Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki tervezi hogy külföldre...

Valaki tervezi hogy külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés
Én most jutottam arra az álláspontra, hogy ebben a porfészekben nem lehet boldogulni. Hiába a hazaszeretetem ha a haza nem szeret engem! Viszont ha mindenki így gondolja előbb-utóbb ki marad magyar honban?

2012. febr. 20. 12:22
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg divat. Engedtessék meg a szólás -és gondolati szabadság. Tapasztalatból mondom, az ismerőseim fele csak azért megy ki, hogy elmondhassa, hogy kint tanul külföldön, vagy dolgozik.
2012. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 yossarian44 ***** válasza:
100%

Ja, csak azért megy ki. A pénznek és a megélhetésnek semmi köze hozzá.


Szatyorban élsz?

2012. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
64%
Elmondtam a véleményemet. Ebben a roppant liberális világban már ezt se szabad?? :P
2012. febr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
38%

Magyarleany fogd be, mert nem tudod mirol beszelsz.


Az emberek azert mennek kulfoldre tanulni mivel bizony az oktatas minosege kulfoldon (gondolok itt UK, USA, Skandinaviara, Benelux-ra, stb) magasabb mint otthon. Ha tetszik, ha nem igy van. A kutatas minosege meg inkabb jobb.


A munkavallalok is jobban elnek rendes munkaido mellett mint a Magyarorszagban elo gurcolo emberek (pl a hugom ugyanolyan egyetemi vegzettseggel (MSc) Magyarorszagon magasabb pozicioban harmad annyit keres mint en (mindketten ket elegge ismert multi cegnel dolgozunk))...

2012. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, ezt itt a témát hagyom is, a véleményemet leírtam, ha nem tetszik, ez van.
2012. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
40%

Amit te leirtal az nem velemeny hanem a gyenge agyadnak egy illuzioja melynek semmilyen alapja nincsen.


Aki parizsba megy minden evben es csak a leghiresebb epuletekkel fotozza magat hogy legyen mit a szomszedoknak mutatni az divatbol teszi.


A kulfoldon elo magyarok tobbsege azonban nem ezert van kint (hidd el nalad biztosan tobbet ismerek), hanem azert mert vagy jobb allast talalt (olyat amit meg is fizetnek hamar 5 evet jart egyetemre), vagy mert olyan egyetemre szeretne jarni melyet elismernek nemzetkozileg (igen magyarorszagon ilyen nincs) es meg netan nivos kutatasra is lesz lehetoseg (tudom erre magyarorszagon is van lehetoseg, de sokkal nehezebb), vagy azert mert annyira elkeseredett hogy nincs mas valasztasa es inkabb WC-t pucol, felszolgal, stb mint hogy megnagyobb kolcsonbe verje magat.


Az meg hogy te a 2-ik vagy 12-ik keruletbol leirod nekunk hogy a te osztalytarsaid miert mennek kulfoldre az tokre irrelevans az emberek kb 95%-nak mivel a kulfoldon elo magyarok nagy resze nem ezekbol az emberekbol valik ki...

2012. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
11%
Hát bocsi, de hogy az oktatás jobb lenne skandináviában azt erösen kétlem. Saját tapalasztból mondom!
2012. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
94%

szerintem felesleges ezen sokat vitatkozni.

a képlet a következő:aki a szakmájában helyezkedik el kint az akkora ász hogy idehaza is bőven boldogulni tudna de ő mégtöbbet akar(ilyenek az orvosok akikből marha nagy hiány van,kapnának állást de nemigen élnek vele)ezeket más fórumokon savazzák.

a többi ember aki hát csicskamunkákat vállal el kint az összekuporgat valamennyi pénzt de pár év múlva visszatér mert letelepedni nekik már nem érné meg

2012. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
79%
Hat bocsi, de az egyetemi oktatas es kutatas minosegi fenyevekkel jobb Skandinaviaban mint Magyarorszagon barmely mutato szerint...
2012. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
67%

"vagy mert olyan egyetemre szeretne jarni melyet elismernek nemzetkozileg (igen magyarorszagon ilyen nincs) "


Ehhez képest két kézzel kapkodnak a Magyarországon tanult orvosokért, nyugat-európában is.

2012. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!