Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg sokan mennek külföldre...

Tényleg sokan mennek külföldre dolgozni vagy élni?

Figyelt kérdés
Sok helyen lehet hallani és olvasni ezt. Tényleg így van?
2012. febr. 9. 08:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

ma 15:47

Igaz, és sokan itt döbbennek rá hogy (kis túlzással) nem tudnak egy kenyeret venni a boltban, vagy telefont feltölteni, mert ahhoz is kevés a nyelvtudásuk.

2012. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Digo!


A 15 millió régen volt, és bele van számolva a sok 2. és 3. generációs magyar is (akik már nem is nagyon tartják magukat annak). Ezen az elven a 2. legnagyobb magyar város Chicago...

2012. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlen kell olyan profi nyelvtudás. Én ismerek olyan embert aki 1 szót nem tudott angolul és úgy ment ki angliába és még a mai napig ott él és folyékonyan beszéli a nyelvet...

ez attól is függ, hogy milyen környezetet fogsz ki, ha vannak magyarok a környezetedben akkor jó, mert tudnak segíteni és tudsz is társalogni, de ha nem beszélsz angolul és nincsenek magyarok akkor viszont marha szar és unalmas. sokan ezért jönnek haza, a család és a magány miatt...


Én Skóciában voltam kint az egyik rokonomnak köszönhetően konyhán dolgoztam. Nem igazán beszéltem én se a nyelvet, pláne a skótot... olyan irgalmatlan tájszólással beszélnek. Teljesen más mint az iskolában tanult angol...

Hát, hogy jobban fizet a külföld mint MO az biztos. Ugyan azért a munkáért a többszörösét is kaphatod mint itthon.

Saját tapasztalat, mosogattam egy Skóciai étteremben és 1500 forintos órabért kaptam átszámítva. Azért ha belegondolunk a mosogatásért nem rossz pénz a kb 300 ezer forint havonta.

Azóta amióta voltam kint befejeztem a gimit és letettem 1 pincér szakmát. Gondolkozok, hogy kimegyek hajóra vagy szállodába. Vannak ismerősök kint és azt mondják, hogy pincérként a minimum a 450-500 ezer forintos fizetés plusz a borravaló. Itthon nem hinném, hogy megtudnám keresni sajnos.

2012. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

ma 13:04


Felesleges atszamolni a kinti fizetest forintra, mert itt elsz, es itt sok minden dragabb. Egy 2 szemelyes szoba berlese pl itt Londonban atszamolva 220 000ft-nal kezdodik. Es mosogatasbol, meg takaritasbol eleg nehez mindent kifizetni. A kulonbseg talan annyi hogy otthon egyenesen lehetetlen megelni ilyen munkakbol.

2012. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13:04! Ez régen még megtörténhetett, de most már szinte esélytelen. Annyi külföldi ment oda, hogy ilyen munkát kapni reménytelen.
2012. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy drágább az élet sokkal, de nekem szerencsém volt, mert 3an voltunk 1 házban és így 3felé ment a költség. Persze ez nem ugyan az mintha egyedül laknál, nem csinálhatsz mindent, alkalmazkodni kell stb.

Meg a busz is marha drága, 1 jegy, ha jól emlékszem akkor másfél-2 font volt.

2012. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Ismerősi, baráti körből többen leléptek, ráadásul családostól, felégetve maguk mögött mindent. És sajnos a nyelvet beszélő, művelt, a gyerekeiket szépen nevelő emberek mentek el, mert itt már ki vannak szipolyozva. Amúgy mi is készülünk ki, ebből elég volt.
2012. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy vettem észre, hogy igazán orvosoknak, informatikusoknak stb. éri meg igazán kimenni. Több ismerősöm kint van, mesélik mennyit keresnek, bár szerintem is felesleges átváltani, mert például a barátnőm Svájcban havi 700 000-et keres, ami jól hangzik, de mond valamit, hogy egy svájci arra a munkakörre minimum a duplájáért menne el esetleg.Arról nem beszélve, hogy napi 10 órát dolgozik és keményen spórolnak. Sokkal szűkösebben élnek, mint mikor itthon voltak. És nem látom azt a hatalmas anyagi növekedést.
2012. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Idehaza jobb az élet.
2012. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
19: pontosan miben is?
2012. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!