Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tervezi hogy külföldre...

Valaki tervezi hogy külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Én most jutottam arra az álláspontra, hogy ebben a porfészekben nem lehet boldogulni. Hiába a hazaszeretetem ha a haza nem szeret engem! Viszont ha mindenki így gondolja előbb-utóbb ki marad magyar honban?

2012. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
44%
Nem a magyar orvosokert kapkodnak. Hanem orvosokert. Amibol hiany van azutan bizony kapkodni szokas. Kozgazdaszbol, nyelveszbol, matematikusbol, informatikusbol nincs akkora hiany; hidd el nem is kapkodnak ertuk (a magyarokert meg plane nem). A magyar egyetemek meg nem igazan elismertek. Ez csak ilyen nagyvarosi legenda melyet igazan a kozepiskolaba vernek bele a tarsadalomba: "Okos vagy fiam, meg jo iskolaba jarsz, de strukturalis okok miatt soha nem fogsz olyan jol keresni mint a nyugati szomszed." Legalabb csokkenti a kisebbsegi erzest, tehat tulajdonkeppen nem is rossz...
2012. febr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
38%

Bocs, de mik azok a strukturális okok?

Az hogy kellet európaiak vagyunk?


Vagy mi, magyarként, képtelenség ugyan olyan okos lenni mint egy nyugati ember?

Ellentétes, mert ellég sok magyar fizikus, matematikus, meg satöbbi van, ami ellég jól állta meg a helyét a nyugatiszinten. Söt, szerintem most is vannak ilyen magyarok.. Nem vagyok annyira képzet a tudományos dolgokban, de tudom hogy sport szinten jól álljuk a helyünket, és ott is kell "fejlödés", ahozz hogy "nyugati-szinten" legyenek.


Azt is tudom, hogy a magyar érettségi sokkal nehezebb, és sokkal többet követel, mint példáúl a svéd, és azt azért tudom, mert mindgyárt meg van mind a kettö.. Szóval, lehet hogy a svédek többre értékelik a svéd érettségi bizonyítványt, de attól neked nem kell hü.lye lenned.

Attól hogy valami bar.om azt mondja hogy a spanyol paradicsom érettebb mint a magyar, nem kell elhinni..

2012. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%

"Bocs, de mik azok a strukturális okok?

Az hogy kellet európaiak vagyunk?"


Nezz utana (strukturalizmus). Amit leirtal annak koze sincs hozza (az legjobb esetben is csak valami primitiv fajelmelet lehetne).


"Vagy mi, magyarként, képtelenség ugyan olyan okos lenni mint egy nyugati ember?"


Nem ezt irtam. Inkabb arra probaltam finoman celozni, hogy ahelyett hogy dolgozni tanitananak meg otthon, ahelyett inkabb a puskazas, a sunyizas es a "nemzeti" ertekeket nevelik bele otthon az emberekbe (vannak jo dolgok is, de ezek azon dolgok mely a nyugati orszagokban nem szokas). Igen vannak kivetelek. De nem a kivetelek alapjan szoktak egy tarsadalmat megiteleni.


"Ellentétes, mert ellég sok magyar fizikus, matematikus, meg satöbbi van, ami ellég jól állta meg a helyét a nyugatiszinten."


Pont erre tertem ki fenn. Azt is kiemelnem, hogy szinte mindegyik nyugati egyetemen kutatott (tehat ott fejlesztette a tudasat), oktatott, tehat itt ugyanazt mondjuk. En soha nem mondtam azt hogy a magyar ember butabb lenne barmely masiknal.


"Söt, szerintem most is vannak ilyen magyarok.. Nem vagyok annyira képzet a tudományos dolgokban, de tudom hogy sport szinten jól álljuk a helyünket, és ott is kell "fejlödés", ahozz hogy "nyugati-szinten" legyenek."


Ez itt ertelmetlen. Semmi koze nincs ahoz, amit barmikor is irtam. En arrol beszelek hogy kulfoldon az emberek jobban tudnak dolgozni meg az egyetemeiken magasabb szintu az oktatas (atlagban), te meg sportrol irsz nekem.


"Azt is tudom, hogy a magyar érettségi sokkal nehezebb, és sokkal többet követel, mint példáúl a svéd, és azt azért tudom, mert mindgyárt meg van mind a kettö.. Szóval, lehet hogy a svédek többre értékelik a svéd érettségi bizonyítványt, de attól neked nem kell hü.lye lenned."


