Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tervezi hogy külföldre...

Valaki tervezi hogy külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Én most jutottam arra az álláspontra, hogy ebben a porfészekben nem lehet boldogulni. Hiába a hazaszeretetem ha a haza nem szeret engem! Viszont ha mindenki így gondolja előbb-utóbb ki marad magyar honban?

2012. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
73%

"A munkahelyek egyenlőek a robottal, megbecsülés nulla fizetség semmi!"


Sajnos igen.

Legalább, ha már a béreket nem akarják emelni, akkor becsülnék meg az embert, hogy legalább azért jó szívvel tudjon bemenni dolgozni, de még annyit sem tud a nyomorult vezető kiköhögni, hogy "Szép munka, köszönöm".

Milyen ország az, ahol az ember fél megbetegedni, mert akkor kirúgják, vagy éhenhal a szánalmas táppénz mellett?

A pofátlanság netovábbja, hogy minimális fizetésért maximális teljesítményt várnak.Az biztos, hogy én huzamos ideig egyetlen nyomorult cégnek sem leszek bérminimumért fejőstehene.

Itt sajnos már úgy el van cseszve minden, hogy estig sorolhatnám és biztos, hogy pár év alatt mindezt nem lehet rendbe hozni, ki tudja, valaha rendbe lehet-e egyáltalán?Mindenesetre én ezt nem szeretném tétlenül kivárni, mivel egy életem van és azt nem szeretném végignyomorogni.

2012. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
50%
Azért azt elmondom, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés, és ha nem értesz semmihez, akkor ott is minimálbéren fogsz tengődni, csakúgy, mint idehaza. A minimálbér pedig csak átszámolva tűnik jónak, kinn sokra szintén nem elég, mivel az árszínvonalban jelentősek a különbségek nyugat és hazánk között. Egyedül az élelmiszer árak hasonlóak nyugaton, mint Magyarországon. Minden más drágább. Tehát ugyanúgy fogsz élni, csak többet keresel, cserébe többet is költesz. Ezt a minimálbéresekre értem. Aki viszont jó nyelvtudással, keresett szakmával megy ki, az nagyságrendekkel jobban élhet, mint Magyarországon.
2012. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
0%
de jó itt van olyan szakmunkás képző aki pénz nélkül oktat! lehet szeretni az országot kintről is !ez látszik az ország felfogásán !lehet a gyereket is szeretni egy másik házasságból is sokan a gyerektartással bizonyítják a szeretetet!!!
2012. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, a nagybátyám még 56-ban disszidált Angliába, hazajött később játszani az eszét, nagyon nem volt mire. 2 éve még 60 évesen szakácsként dolgozott, hiteles autója volt. Amerikában élő rokonaink ugyanez. Édesanyám itt többet elért. Barátnőm is isteníti Svájcot, 5-en laknak egy lakásban, spórolnak így is, se kábel tv stb. Napi 10 órát dolgoznak, átszámítva a fizetésük tényleg jól hangzik, havi 800 000 Ft, de ha azt vesszük nem itt költi el, hanem kint, ahol minden drágább. Ja és egy svájci azt a munkakört minimum a duplájáért vállalná el.
2012. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
71%

évek óta ez megy.rengetegen búcsúzkodnak nyilvánosan el minél több embertől hogy viszlát vár a kánaán...aztán küszöb alatt jönnek haza,

az előttem szólóknak tök igazuk van(lehet némelyik tapasztalatból is mondja).ámulatba ejtő hogy mennyit keres kint az ember de hátast lehet dobni attól mekkora árak párosulnak emellé? nemcsak a tej meg a kenyér árát kell nézni hanem lakbér,közlekedés,közüzemi számlák stb..ha ügyvédre van kinn szükséged a gatyádat is otthagyod.Angliában a leggagyibb cigi 6font/doboz


akkor éri meg ha a megkeresett és összespórolt pénzt itthon költöd el azaz 3-4év kint tartózkodás után valamekkora összeggel a zsebedben belevágsz a dolgokba itthon. ha nincs szuperszakmád amivel idehaza is császár lennél akkor kint semmivel sem leszel több mint egy arab bevándorló.

2012. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
15%

"Ha megteremtenék itt a normális körülményeket,"

nem gondolod hogy magadnak is kéne tenni valamit?

