Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a bajotok a bankokkal?

Mi a bajotok a bankokkal?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg hogy rengeteg ember rossz véleménnyel van a pénzintézetekről, legyenek azok akár magyarorszáon tevékenykedő bankok akár az IMF.


Azzal tisztában vagyok hogy a jelenlegi kormány "gazdaságpolitikája" magyarország ezen húzóágazatának a megakasztása, aminek az egyik legfőbb eleme a bankok és az emberek szembefordítása (így lehet népszerűség növekedés mellett veszteséget áthárítani a bankokra és pénzt kiszipolyozni az ágazatból) De ezt az egészet már múltidőben kellett volna írnom, és azért írtam le, mert nem elvakult fideszesek válaszára várok. Arra vagyok kiváncsi hogy valaki tud e értelmes indoklást mondani ami nem a fentebb említett dologhoz vezethető vissza, hanem valami általatok vélt negatív gazdasági szerephez vagy hasonlóhoz.

Tehát , nem-fideszesek: mi a baj a bankokkal? Vagy ti is csak bedőltetek?


A kérdésem másik része pedig hogy mi a baj az IMFel? Nem ők a legjobb választás? Akkor ki? Vagy nincs szükségünk hitelre? Akkor honnan teremtjük elő a hiányt?


Csak indoklásokat szeretnék, 1szavas válaszokra semmi szükség.


2012. jan. 12. 01:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

A hitel mindenképpen kockázat. Bármennyire is egészséges vagyok, képzett vagyok, munkahelyem van, ezt itt és most elmondhatom. De holnap elüthet az autó, csődbe megy a cég vagy kirúghatnak. Akkor mi van? Emberek százezrei vesznek fel sokmilliós hiteleket évtizedekre.

Egyetértünk, a lakossági hiteleket nem engedném, maximum rövid lejárattal, kis összegekkel. Ez persze rossz a gazdaságnak, hiszen erősen visszaveszi a fogyasztást. De a rengeteg bedőlő hiteles még rosszabb, mert a banki hitelezést összességében is visszaveti, aminek eredménye az, hogy a cégek/vállalkozások sem jutnak hitelhez a szükséges beruházásokhoz. Akkor pedig a munkahelyeknek is lőttek.

Ha nincs magánhitel, akkor később lesz autóm, lakásom, plazmatévém, új bútoraim, stb. Mert ugye erre előbb össze kell spórolni a pénzt. De ha sikerül, akkor harmad-negyedannyiból veszem meg, mint tenném hitelből.

EZT kellene végre megérteni.

2012. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Aha.. Szóval az teljesen rendben van hogy a bankok által okozott válságot mi fizetjük meg, de még a saját adóforintjainkon/euróinkon kormányzatilag meg is mentjük őket a bedőléstől, miközben iszonyat mennyiségű profitokat könyvelnek el.
2012. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Aha.. Szóval az teljesen rendben van hogy a bankok által okozott válságot mi fizetjük meg, de még a saját adóforintjainkon/euróinkon kormányzatilag meg is mentjük őket a bedőléstől, miközben iszonyat mennyiségű profitokat könyvelnek el."


Milyen szép kis kisarkítást irtál.

A bank annak ad hitelt aki kéri, azokon a kereteken belül amit a törvények szabnak + van saját érdekeltsége is hogy a hitel vissza legyen fizetve. Van szerepük a bankoknak a válságban? Biztosan. Ők tehetnek róla? Biztosan nem.

Mi fizetjük meg? Közvetlenül biztosan nem, közvetetten viszont mindennek az előnyét és a hátrányát mi "élvezzük" ,ezzel könnyű dobálózni.

Megmentjük őket a bedőléstől? Európai viszonlatban az elengedett hiteleikért kapnak kompenzációt. Magyar viszonylatban viszont csak a fát vágjuk alattuk. De nem akarom végletekig védeni a bankokat mert valamilyen szinten tényleg ki kell vegyék a részüket a veszteségből. kérdés hogy az e a legjobb felállás ha a bankok olyan terheket kapnak amivel már korlátozódik a működésük, ami közvetetten megint az embereken csapódik le.ha a bankok veszteségesek, kevesebb hitelt tudnak kihelyezni, így kevesebb dolgot lehet finanszírozni a gazdaságban.

de remélem te is látod az ellentmondást aközött hogy megmentjük őket a bedőléstől és hogy iszonyat mennyiségű profitokat könyvelnek el. Ha jól tippelek te is valami világméretű összesküvés hívő vagy, de arról meg nincs kedvem vitatkozni. Nem vagyok annyira bölcs hogy mindent eldöntsek, csak arra szerettem volna rávilágítani hogyha valami nincsen rendben akkor logikus hogy a bankoknak sem megy jól, és hogy az egészben óriási szerepe van a kormánynak/kormányoknak.

