Európai Egyesült Államok - tartani kell-e tőle, vagy nem?
Sziasztok! Most olvastam el, ezt az írást:
Az író véleményét jól ismerem, de az itteni kommentelőkét meg nem.
"Azért hoztam '56-ot példának, mert akkor gyak. a fiatalság fogott fegyvert, és küzdött hősiesen a függetlenségért, nem egy irányított hadsereg. Ráadásul ez zajlott le napjainkhoz a legközelebb, ezt érezheti legközelebb magához egy magyar fiatal."
Azért, egyet felejtesz el: nem volt, 56 másra jó, hogy a szovjetek, minél több haderőt behozzanak Magyarország területére.
Ha nem így lett volna, akkor nem hangzott volna el, az "Elvtársak" szöveg, amire, nem a tévedés a magyarázat.
"Az "izmusokkal" nem kell dobálózni, hazaszeretet azok nélkül is létezhet."
Tudom, én csak kérdeztem, hogy a 1. és a 6. válaszoló szerint, mit jelent a nemzeti szuverenitás. Én jól tudom hogy nem az "izmusokból" jött létre a hazaszeretet, mert az, annál is régebbi (még a királyságok koránál is régebbit írtam erre. Sajnos, az idegen vezetők számára, ez elképzelhetetlen volna).
Ezt még, 48'-nál is fel lehetne hozni.
Az igaz, hogy Magyarországnak, a saját lábán kell megállnia. Ezt elismerem, hogy azon emberek is, részt vettek, akik ezt támogatták. Én, mégis, azt nézem, hogy mi lett belőle, mert mi, nem a múltban élünk. Értékteremtésnél, az őrzése is fontos szerepet játszik. A rendszerváltás után, ez, nagyon megritkult. Az, hogy tényleg bekövetkezett a rendszer váltása, én nem abban látom, hogy az egyik Unióból, belementünk a másikba, hanem abba, hogy az emberekben változott meg a rendszer maga. Régi időkből, nem emlékszem fotelforradalmárokra, most meg, a lakosságban, egyre többnek, az a legnagyobb élvezet, hogy elmegy az urnákhoz szavazni.
Milyen szép szó is, az urna - ugye? Márpedig, én, az urnát, csak a temetéshez tudom kötni. Innentől, nekem bármit is lehet mondani, egy újabb voksolással, egy újabb temetés következik. Aki szerint, nem így van, az hozza fel nekem, hogy a rendszerváltás után, melyik, hatalomra került párt tett értünk, valamilyen jót is (bár, a rendszerváltás előtti időkben is, szavazni kelletett, de ott, legalább tudtuk, hogy kik is azok, most meg, a megtévesztés művészetét, rajtunk élik ki). Ahova bekerül, az az építmény, annyira magyar ellenes (szabadkőmű..., vagyis vakoló), hogy nem is csodálkozom, hogy milyen szellemiséggel is, dolgoznak ott. Egyetlen egy párt volt, aki nem ott dolgozott (Ország sátra), de róluk, szinte nem is lehetett hallani. Ők is, bíztak, az igazi demokráciának nevezett rendszerben, de mégsem lett belőle semmi sem. A többség, egyszerűen, elfelejtett, mindent róla. Most, ha az utcán mész és ha, valakivel beszélnél róla, röhögnek rajtad, hogy volt ilyen párt, aztán csodálkoznak is, ha tényekkel alá is tudod támasztani.
Úgyhogy, minden tiszteletem azoké, akik képesek, egy másik rendszerben élni és azt mondani, hogy nem kell megalkudni, mi tudunk mást is, felmutatni, csak ezt, nem kell elfelejteni, mert akkor, csak a problémák lesznek.
A mai fiatalságot, sorra büntetik. Az idős emberektől is, azt hallom, hogy ezek a mai fiatalok. Igen ám, de a fiatalok, maguktól lettek-e ilyenek, vagy ha nem, akkor kiktől? Valakitől, akiktől ezt tanulták. Ha nem a szüleitől, akkor kiktől is? Nem lehetett volna, őt elcsendesíteni? Dehogy is nem, de ezt, nem kormányzati szinten kell elvárni, mert ez, nem jár, hanem tenni kell érte. Az igazi ellenállást, sosem azt jelentette, hogy kimegyünk az utcára. Ha a háború, a fejekben dől el, akkor meg is van rá a válasz, hogy hogyan lehet cselekedni.
