Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tervezi hogy külföldre...

Valaki tervezi hogy külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Én most jutottam arra az álláspontra, hogy ebben a porfészekben nem lehet boldogulni. Hiába a hazaszeretetem ha a haza nem szeret engem! Viszont ha mindenki így gondolja előbb-utóbb ki marad magyar honban?

2012. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
44%

"Havi százezer forint fölötti összeget simán lehet spórolni egy angliai minimálbéres állással."


Ezt hogy csinálod? Én is Angliában élek, ugyan én nem minimálbért keresek, de a minimálból hogyan tudsz félretenni annyi pénzt? Én mindennel együtt 950 font körül költök. A minimálbért ennél kevesebb. Sohasem értettem, hogy tudnak sokan ennyiből megélni.

2012. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 yossarian44 ***** válasza:
100%

21-es, úgy, hogy igencsak összehúzom a nadrágszíjat. Bizony hetente legalább 5 csomaggal megeszem a 11 pennys Lidl zacsis noddleből, vagy a 45 pennys dobozos noodleből. Nem egészséges, de olcsó nagyon, és 1-2 órára elveri az éhséget.


A bevásárlásaimat Sainsbury's-re, vagy Lidl-re korlátozom, és ügyelek, hogy olyan olcsó cuccot vegyek, hogy egy bevásárlásnál ne költsek el 15 fontnál többet. A Co-operatívba majdnem minden este bemegyek zárás előtt egy 45 perccel, és bevásárlok a leárazott péksüteményből, húsból, és egyéb cuccból. Jobb heteken csak 20-30 fontot költök el. Így a heti 80 font rezsi+lakbérrel gyakran marad meg több, mint 100 fontom egy héten.

2012. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
64%
Így már érthető. Hosszútávon nem egészséges így élni szerintem. Én is szobát bérlek heti 120 fontért, bevásárlásra elég sok elmegy, mert nem főzök, hanem kész cuucokat vásárolok. Összesen kb. havi 950 fontot költök el, a fizetésem pedig 1330 font, így megspórolok havonta 380 fontot.
2012. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 yossarian44 ***** válasza:
100%

Na igen, nekem is ilyen 350-450 font marad egy hónapban így, csak olyan 950-1100 fontból - attól függően mennyi órám volt.


Nyilván egy-két extra százassal már máshogy nézne ki a bevásárlólistám.

2012. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
64%
Hát erről beszélek, így miért jó külföldön, mi normális élet mellett itthon is félre tudunk rakni.
2012. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 yossarian44 ***** válasza:
100%
25-ös, te lehet, hogy igen, én viszont itthon hónapokig főtt krumplit ettem, kenyeret, meg párizsit, és még így is tartoztam a főbérlőnek egy havi lakbérrel, amikor kijöttem.
2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
18%
Nem tervezem, mivel olyan munkám lesz remélhetőleg, amit nem érdemes külföldön csinálnom. De amúgy se mennék, mert minden ideköt. Nem fogok most csak azért kimenni egy wc-pucoló szintű munkára, mert most a külföld a divat...
2012. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 yossarian44 ***** válasza:
100%

Magyarleány, azért légyszíves, hogy mondhatsz olyat, hogy a "külföld a divat". Ott, ahol én lakom él még vagy egy tucat magyar, és mint azért jöttek ki, mert már hónapok, ha nem évek, óta munkanélküliek, gyereket kell eltartani, meg jelzálogot fizetni.


Én előtte hónapokig keringtem itthon, mint a mérgezett egér, beadva vagy félszáz önéletrajzot, eredmény nélkül. Angliába a második megpályázott állásra felvettek.


Ez nem divat kérdése.

2012. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Még hogy divat? Bárcsak tényleg divatból kelne útra ennyi magyar...Azzal én is tisztában vagyok, hogy nyelvtudás nélkül esélytelen a dolog, szerencsére párom perfekt angol így neki tuti a melóhely. Ha sikerülne szakmájában elhelyezkedni 1-2 milliót is kereshetne átszámolva forintra ahogy az állásajánlatokat figyeltük.

Egyik kedves hozzászóló reklámozta párja csillagászati bérét, de arról elfelejtett beszámolni mivel is keres közel 800 ezer bruttót a sokat tanult párja. Szabad megkérdezni? Talán rájövünk hol rontottuk el, mit kellett volna tanulnunk? Többségünk ugyanis 90-110 ezer nettóval büszkélkedhet...

Egyébként nem feltétlenül igaz hogy kinn sem lehet boldogulni, távolabbi rokonunk szintén 56-ba disszidált Amerikába, neki bejött az élet MINDENE megvolt (még kicsi szállodája is) 5 éve volt a nyugdíja 400 ezer Ft, amit természetesen az USA-ból kapott. Szegény már nem él...:(

2012. febr. 21. 12:34
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Azok nem boldogulnak csak akik már az első évben milliomosok akarnak lenni.Aki csak nyugisan akar élni,az kint is boldogul.

Egyébként nem divat kivándorolni.A történelem folyamán nagyon sok vándorlás volt,csak ahogy korábban írtam ma a net segítsége miatt nyíltan megmondjuk,hogy kimegyünk vagy kint vagyunk..Régen ezt teljes titokban kellett csinálni.


Egyébkét tapasztalatból mondom,hogy a legtöbb ember ha lehetősége lenne rá,egy percet nem gondolkodna hanem menne külföldre.Ha nem is végleg de pár évre tuti.Szidni is a legtöbb azért szidja,mert neki nem jött össze.Van ilyen.Nekünk évekkel ezelőtt a sok adósság miatt kellett kimenni.Ma már rég nincs adósságom,és szépen boldogulunk pedig ahogy otthon itt is gyárban dolgozom.(igaz a szakmámban,akárcsak otthon) Nem vagyunk gazdagok,nem élünk úgy ahogy írta valaki,hogy bár félre tesz egy csomó pénzt de konzerveket eszik,meg 30 pennys egészségtelen ennivalót.Mi nem húzzuk meg a nadrágszíjat.Minden nap főzök,hétvégén sütök is,néha étterembe is elmegyünk..De nekem már ez is luxus,mert otthon ezt sem tudtuk megtenni..Ha itt kint is úgy kéne élnem mint otthon,hogy filléres dolgokat ehetek,nem mehetek sehová,akkor nem élnék kint..nem minden a pénz..Az élet rövid ahhoz,hogy évekig csak nyomorogjak,spóroljak.Inkább élek nyugisan úgy hogy csak kicsit tudok félre tenni,mint úgy hogy a számlámon van a sok félretett pénz,de élőhalott vagy robot vagyok..

2012. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!