Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a bajotok a bankokkal?

Mi a bajotok a bankokkal?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg hogy rengeteg ember rossz véleménnyel van a pénzintézetekről, legyenek azok akár magyarorszáon tevékenykedő bankok akár az IMF.


Azzal tisztában vagyok hogy a jelenlegi kormány "gazdaságpolitikája" magyarország ezen húzóágazatának a megakasztása, aminek az egyik legfőbb eleme a bankok és az emberek szembefordítása (így lehet népszerűség növekedés mellett veszteséget áthárítani a bankokra és pénzt kiszipolyozni az ágazatból) De ezt az egészet már múltidőben kellett volna írnom, és azért írtam le, mert nem elvakult fideszesek válaszára várok. Arra vagyok kiváncsi hogy valaki tud e értelmes indoklást mondani ami nem a fentebb említett dologhoz vezethető vissza, hanem valami általatok vélt negatív gazdasági szerephez vagy hasonlóhoz.

Tehát , nem-fideszesek: mi a baj a bankokkal? Vagy ti is csak bedőltetek?


A kérdésem másik része pedig hogy mi a baj az IMFel? Nem ők a legjobb választás? Akkor ki? Vagy nincs szükségünk hitelre? Akkor honnan teremtjük elő a hiányt?


Csak indoklásokat szeretnék, 1szavas válaszokra semmi szükség.


2012. jan. 12. 01:49
1 2 3
 1/29 nem dávid ***** válasza:
83%

Az IMF-be több ország befizet egy x összeget és ha valamelyik ország csőd közelbe kerül akkor adnak neki kölcsön.



Orbánék egy olyan kölcsön szeretnének melyet bármikor le lehetne hívni ha bajba kerülne az ország.


Orbánéknak a fő baja az imf-fel hogy bele akarnak szólni a kormány dolgába. PL: 1 kulcsos adó visszavonása, jegybanktörvény bizonyos pontjaiba. És ez Orbánéknak nem tetszik.



És most ugye az a baj hogy jelenleg nincs megállapodás az imf fel így az ország csőd kockázata megnőtt. A befektetők szabadulnak a forintul ezért romlik folyamatosan.



Ha most sikerülne a megálapodni az imf egy olyan hitelről amely lehivható akkor erősödne a forint mert megnyugodnának a befektetők .


De ehhez Orbánéknak be kellene látni hogy nem Magyarország tesz szívességét az imf-nek hanem ők nekünk.



Lehet hogy Magyarország finanszírozható a piacokról is de a befektetőknek ez nem elég ezért lenne jó ha imf lehivható kerete is magyarországi rendelkezésre állna.


KB. ennyi

2012. jan. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a legnagyobb problema ezzel az hogy bele szolnak az orszag belugyeibe, nem eleg hogy kamatot fizetunk. Azaz nem eleg a penzetek, adjatok a fuggetlenseget is.

Ez egyebkent tipikus, igy tesznek tonkre orszagokat, most OV megprobalt ellenallni, es jott is a valasz. Sokan akik nem latjak at ezeket meg kovetelik a lemondasukat, pedig legalabb probaljak nem eladni az orszagot a zsidoknak. (Az IMF vezetese beloluk all, utana lehet nezni.)

2012. jan. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Az imf 1 bank, a világ legnagyobb bűnszervezete. Ugyanis direkt módon adósítják el az országokat. A hitelminősítők pedig (az imf és az USA csatlósai) direkt leminősítik az országokat. Az elmúlt 2 hónapban a világ 3 legnagyobb hitelminősítője bowli kategóriába sorolta Magyarországot, azért, hogy minél hamarabb felvegyük az imf hitelt.
2012. jan. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Nekem semmi bajom a bankokkal, bár én nemzetközi gazdaságtanból diplomáztam, tehát tisztában vagyok a működésükkel, és a piaccal. Bajuk többnyire azoknak van, akik nem ismerik a hátteret, vagy csak simán meg lettek vezetve valami politikai maszlaggal.
2012. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek a 6.43.-al. Csak annak van baja a bankokkal,akik beveszik a sok ostoba maszlagot,és egyáltalán nem értenek a pénzügyi politikához.
2012. jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Vagy akiknek egyoldalúan módosítgatják a lakáshitel-szerződésüket. Mindhárom fél hibás volt anno. Az MSZP/SZDSZ-kormány hogy nem tiltotta a lehetőségét a devizahitelezésnek, a bankok hogy éltek ezzel, aztán az ő kockázatukat az emberekkel akarták megfizettetni, és az emberek hogy hittek az MSZP-nek és a bankoknak hogy milyen jó is a devizahitel.
2012. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Az a bajom velük, hogy olyan pénzt adnak kölcsön, amivel nem rendelkeznek, hanem én teremtem meg a pénzt azzal, hogy aláírom, hogy vissza fogom fizetni. A pénz törvényben meghatározott (5) százalékával rendelkeznek csak. De persze ha valaki bebukja a hitelt, akkor nekik a teljes ház kell, nem csak a ház 5%-a...
2012. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%

A teljes ppénzrendszer működését pedig a kamat teszi tönkre.


Pénz mint adósság -> youtube

2012. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%
Antikapitalista vagyok, és mivel a bankok a kapitalista rendszer részei, ezért nem igazán vagyok oda értük.
2012. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

Megdöbbentő, mennyi kommunista él ebben az országban...

A bankok szükségesek, nélkül mehetünk vissza a cserekereskedelembe. Más kérdés, hogy fogyasztásra hitelt felvenni nem szabad (de azért mégis milyen jól jön), csak tőkenövelő tevékenység finanszírozáshoz szabadna igénybe venni.

Az IMF mindenképpen jobb választás, mint a piac, mert sokkal rugalmasabb fizetés tekintetében, alacsonyabbak a kamatok. Ennek a feltétele az, hogy bizonyos játékszabályokat be kell tartani, amelyek biztosítják a hitel visszafizetését.

2012. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!