8/13-as: "Hadd gratuláljak, mint az utóbbi 40-50 év agymosásának végtermékének. A lényeg, hogy magasabb legyen az életszínvonal, minden más nem érdekes, akár elnyomva is lehetünk. 56 hősei forognak a sírjukban, hogy ilyen magyarok is vannak."
Kösz, bár ez nem agymosás, csak józan megfontolás. Kérlek, nézd el nekem (bár végülis ha nem nézed el, az sem érdekel rohadtul, csak tudod, ez egy ilyen szófordulat), de én nem tudom és nem is akarom magamévá tenni azt a mentalitást, miszerint k**vára nem baj, ha éhezel és nincs másod, mint ami rajtad van, ha MAGYAR lehetsz és szabad.
Ugyanígy nem érzem és nem is akarom magaménak érezni azt a hozzáállást sem, hogy az egész életemet nélkülözések és lemondások közepette VEGETÁLJAM végig, szarér'-hugyér' robotolva abban a reményben, hogy talán majd az unokáimnak jobb lesz. Tetszik, nem tetszik, el kell fogadni, hogy a pénzalapú gazdaság a VERSENYre épül, márpedig a VERSENY nem csak egy országon vagy városon belül működik, hanem globálisan. Következésképp, ha azt látom, hogy itt nemhogy évtizedek, de évszázadok, évezredek alatt sem lett jobb világ, és k**vára nem látni még csak jelét sem annak, hogy esetleg a dédunokáim korában majd már jobb lesz, akkor ez az ország egyszerűen megbukott a versenyben, tehát ahogy Feri bácsi is mondta, "El lehet menni!".
Ha te szeretnél megtépázott és kiégett magyar hősként dolgozni (persze tök feleslegesen), akkor csak rajta, én nem ellenzem. Ha neked így jó, tedd... én meg teszem úgy, ahogy nekem jó.
És éppen ezen utóbbi oknál fogva nyugodt lehetsz, mert nem mérgezem már sokáig a szép Mo. levegőjét, lévén vár már egy rendesebb ország fenn északon, és amint letudtam az itteni elintéznivalókat, már húzok is kifele családostul.
Neked meg további jó magyarkodást előre is - remélem, van a patriotizmus is olyan tápláló, ízletes és laktató, mint a rendes étel, olyan pihentető, mint a napi 8 óra szabadidő, és olyan szórakoztató, mint bármi más, amit szórakozásként űznél, csak épp pénzed nincs rá.
Mellesleg, szerinted elnyomásban hol van jólét?
Mutass nekem egy olyan országot, ahol bármely tetszés szerinti népcsoport "el van nyomva" ugyan, viszont mégis abszolút jól él és elégedett... majd pedig magyarázd meg nekem, hogy akkor az miért is elnyomás. Köszi!
13/14:
Te, az egyik, rabszolgaságot élteted, a másikat meg, elveted. Köszönöm, de én, ebből, nem kérek. Nem vagyok, világ proletárja, még akkor sem, ha világpolgárnak nevezik ezt. A versenyképes piacgazdaság, amiről te írsz, az egy lufi. Nem tudom, hogy vannak-e neked, kereskedelmi ismereteid, de mióta egészséges, ha az egyik öli a másikat? Lényegében erről van itt szó. Én vagyok a jobb, ezért és ezért és válassz engem. A politikánk is hasonló, nyugaton is (hol is van az, ahol ha nem szavazol, akkor büntetnek? Valamelyik idióta, szerint, ezt nálunk is, be kéne vezetni várjunk csak! A Szovjetunióban volt ilyen).
A szavaidban, amit elítélsz, az a földesúri rendszer jellemzőjeként olvasom. Te, szerinted, tényleg erről szól a mezőgazdaság? Elárulom, hogy nem. Igaz, nem is arról szól, hogy te rólad, mert itt, nincs helye, az egónak. Itt nem jár semmi, meg kell érte dolgozni és félre is kell tenni, különben nincs semmi. Nincs hitel, mert az, csak a problémákat szüli (ha nem így lenne, akkor írd meg ezt, nyugodtan).
Ez, nem egy, mobiltelefon szolgáltató reklámja, az élet maga.
Te valahogy nagyon el vagy tévelyedve, kérdező, mert ahogy látom, a felét sem érted annak, amit írok, a másik felét meg félreérted. :)
No mindegy, kapsz még egy esélyt:
1.) Először is mutass nekem (te is, a fenti válaszoló mellett) egy olyan országot, ahol egy tetszés szerinti népcsoport "rabszolga" ugyan, de mégis élvezi a jólét minden előnyét, boldogan él és nincs oka panaszra, majd magyarázd el nekem, hogy akkor az miért is rabszolgaság?