2012. jan. 12. 18:22
 24/29 anonim ***** válasza:

"Ők tehetnek róla? Biztosan nem."


Azért ezzel vitatkoznék. Mivel az USA-ban nem volt már kihez kihelyezni hitelt, ezért olyan feltételekkel, és olyanoknak is adtak ami ide vezetett. Ha hitelállomány egy ingatlanon az ingatlan értékének 1.5x-ese akkor sokan gondolják úgy hogy, ok vidd csak a házat majd hülye leszek visszafizetni az értékének a 1.5x-esét.

Ez kinek a hibája? A gyári melósoké, akik nem voltak hajlandóak/képesek fizetni, vagy a banké, aki felelőtlenül hitelezett?

2012. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nekem nem túl hihető hogy akár a bankok akár az őket felügyelő szervezetek ennyire felelőtlenek lennének.

de tegyük fel hogy így történt, végülis amerikáról van szó. Szegény embereket ugye nem lehet hibáztatni végül is ők csak hülyék és eljátszották a fejük fölül a házat.

De miért is a magyarországon működő bankokon kéne leverni egy kívülről érkező válság következményeit? Vagy úgy érzed hoyg a te adóforintjaiddal az amerikai bankokat támogatják?

Ez ilyen "az amcsik megszopattak minket ,szopassuk meg magunkat mégjobban" hozzáállás.


Viszont a Lehnman Brothers bedőlése csak a szikra volt. A válság egy globális probléma ami minden gazdagási szereplő tevékenysége során gyülemlett fel évtizedek alatt. Egyszerűen ilyen a társadalmi rendszerünk hogy ezt hozta, kár 1szereplőt kiragadni és azt hibáztatni. Illetve ha egy konkrét bankot vagy országot hibáztatsz mert személyes érdekeket sejtesz a dolog mögött az is rendben van.

Csak én azt vettem észre hogy általánosságban divat manapság utálni a bankokat és erre nem találok elfogadható magyarázatot.

2012. jan. 12. 19:14
 26/29 anonim ***** válasza:

"A válság egy globális probléma ami minden gazdagási szereplő tevékenysége során gyülemlett fel évtizedek alatt."


Hogy globális probléma azzal egyetértek, de hogy minden gazdasági szereplő hozzátette a magáét azzal már kevésbé, mert ott is a dominó elv érvényesült, elég volt ahhoz az első lufinak kidurrannia hogy kövesse a többi.

2012. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

# 20 Kérdező: Biztos, hogy az a hiány az egykulcsos adó miatt lett? Mert én nagy összegben fogadnék hogy inkább a 230-260-as CHF miatt. Az emberek nem vásárolnak, nem pumpálnak pénzt a gazdaságba, mert a törlesztőrészletük elviszi szinte az egész keresetüket.


Az első pontban egyetértünk, az valóban felelőtlen ember (pl. aki 10 évre 0%-os önerővel vett autót).

2012. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Pedig az egykulcsos adón felesleges vitáznunk mert számszerűen leírtam mennyi hiányt okozott konkrétan az az intézkedés. Ezen felül persze sokmindennel rontotta még a kormány a költségvetést és sokhelyről el is vette a pénzt hogy ezt részben ellensúlyozza.

Valóban a CHF árfolyamnak erős negatív hatása van és ez 60%ban olyan külső tényező amivel egy ilyen kis ország nem tud mit kezdeni minthogy lenyeli. A maradék részben viszont a kormány szándékos forintgyengítő politikájának köszönheted amit pár hónapja még nagyban védtek itt a fideszesek hogy milyen jó hogy nő az exportunk.

A mi valutánk 10-15%ot gyengült a környező országokéhoz képest s ez mindenhol megmutatkozik a benzinártól kezdve az államadósságig és a legbosszantóbb az egészben az hogy ez egy szándékos stratégia volt amire pár fideszes zászlólobogtatón kívül MINDENKI, külföldi és hazai szakemberek egyöntetűen előre megmondták hogy nem lessz jó.

2012. jan. 13. 16:28
 29/29 anonim ***** válasza:
Az, hogy az emberek javát (javait) akarják.
2012. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!