koromban nem éheztem soha,nem jártam rongyos ruhákban,és fűtött meleg lakásban laktunk.Emlékszem az karácsonyokra,húsvétokra,anyám mennyi mindent tudott az asztalra tenni.

Ez ma már mese kategória..

2012. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%
4-es válaszoló, kérlek mesélj a végzettségedről, az eredményeidről, és hogy mennyi energiát fektettél a tanulásba a nagy cocializmusban. Hiszem amiket leírtál nem nagy cucc kivitelezni a csúnya rossz kapitalizmusban sem.
2012. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
A szocializmusban az államtól lopott mindenki, a kapitalizmusban az állam lop mindenkitől.
2012. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
43%

"Az emlékezés megszépít mindent." Elvtársak ugye igazam van?... Viccet félretéve miért van ennyi hőskomcsi még mindig az országban?

Nem éltetek ti jobban akkor sem, csak mindenki osztozott a szegénységben így nem volt feltűnő.

2012. márc. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
48%
A szocializmusban volt egy közös cél, igazságos társadalmat építeni, a vörös csillag alatt egyesíteni a népeket. Most mi a célunk a kapitalizmusban? Gazdagodj meg, bármi áron, ha meg nem megy, okold a politikusokat.
2012. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%
Úgy gondolom egy alkalmazkodóképes ember akinek megvan a magához való esze, mindig megtalálja a módját hogy elérje azokat a dolgokat amiket szeretne. Én azt ugyan nem tudom, a szocializmusban milyen volt élni mint egyedülálló fiatal felnőtt, de most határozottan semmi bajom, teszem a dolgom, tudom mit akarok elérni és hogy ahhoz mi kell. Szüleim is ezt tették a maguk idejében, így ők is tudnak miből támogatni. Sokan viszont nem csinálnak az égvilágon semmit csak ülnek és mutogatnak a másikra hogy mi miért nem jön össze, ezeknek mi lenne a jó, semmi..
2012. márc. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%

A kapitalizmusban a gazdag jóléti euroatlanti társadalmaktól a legsötétebb nyomorban tengődő harmadik világbeli országokig mindenfélét találhatsz.


A szocializmus ezzel szemben mindenhol csak vegetatív szintű tengődésre volt képes.

2012. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!