2.) Nem versenyképes piacgazdaságról írok, hanem arról, hogy munkaadók és munkavállalók mindenhol vannak világszerte, mivel pedig épphogy _nincs_ földesúri rendszer (nem tudom, ezt honnan vetted) és az azzal járó röghözkötöttség, ezért az emberek szabadon mozoghatnak az országok között is. Következmény: minden ország munkaadója verseng minden ország munkavállalóiért. Tehát, ha én úgy ítélem meg, hogy egy bizonyos északi országban egy munkaadó sokkal jobb feltételeket kínál nekem, a munkavállalónak, mint egy magyar munkáltató, akkor a magyar munkáltató veszített a versenyben, mert én bizony az északmi munkaadót fogom választani.
Lehet kritizálni ezt a rendszert, és tény, hogy van is ezer hibája, de attól még ez van, és így működik a világ, ha tetszik, ha nem.
3.) Ki mondja, hogy az egyik ölje a másikat? Azt mondom, (és erről szól az egész verseny-dolog is) hogy mindenki igyekezzen kihozni magából a lehető legjobbat (nyújts minél jobb szolgáltatást minél jobb áron, jobb munkakörülményeket, jobb fizetést, jobb ellátást, stb.), erre viszont Mo.-n már nagyon régen nem látni kollektív példát, csak egyes üdítő kivételeket, de ők sajnos túl kevesen vannak ahhoz, hogy megváltsák az országot. Én meg nem fogom az egész életemet elcseszni csak azért, mert több hülye vesz körül, mint amennyi értelmes. ÉPP EZ lenne az egyik öli a másikat helyzet, amit én sem akarok.
4.) Igen, ebben kivételesen egyetértünk, hogy a politikánk is rossz, és ezért sem lesz jobb a helyzet. Ma Mo.-n egyszerűen NINCS egy olyan párt sem, amelyikben a lakosság többsége legalább annyira megbízna, hogy legalább elfogadja vagy tolerálja az ő kormányzásukat. Fidesz, MSZP, LMP, Jobbik, JESZ (egykori MDF)... mondd, amelyiket akarod, és mindegyiknek az elkötelezett rajongóival szemben ott vannak az elkötelezett gyűlölői, legalább annyian, ha nem még többen. Amíg ilyen a felállás, addig nem is lesz itt jobb világ.
5.) A mezőgazdaság szerintem egyszerűen arról szól, hogy termelünk, majd amit termeltünk, azzal egyrészt kielégítjük a saját igényeinket (ide értve értelemszerűen a különböző feldolgozási folyamatokat is a tényleges fogyasztás előtt), másrészt teszünk félre belőle magunknak (tartaléknak, meg hogy később is legyen miből termelni), és ha még ezen felül is marad, akkor azt exportáljuk. Erre mondtam, hogy pusztán erre Mo. nem tud gazdaságot építeni. Hacsak nem állunk át valahogyan olyan növények termesztésére, amiket arany áron lehet értékesíteni - csak hát azok az ország nagyobbik részén (még) nem teremnek meg, annyira (még) nem forrósította fel a klímát a globális felmelegedés.
6.) Mondtam én, hogy ingyen kérek bármit is? Nem. A munkámért viszont méltányos fizetséget várok el, ami pedig 1.000 eurónál kezdődik, és akkor még csak a legalsóbbrendű munkákról beszélünk. Ugyanis ennyi kell ahhoz, hogy megélhess - hogy valóban ÉLHESS - és félre is tehess belőle. Ennél kevesebből csak nélkülözni, vegetálni és sorvadozni lehet. Hitelt meg én sem akarok.
"Te valahogy nagyon el vagy tévelyedve, kérdező, mert ahogy látom, a felét sem érted annak, amit írok, a másik felét meg félreérted. :)"
Ha én, félreértem a mondandódat, azt elismerem, de én, leírtam, hogy számomra, mi is a rabszolgaság.
"1.) Először is mutass nekem (te is, a fenti válaszoló mellett) egy olyan országot, ahol egy tetszés szerinti népcsoport "rabszolga" ugyan, de mégis élvezi a jólét minden előnyét, boldogan él és nincs oka panaszra, majd magyarázd el nekem, hogy akkor az miért is rabszolgaság?"
