Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg sokan mennek külföldre...

Tényleg sokan mennek külföldre dolgozni vagy élni?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet hallani és olvasni ezt. Tényleg így van?
2012. febr. 9. 08:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
A fiatal (20-35)korosztályból sokan, és nem csak a diplomások. Nekem pl a baráti köröm 80%-a vagy kint él, vagy kint dolgozik, és ingázik (határ menti város).
2012. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
igen így van, ha teheted menj ki. ide családot alapítani...gyereket szülni a legnagyobb bűn.
2012. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Azért azt nem mondanám hogy bűn, sokan pár év külföld után haza is térnek, és befektetik a félretett pénzüket, vagy saját vállalkozást nyitnak.

De MO-n alkalmazottként (és most nem a pénzügyi szektorra gondolok) előre jutni, gyereket tisztességgel nevelni szinte lehetetlen.

2012. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
ha valaki kimegy és megtalálja a számítását akkor mért hagyná fel azt a jólétet, és jönne vissza ebbe a mocsokba, és fektetné a pénzét a feneketlen kútba?
2012. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Igen, egyre többen mennek el.

Már én is ezt tervezgetem, holott alapból eszembe sem jutott volna. De nem tudok megélni. :(

2012. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

ma 08:54


Pedig sokan mennek haza pár év után, mert nem találják a helyüket külföldön. Persze aki kint él az már kívülről, más szemszögből látja az otthoni dolgokat, úgy hogy megtapasztalta milyen egy élhetőbb társadalomban, ők már ha haza is mennek nem fognak tudni visszatérni a rendes kerékvágásba.

Mi is eljöttünk, 1-2 évet terveztünk, de ahogy telik az idő megszoktuk az itteni környezetet, és most már nem vagyunk olyan biztosak a hazatérésben.

2012. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
nekem a legszomorítóbb példám, 8:54 es vagyok amúgy...egy rokon házaspár még 56 után ment ki kanadába. nemrég jöttek azért csak haza magyarországra, hogy itt haljanak meg, magyar földbe temessék el őket. 1,5 évig bírták, azt mondták, hogy ez már nem magyarország. ez valami más...a néni azt mondta hogy ez az üresség az emberek szemében, ez a folytonos gyűlölet, a politika ahogy megmérgezi még a családokat is...ezt nem bírják, visszamentek meghalni kanadába.
2012. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Csak Angliában durván 100e-n vannak, és akkor nem beszéltünk az Ausztriába átjárókról, vagy az USA-ban, Németországban dolgozókról.
2012. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Azt mondják 15 millió magyar él a földön, ebből kevesebb mint 10 millió Magyarországon.
2012. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az is érdekes adat volna, hogy hanyan jönnek vissza közülük. Mert oké, hogy kimennek, de még mindig azt hiszik sokan, hogy bármiféle szaktudás és nyelvismeret nélkül degeszre fogják magukat keresni. Ez nem igaz; a jó pénzért külföldön is melózni kell.
2012. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!