2012. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
50%

Mi nem tervezzük. Páromnak 400 a nettója, én max GYED-et kapok. Nem vagyunk gazdag szülők gyerekei. A párom tanult, hogy ennyit keressek, én pedig talpraesett és viccesen pofátlan vagyok, szeretnek a munkaadók.


Azt viszont szeretném, hogy a gyerekem menjen külföldre tanulni, esetleg dolgozni.


Azért sem mennék, mert nagyon sokat köszönhetek a szüleimnek/családomnak (nem anyagilag, érzelmileg), sajnos nem állnak jól, nem lenne szívem még az unokától is megfosztani őket. Ahogy később szükség esetén ápolni is én szeretném majd őket.

2012. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
85%

"Ha meglennének itt a normális körülmények"


Jó, akkor gyengébbek kedvéért, mondjuk úgy, hogy a normális lehetőségek.

Munka nincs, a vállalkozók is eléggé el vannak lehetetlenítve.Így az ember ha akarja sem tudja megteremteni sok esetben magának a normális körülményeket.

2012. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem terveztem,hogy külföldön dolgozzak.Ilyen még véletlenül sem jutott az eszembe.Annyira nem,hogy a kötelező orosz nyelven kívül más nyelven nem is kommunikáltam.Szakmunkás végzettséggel nem sok esélyem volt,hogy jól fizető állást kapjak.Egy nyomdában dolgoztam sokszor 12-14 órát.A párom is 12-14 órázott,mert a főnöke simán lapátra tette azokat akik nem óráznak.Sokat dolgoztunk,mégsem volt elég.Mégse tudtunk egyről a kettőre haladni,és egyre mélyebben csúsztunk az adósságba.Igen,lehet mondani,hogy nem kellett volna hitelt felvenni.De sajnos az apósom meghalt,és el kellett temetni,majd 3 hónappal később meghalt az anyám,és őt is el kellett temetni.Nem maradt más lehetőség csak az,hogy megpróbálkozunk külfölddel.A párom jól beszél angolul,így bátran indult útnak.Én csak lelkes voltam,hangoztatva hogy aki akar az tud is dolgozni,még nyelvtudás nélkül is.Arról nem is beszélve,hogy hittük,a 14 éves lányomnak nagy lehetőséget adunk.Kimentünk.A párom rögtön talált munkát.Én a nyelv hiánya miatt nem.A lányunk iskolába került.1 éven át,nagyon nehéz volt.Szinte úgy éltünk mint otthon,csak annyi különbséggel,hogy nem Budapesten,hanem Oxfordban.Meg annyi,hogy becsületesen tudtuk fizetni az otthoni hiteleket.Majd kaptam takarítói állást.Lassan 6 éve élünk kint.Mindketten dolgozunk.A lányunk sikeresen leérettségizett,és most szakmát tanul.A párom itt kint elvégzett egy szakmai iskolát,és most abban dolgozik.(nagyon jól keres) Én végre megtanultam angolul,és itt kint is a szakmámban dolgozom.Minden évben különleges helyekre tudunk menni nyaralni,és szinte mindenünk megvan amit otthon álmodni sem mertünk.6 év után mondhatjuk el,hogy megérte kijönni.

De ettől függetlenül nem akarunk itt maradni életünk végéig. Van félretett pénzünk,és azt tervezzük,hogy otthon veszünk egy szép kis lakást vagy házat..Ha majd meglesz,és a lányom a saját életét fogja élni,akkor majd hazamegyünk.

Tényleg igaz,hogy "Mindenütt jó,de legjobb otthon"


Attól,hogy valaki külföldre megy,még nem jelenti azt hogy nem szereti a hazáját.Sőt! Akik kint élnek sokkal több "reklámot" dicséretet mondanak országunkról.Mi nagyon sok angolnak,Írnek,skótnak adtunk kedvet,hogy látogassanak el kis országunkba.Tavaly 2 hétre nálunk vendégeskedtek a kollégáim akik Afrikából származnak.Sosem hallottak Magyarországról,de teljesen oda lettek érte.Idén már többen mennek majd nyaralni..Szóval van előnye annak,hogy kint is élnek magyarok.

Csak megjegyzem mindig is volt vándorlás,csak ma a net segítségével többen meg is mondják--

2012. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 yossarian44 ***** válasza:
84%
Én már ott is vagyok. Hozzá kell tenni, hogy minimálbérből húzom az igát, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lehet pénzt félrerakni. Havi százezer forint fölötti összeget simán lehet spórolni egy angliai minimálbéres állással.
2012. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!