Fel kell tenni a kérdést, hogy mi is az ókori rabszolgaság? Furcsán hangzik, de nem mindegyik rabszolga volt megláncolva, a szó szoros értelemben. Azt, meg nem tagadják meg, hogy a rabszolgák között, olykor ég és föld volt a különbség. Itt vannak, ékes példának a gladiátorok is, de a gályázok is. Mindkettő rabság ugyan, de mégis, másképp valósították meg ezt.
A gladiátoroknak, sok minden megadatott. Rabszolgák voltak, de egy részük, ezzel meg is voltak elégedve. Ha megnézed, akkor ők, jól is éltek, vagyis nem mindegyiknek volt oka a panaszra. A gladiátornak, meg most is, el lehet menni, attól függően, hogy Rómában van, vagy Európa másik helyén van, vagy USA-ban van (2. VH-nak is voltak gladiátorai, ahogyan egy sorozatban is megmutatták).
Jelen korra kivetítve kérdezem tőled, hogy olvastad-e a Tesco titok c. könyvet? Azzal, gondolom, képben vagy, hogy a Tesco, csak egy név rajta, szinte bármelyik áruházlánc nevét is, rá lehet írni. A másik, fehér rabszolgására, egy másik, áruházlánc nevét írják, de lehet írni, gyorséttermek nevét is, mert nem itt kell leragadni. Ha te, nekem tudsz olyan munkahelyet mutatni, aminél nincs meg, a piramis elve, akkor igazat adok neked. Velem az a gond, hogy amiben meglátom a piramis elvét, abban, a rabszolgaságot látom meg.
Itt van még az is, hogy sorra szűnnek meg a munkahelyek. Erre rá lehet mondani, hogy akkor csinálj mást. Mégis, egy, 40 éves embernek, hogyan lehet, egy másik munkahelyet elkezdenie, főleg akkor, ha ő, földművelésből élt meg? A munkahelyek teremtésénél, a számot veszik alapul és nem azt, hogy az ember, tényleg arra képes, vagy mást is, el tudna végezni.
Az a gond nálunk, hogy egy, idegen szokást mertek beleverni a fejekbe. Régen a buszokon, a megszöksz vagy megszoksz felirat volt olvasható. Ezt csak, a börtönben lehetséges. Ha már, Magyarország fővárosában ezt hirdették, akkor azt jelenti, hogy te, szolga vagy, vagyis te, el vagy ítélve. Most is ez van, csak másnak nevezik ezt.
"2.) Nem versenyképes piacgazdaságról írok, hanem arról, hogy munkaadók és munkavállalók mindenhol vannak világszerte, mivel pedig épphogy _nincs_ földesúri rendszer (nem tudom, ezt honnan vetted) és az azzal járó röghözkötöttség, ezért az emberek szabadon mozoghatnak az országok között is. Következmény: minden ország munkaadója verseng minden ország munkavállalóiért. Tehát, ha én úgy ítélem meg, hogy egy bizonyos északi országban egy munkaadó sokkal jobb feltételeket kínál nekem, a munkavállalónak, mint egy magyar munkáltató, akkor a magyar munkáltató veszített a versenyben, mert én bizony az északmi munkaadót fogom választani.
Lehet kritizálni ezt a rendszert, és tény, hogy van is ezer hibája, de attól még ez van, és így működik a világ, ha tetszik, ha nem."
Amiről te írtál, én leírtam, hogy abban, a földesúri rendszer jellemzőjét mertem felfedezni. Ezt abból merem megmondani, hogy a történelmi ismereteim szerint, a robotolás, legelőször, a földesúri rendszerben volt meg – Magyarországon. Mutass fel nekem azt, hogy a földesúri rendszer előtt, volt-e, Magyarországon robotolás?
Ha te, azt mondod, hogy fölöslegesen hoztam fel a földesúri rendszer, akkor legyen. Miért is rossz akkor, a mi gazdaságunk? Erre, én csak azt merem mondani, hogy külföldről, csak a rosszat vették át és aszerint cselekedtek. Az offshore cégeket, nálunk is büntetik, igaz, nem mindegyiket, mert olykor, miattuk módosítják a szabályokat, vagy mentességet kapnak, vagy támogatást. Kérdésem a következő: miért? Ha valaki ide jön, annak, be kell tartania a játékszabályokat, különben nincs mese, nincs Magyarországon helye. Ha igen, akkor az, már nem Magyarország – számomra (jó név ide, a Kreténia, ahol sosem gondolkodnak, csak engedelmeskednek).