Es megis a svedek minden szempontbol sikeresebbek mint a magyarok gazdasagilag es tudomanyosan is. Az hogy az erettsegi hol milyen nehez az nem indikativ arra hogy az a nep mennyire tud dolgozni (tudod ma mar mindenkinek van erettsegije, sot diplomaja is lassan)...


"Attól hogy valami bar.om azt mondja hogy a spanyol paradicsom érettebb mint a magyar, nem kell elhinni.."


Nekem nem valami bar.om mondta hanem mindkettot megkostoltam (es itt nem csak a paradicsomrol beszelek).


Azt is megjegyzem (hogy nekem is van kulfoldi erettsegim a magyar mellett bar mar nehany eves mindketto) meg nehany diplomam, plusz munka tapasztalat, szoval majd egy par ev mulva amikor mar te keresel penzt akkor irjal. Tudod addig konnyu irkalni amig eltartanak.

2012. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
55%
Én nem húznám így le a magyarokat. A kutatásra nincs pénz, ezért bármit is elkezdenek, esetleg sikert érnek el, azt megveszik külföldről.Az egyetemek is magas szintűek. Ráadásul elég talpraesett nép vagyunk, arról nem beszélve, hogy szépek is.
2012. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
0%
ÉN meg azt mondom neked, hogy az hogy a svédek sokkal elöbb lennének (ez is csak 20 évvel ez elött) annak nincs köze ahoz hogy a svédek többet vagy jobban dolgoznának mint a magyarok. Nem valami kulturális okok miatt van ez, vagyis volt..
2012. febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
40%
Tehat szerinted a svedek nincsenek elorebb?? Nem tudnak jobban dolgozni? Barmilyen mutatot vagy merest nezunk a Svedek joval elottunk jarnak... En meg nem huztam le a magyarokat. En arrol irok, hogy valaki miert menne el Magyarorszagrol.
2012. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudnak jobban dolgozni, azt nem tudom honnan veszed, itt egy hónapban tell nekik egy járdán lerakni a köveket, magyarországon egy hét alatt megcsinálnják ugyan azt a szakaszt..


Igen, szerintem nincsenek elörébb, természetesen vannak pár dolgok amikben igen, mint példáúl kutatás vagy ilyesmi, de ha összeségében nézzük, akkor nem vannak elörébb..

Svédek, és mint látom te is, azt gondolják hogy a svéd egészségügy, meg oktatás satöbbi a legjobb a világon, de nem az, az volt 20 éve, most nagyon rossz.

Nem kapsz idöt az orvosnál, emberek szószerint megdöglenek miközben várakoznak a kórházakban satöbbi..

Ha most felhívnám az orvosirendelöt, két hét múlva kapnék egy idöt ha szerencsém lenne.


Nem azt mondom hogy magyarország és svédország egy szinten vannak, de azt nem lehet mondani hogy svédország elörébb van, mert akkor nem küzködnének ugyan azokkal a problémákkal.. Söt miközben svédországban zárnak be a gyárak, mennek külföldre a cégek, Volva se svéd , Saab is mindgyárt kinai, egy nagy kutató központjuk most zárt be, mert inkább USÀ-ba folytatják a kutatást. Ericsson is teljesen a sony-e már..

Miközben magyarországon legalább nyitnak (igaz hogy külföldi cégek)gyárakat.

Magyarországon fejlesztik a közlekedéseket, svédországban nem, pedig itt is lenne min javítani..


Magyarországon foglalkoznak a lakóssági próblémákkal (hogy több gyereket kell szülni), svédországban nem, ott csak hozzák be a menekülteket inkább. Ès abban igazat kell adni Órbánnak, hogy sokkal jobb (és természtesebb) dolog, úgy oldani meg ezt a próblémát hogy több gyereket szülünk, mint úgy hogy bevándorlással próbáljuk mególdani.

2012. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
40%

Csak kar hogy amit te irsz azt te semmivel nem tudod igazolni. A valosag az az hogy barmilyen mutatot nezunk a svedek elorebb jarnak kutatasban, oktatasban es sokkal termekenyebben dolgoznak. Az egeszsegugyuket nem ismerem (szerencsere amig a hugom ott elt nem kellett igenybe vennie).


A maradek az no komment. Sokat elmond rolad. De mint mondtam akkor gyere vissza ide amikor mar dolgoztal es lediplomaztal mert hidd el, van ra esely hogy megvaltozik a velemenyed...

2012. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!