Erre az a kérdésem, hogy mutass erre példát, hogy egy brit ember, aki Angliában születik, jön Magyarországra, leteszi az állampolgársági vizsgát és ő ad munkát a magyar embernek. Erre én, nem tudok, egy példát felhozni. Arra igen, hogy a Kárpát-medencében, nem egy nép jött, akik csoportosan beilleszkedtek a magyarságba. Meg lehet kérdezni a jászokat, akikre Irán, mint unokatestvér tekint rájuk, hogy ti, miért is vagytok magyarok? Ti miért is, jöttetek ide? Ha itt vagytok, akkor ti, kaptatok-e mentességet, vagy nem?
Te azt mondod, hogy külföldön tudsz boldogulni, mert te, ebben a jót látod meg.
„3.) Ki mondja, hogy az egyik ölje a másikat? Azt mondom, (és erről szól az egész verseny-dolog is) hogy mindenki igyekezzen kihozni magából a lehető legjobbat (nyújts minél jobb szolgáltatást minél jobb áron, jobb munkakörülményeket, jobb fizetést, jobb ellátást, stb.), erre viszont Mo.-n már nagyon régen nem látni kollektív példát, csak egyes üdítő kivételeket, de ők sajnos túl kevesen vannak ahhoz, hogy megváltsák az országot. Én meg nem fogom az egész életemet elcseszni csak azért, mert több hülye vesz körül, mint amennyi értelmes. ÉPP EZ lenne az egyik öli a másikat helyzet, amit én sem akarok.”
Ebben egyetértünk, hogy nem kell egymást ölni. Mégis, külföldön is van rá példa, ilyen a licenc, mint a tudás/termék lezárása. Ezt én alkottam meg és ezért fizess nekem. Mégis, itt megáll a tudomány, erre lehet rákérdezni, hogy te, honnan tudtad ezt megalkotni? Más nem lenne rá képes? A lopás bűn, ezt elismerem, de ennek is, megvan a maga oka. Honfoglalásnál mondták, hogy Magyarországról rabló hadjáratok indultak. Erre, nem mindenki mondja azt, hogy ez, igenis meg volt rendelve. Azt is be kell látni, hogy nem minden magyar csinálta ezt, mert itthon is, nem mindenki indult útnak, különben, nem lett volna, olyan magyar vezető, aki ennek ellent mondana.
Azt is, megértem, hogy a tudatlanokkal, nem lehet mit kezdeni. Ezért sem, mondtam rád, hogy 56’-osok, miattad forognak a sírjukban. Nem te tehetsz róla, hogy ezt, jónak látod. Ezt valaki, elmesélte neked és te láttad, hogy mi, a jelenlegi, magyar helyzet, ahol egymást tapossák az emberek, vagy nem képesek, egy határon túl gondolkodni. Az, hogy hol a határ, ezt az ember, magának bizonyítja be.
„4.) Igen, ebben kivételesen egyetértünk, hogy a politikánk is rossz, és ezért sem lesz jobb a helyzet. Ma Mo.-n egyszerűen NINCS egy olyan párt sem, amelyikben a lakosság többsége legalább annyira megbízna, hogy legalább elfogadja vagy tolerálja az ő kormányzásukat. Fidesz, MSZP, LMP, Jobbik, JESZ (egykori MDF)... mondd, amelyiket akarod, és mindegyiknek az elkötelezett rajongóival szemben ott vannak az elkötelezett gyűlölői, legalább annyian, ha nem még többen. Amíg ilyen a felállás, addig nem is lesz itt jobb világ.”
Itt a pont. Ezzel az a gond, hogy aki, igazi szabadságról ír, az nem, egy másik, függőség mellé tegye le a voksát. Az EU csatlakozás mellett érvelők között, volt egy rafinált ember, aki azt mondta, hogy azért vagyunk itt, Európa közepén, hogy felzárkózzunk Európába. Én, nem az EU-ban látom meg, Európát, hanem az oroszokban is, a britekben is, a svájciakban is és igen, a törökökben is. Ezek közül, nem mindegyik, EU-s állam, mert nem mindegyik van, teljesen Európában, de mégis, egy részük, Európához tartozik. Európában, a változatosságot látom meg és itt, látom az akadályát, az egységesítésnek.
Az, hogy nem kell papír hozzá, hogy átkellj a határon: kérdem, a középkorban, akármilyen sötétnek is mondják, mégsem volt határellenőrzés, de ezt, csak az oroszokra mondják, hogy ott kezdték el ezt.
„5.) A mezőgazdaság szerintem egyszerűen arról szól, hogy termelünk, majd amit termeltünk, azzal egyrészt kielégítjük a saját igényeinket (ide értve értelemszerűen a különböző feldolgozási folyamatokat is a tényleges fogyasztás előtt), másrészt teszünk félre belőle magunknak (tartaléknak, meg hogy később is legyen miből termelni), és ha még ezen felül is marad, akkor azt exportáljuk. Erre mondtam, hogy pusztán erre Mo. nem tud gazdaságot építeni. Hacsak nem állunk át valahogyan olyan növények termesztésére, amiket arany áron lehet értékesíteni - csak hát azok az ország nagyobbik részén (még) nem teremnek meg, annyira (még) nem forrósította fel a klímát a globális felmelegedés.”
Ez igaz, de a mezőgazdaságot, csak példának hoztam fel, mert azzal lehetett volna, mit kezdeni, erre itt, az EU parancsolat, hogy a hazai cukortermelést, csökkenteni kell. Miért? Miért parancsolja meg nekem, egy másik ember, hogy ne azt tegyem, ami jó lenne. Erre egy példa: a Tungsram, anno azt csinálta, hogy Angliából, Magyarországra hozta, az egyik gyártósort. Az angol ember, erre fellázadt. Másik napon, őr nélkül, nem mertek bemenni.
Nem mondom azt, hogy lázadni kell, de ha, tenni akar az ember azért, hogy ne menjenek el innen, akkor tegyenek is érte, minthogy, csak szónokoljanak, mert erre, a fotelforradalmárok képesek. Az utcai harcost sem támogatom, mert ez, egy extrém sportoló és igen, nem az én érdekeimben megy ki az utcára. Ha egy, másik rendszerben szeretne élni, akkor tegyen is érte és aki, ehhez szeretne csatlakozni, annak legyen meg rá az esélye. Aki nem tud, vagy nem akar, annak van egy másik irány is.
„6.) Mondtam én, hogy ingyen kérek bármit is? Nem. A munkámért viszont méltányos fizetséget várok el, ami pedig 1.000 eurónál kezdődik, és akkor még csak a legalsóbbrendű munkákról beszélünk. Ugyanis ennyi kell ahhoz, hogy megélhess - hogy valóban ÉLHESS - és félre is tehess belőle. Ennél kevesebből csak nélkülözni, vegetálni és sorvadozni lehet. Hitelt meg én sem akarok.”
Elnézésedet kérem, ezt én, általában mertem írni, nem te rád, mivel látom, te tőled, ez a felfogás, idegen, csak ezt, nem tettem hozzá. Kinek nem inge, ne vegye magára. Mégis, azt mondom, hogy a minimálbér, csak szóban az, mert itt, arról szólna, hogy a nélkülözhetetlen kiadásokra tudjon költeni az ember, legyen tető a feje fölött és tudjon is félretenni. Aranyosak, amikor, erre, 100 ezer Ft alatti összeget mernek megadni. Pár éve, úgy 2008-ban, ezt én, 120 ezer Ft-nak mertem kiszámolni, de csak, egy emberre és nem egy, családnak. Nem vagyok, egy közgazdász, mert az értelmiségek irányítanak, de meg kell azt nézni, hogy milyenek is ők és ez, hova is vezet. Most is ez van, de másnak mondják. Ki lehetne, ebből lépni, de erre akarat és cselekvőképesség is kell.
"Mellesleg, szerinted elnyomásban hol van jólét?"
Katalánok, baszkok, skótok, északírek elég jó példa? Hol van nekik nemzeti szuverenitásuk? Mégis jólét van.
Nem magyarkodom, csak éltem külföldön eleget ahhoz, hogy tudjam, mi a honvágy. Neked is rohadtul fog majd hiányozni a hazai táj, a hazai ízek, a magyar nyelv (helyette majd hallgathatod a svéd karattyolást), és még egy sor egyéb dolog. Lelked rajta.
"Ha te, nekem tudsz olyan munkahelyet mutatni, aminél nincs meg, a piramis elve, akkor igazat adok neked. Velem az a gond, hogy amiben meglátom a piramis elvét, abban, a rabszolgaságot látom meg."
Akkor itt van az eltérés a véleményünkben. Engem ugyanis abszolúte nem érdekel és nem is zavar a piramis, már csak azért sem, mert ritkán ugyan, de előfordulhat, hogy esetleg a piramis alján lévőnek is tetszik a munkája, és nem is akar mást, márészt meg azért sem, mert valakinek el kell végeznie minden munkát.
Én úgy vagyok vele, hogy egyáltalán semmi bajom nincs pl. utcasepréssel meg kukaelszállítással és hasonlókkal sem. Ezeket is meg kell csinálni, és nagyon is fontos feladat mindkettő. Gondolj csak bele, mi történne, ha csak egy-két hétig nem végezné el senki!
Nem a munka jellegével vagy tartalmával van tehát a gond (itt Mo.-n, legalábbis, mert ugye maga a munka, a feladat, az ugyanaz mindenhol), hanem a körülményeivel és a díjazásával. Mo.-n pl. felettébb gyakori az idióta főnök és ugyebár a minimálbérről tudjuk, hogy mennyi. Ezzel szemben civilizáltabb országokban kevesebb az idióta főnök (persze vannak ott is, csak jobbak az arányok), a minimálbér pedig ugye legalábbis az EU fejlettebb részében 1.000 euróról indul.
1.000 euróból már meg tudsz élni akár egyedül is, albérletben, futja belőle minden számlára, kajára, piára, néha még szórakozni is tudsz kicsit, és még félre is tehetsz belőle (sőt... van egy ismerősöm Finnországban, szintén kivándorolt hazánkfia, aki takarítóként(!!!) dolgozik, és a keresetéből lakást, autót, feleséget és gyereket tart el...). Ezzel szemben Mo.-n egy minimálbérből mondjuk ha nagy mákod van, akkor kijön egy albérlet bérleti díja... és kész. Még egy számlát nem fizettél be, egy falatot nem ettél, semmit nem ittál.
No, _ezzel_ van a baj, számomra _ez_ a rabszolgaság. Amikor gályázol, robotolsz látástól mikulásig, de se meg nem becsülnek érte, se meg nem fizetnek. Abban viszont sehogyan sem tudom meglátni a rabszolgaságot, ha jut mindenre, és nyugiban, jól élhetek.
De ahogy látom, alapvetően egyetértünk e téren.
Azt pedig nem mondom, hogy a földműves csináljon mást. Sokadjára mondom: jó dolog az agrárium, kell is, és jó lenne, ha Mo. mezőgazdasága tényleg teljes fényében tündökölhetne. Tényleg örülnék neki. De emellett ettől függetlenül szükség lenne még másra is. Ennyi.
"Ha valaki ide jön, annak, be kell tartania a játékszabályokat, különben nincs mese, nincs Magyarországon helye."
Ha hiszed, ha nem, ebben alapvetően egyetértünk. :)
Csakhogy e kérdésben nem mi döntünk, hanem ugye egyesek odafenn.
Másfelől viszont az is jó kérdés, hogy mi lenne akkor, ha kezdettől fogva ragaszkodtak volna az illetékesek ehhez az elvhez...? Vajon kevesebb munkahely lenne, de az jobban fizetett...? Mert gondolom, a multi úgy van vele, hogy ha nem kap kedvezményt, hát megy tovább. Nem szükségszerű neki, hogy pont itt építse fel az újabb gyárait...
Szóval ez egy eléggé ingoványos terep, de erről legalább lehet érdemi beszélgetést folytatni.
"Erre az a kérdésem, hogy mutass erre példát, hogy egy brit ember, aki Angliában születik, jön Magyarországra, leteszi az állampolgársági vizsgát és ő ad munkát a magyar embernek."
:)
Nos, Pécsen az egyetem angol tanszékén vagy egy eredeti brit tanár, aki már évtizedek óta itt él, perfektül beszél magyarul. Gondolom, van állampolgárságija is, mert már csak látogatni jár haza néha Angliába, de életvitelszerűen él itt, itt dolgozik. Mondjuk tény, hogy nem munkaadó ő sem, csak alkalmazott, de ha ő itt van, akkor lehetnek mások is, akik akár munkaadók is lehetnek.
Viszont tény, hogy ez a felállás elég ritka, de nem véletlenül. Te pl. elköltöznél Zambiába, hogy letedd az állampolgársági vizsgát, és adj munkát a zambiaiaknak? Nos, ugyanezért nem törekednek nagyon az angolok sem a magyar állampolgárságra.
De ha a multikról beszélsz, akkor viszont nem könnyen értelmezhető a kérdésed. Mert akkor ugyan ki tegyen állampolgárságit? A multi vezérigazgatója? Az igazgatótanács? A helyi részleg vezetője? Mindegyik? És miért épp ők? És miért épp ő?
"Mégis, külföldön is van rá példa, ilyen a licenc, mint a tudás/termék lezárása. Ezt én alkottam meg és ezért fizess nekem."
Nos, ebben is egyetértünk. Ezért is szimpatizálok a kalózpártokkal, akiknek az egyik fő célkitűzése a licenc-/szabadalom-/szerzői jog- kérdéskörök újragondolása és alapos megreformálása.
Egyfelől jogos, hogy aki megalkot valamit, az el is vár érte valamit, de másfelől óriási különbség van a méltányos díjazás és a gátlástalan harácsolás között.
Európát illetően is egyetértünk részben, bár számomra az európaiság alapvetően 3 tényezőből áll össze; egy az általad is említett földrajzi-kulturális kapcsolat, második a mentalitás, lelkület, gondolkodásmód (ami végülis összefügg a kultúrával is), harmadik pedig a gazdasági helyzet. Tudom, ez utóbbinak alapvetően semmi köze az európaiság fogalmához, de mégis, ha ma azt mondjuk, hogy "európai" általában azt értjük alatta, hogy "jobb, fejlettebb, gazdagabb", tehát nem lehet figyelmen kívül hagyni ezt a konnotációt sem.
De egyébként nekem sincs semmi bajom az oroszokkal, ukránokkal, de még a törökökkel sem. Tudom, hogy 150 év, de azért mégis elég szívmelengető, hogy eddig kivétel nélkül minden török, akivel találkoztam, "magyar testvér"-ként üdvözölt (régebben kicsit tanulgattam törökül önszorgalomból, neten beszéltem pár törökkel, innen a tapasztalat... és már a pár szavas törökül makogást is nagyon értékelték, és ők is igyekeztek legalább pár szót összehozni magyarul). Szóval tény, a gazdaság csak egy tényező, de vannak másikak is.
EU-t illetően szintén megvan a konszenzus, én sem értek egyet a mezőgazdaság-csökkentő előírásokkal. E téren pedig visszautalnék az "itteni játékszabályok" témakörére... vagyis erről is lehet hosszú diskurzusokat folytatni, hogy mit kell még elfogadni, és mit már nem, és miből mi lenne vagy lett volna... csak ugye ez megint olyan kérdés, amiben nem mi döntünk.
És hogy tenni mit lehet... nos, egyetértünk abban is, hogy sem a tétlenség, sem a rombolás nem jó, de a békés tüntetés meg mit ér el...? Már Feri bácsi is megmondta: "Tüntessenek. Aztán majd megunják és hazamennek." És ez sajna eléggé úgy tűnik, hogy tényleg így is van, és Viktorék is így viszonyulnak a dolgokhoz. Mindegy nekik, kik tüntetnek és hányan és miért, nekik megvan a kétharmaduk, úgyhogy minden és mindenki más le van...
"Nem magyarkodom, csak éltem külföldön eleget ahhoz, hogy tudjam, mi a honvágy. Neked is rohadtul fog majd hiányozni a hazai táj, a hazai ízek, a magyar nyelv"
Nos, én is éltem sokáig külföldön - Finnországban -, jó fél évet. Egy pillanatig nem volt honvágyam - viszont amióta visszajöttem, azóta folyamatosan van... csak épp Finnország, a finn táj, a finn ételek és a finn nyelv iránt. (Csak a félreértések elkerülése végett: semmi bajom a magyar nyelvvel. Tetszik, szép, szeretem, és örülök, ha használhatom.)
Viszont Finnországban összességében mégis sokkal inkább otthon éreztem magam, mivel minden tekintetben közelebb áll hozzám az a táj, az a mentalitás, az az életmód és életvitel, az a kultúra, mint a hazai. És ezt megint nem mocskolódásból mondom, hanem egyszerűen csak szavakba öntöm az érzéseimet.
"(helyette majd hallgathatod a svéd karattyolást)"
Sajna ott még pont nem voltam, de tervbe van véve az is. Beszélek svédül is, beszéltem már svéd emberrel is, nekem kifejezetten tetszik az a nyelv is, szóval ez sem lenne ellenemre. :)
"Lelked rajta."
Köszönöm. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!