Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európai Egyesült Államok -...

Európai Egyesült Államok - tartani kell-e tőle, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most olvastam el, ezt az írást:

[link]

Az író véleményét jól ismerem, de az itteni kommentelőkét meg nem.


2011. nov. 16. 11:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Én támogatok minden ilyen elképzelést. Egyesek ugyan hajlamosak önmagáért való értékként emlegetni a nemzeti szuverenitást és függetlenséget meg más hasonlókat, de nem látom be, mi értelme ennek, ha azzal jár együtt, hogy közben a seggünk kilóg a gatyából. Félreértés ne essék, NEM azt mondom, hogy ha szorosabbá válik az Unió, attól automatikusan jobb lesz nekünk is, hanem azt, hogy hosszabb távon sokkal nagyobb esélyünk lesz a felzárkózásra, mintha megmaradnánk magunkban. Ahhoz, hogy egy ország egymagában is sokra vigye, olyannak kell lennie, mint amilyen Norvégia (olajkutak) vagy Svájc (bankok). Nekünk mink van...?


Igen...?


Hallgatom...


Senki...?


No ez az. Hogy semmink nincs. Amiben erősek lehettünk volna, az az agrárium, de azt egyrészt régen szétverték, másrészt meg önmagában az messze nem egy annyira nyereséges ágazat, hogy mindent arra lehessen bazírozni. Hasznos kiegészítő, de önmagában kevés.


Következésképp: Mo.-nak egyedül esélye sincs.


További következtetés: miért lenne az jó, ha épp ellenkezőleg, fellazulna az Unió, és nagyobb nemzeti szuverenitás, függetlenség lenne? Még kevésbé lehetne kollektíven megegyezni bármiről is, még több felé húzna mindenki, még kevesebb lenne a konszenzus, még sújtalanabbá válna Európa a világban, és még kevesebb dolgot valósíthatnánk meg együtt.


Nem tudom, miért olyan rohadt nehéz belátni egyeseknek az ősi igazságot, miszerint egységben az erő. Hol lenne ma Magyarország, ha nem látta volna be ugyanezt az igazságot a Hét Vezér is, és megy mindegyik a saját törzsével a saját feje után, mert ő annyira független és szuverén...?


Hát ennyit erről.

2011. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Antimod ***** válasza:
100%
Remélem nem lesz, de a válságok és természeti katasztrófák kialakíthatják a szuperállamokat. Az EU egy béna kacsa, örülnek, ha az Eurozóna nem omlik össze, a túlfejlett bürokrácia nem alkalmas ilyen léptékű változtatásokra (jelenleg). Szerintem nincs ilyen törekvés folyamatban, de lehet, hogy a jövőben lesz.
2011. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló:

Miért nem lenne képes, a magyar nép is, megállni a saját lábán?

Nekem, nem a szövetséggel van a bajom, hanem azzal, hogy ez, már mást jelent. Meg kell nézni, hogy miért is tartunk itt. A mezőgazdaságot, tönkre tették, mert az irányítás ez parancsolta. Van erre, egy élő példa is, pont az EU-ból, gondolom, te is tudsz róla. Nem azt mondom, hogy a magyar nép, mindenre képes, de mégis, mezőgazdaságban, otthon tud mozogni és igen, a Kárpát medencének van a legjobb adottsága.

Magyarország, nem véletlenül van, Európa közepén, ami nem a Nyugat és a Kelet függőséget jelenti, hanem azt, hogy mindkét oldalról, azt kell átvenni és azt fejleszteni, ami számunkra hasznosítható.

Én, a nemzeti szuverenitást úgy látom, mintha egy ember lenne. Ha levágják az egyik testrészét, akkor is ott van, de nem teljes.

Az Egyesült Európai Államok, meg kiépül ugyan, de nálunk, mostanában, valamiért nagy a csend.

2. Válaszoló:

Igaz, de a katasztrófák elleni védekezésben is, ott lehet, egy Egyesült Állam, de az, egy központi irányítást jelent. Az Európai Egyesült Államokkal, egy a gond: a felső irányítás szerint, béke lenne az államok között. Elvileg az EU is, ezt mondja, mégsem képes erre. Az EEÁ-val, a bajok, csak fokozódnak, a globalizáció ellenesek, még jobban összefognak és igen, ha kell, akkor egyesek, átmennek terroristába is - lásd közel keletet, mint példát.

Ugyan, az Európai Csendőrség is ott van, mint központi véderő, de ott is, emberek szolgálnak.

2011. nov. 16. 12:24
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Központi véderő?? viccelsz? az a 2000-3000 kiscserkész?? Mert másra nem jó. Nem egészen az a feladatuk amit te és a cikk írója is gondol.
2011. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Jelenleg, csak ennyien vannak, de ezt, másképp kell nézni, mivel egy, központi irányítást, így egy, M.o.-n levő, Európai haderő is, a részese tud lenni (a NATO-hoz hasonlóan, bár ki tudja, hogy az EEÁ és a NATO-nak milyen viszonya van. Ha már itt tartunk: a NATO, mostanában, valamiért több, EU-s országban is gyakorlatozik. Ki tud erről?).
2011. nov. 16. 13:11
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan hogy európai haderő. Remélem ezt tudjátok.
2011. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)


Kérdező... mondtam, hogy az agrárium jó dolog, de önmagában kevés, arra nem lehet nemzetgazdaságot építeni. Tehát még ha abszolút csúcson is lenne a mezőgazdaságunk, csak arra nem támaszkodhatunk. Az egyszerűen nem elég. Más viszont nincs. Hát ezért nem képes a magyar nép megállni a saját lábán.

A nemzeti szuverenitás pedig egy mítosz, minden valóságalap nélkül. Mondd meg nekem, miért van az, hogy az emberiség évezredekig(!!!) ragyogóan elvolt nemzettudat nélkül? Ez az egész nemzetieskedés kifejezetten újkori vívmány, a romantika szülötte, kb. kétszáz éves, eszméletlenül elkésett, és sokkal több kárt okozott, mint hasznot, sokkal több viszályt és ellentétet szított, mint amennyi jó származott belőle.

Kövezzetek meg, de én pl. lesz**om, hogy független-e az ország vagy sem, és magyarok irányítják-e vagy sem. Egyedül az érdekel, hogy: 1.) ÉLHETŐ legyen az ország, 2.) az európai árak mellé legyenek már végre európai FIZETÉSEK is, és hogy 3.) legyen eurónk. Ha ehhez teszem azt be kell hívni az osztrákokat, hogy ugyan vegyék már át drága, hőn szeretett magyar politikusaink helyét, és tegyék rendbe az országot, hát legyen.

Nem az számít, ki hol született és milyen szülőktől, hanem hogy mit mond és mit csinál. Felőlem akár egy zambiai menekült család szénfekete gyereke is lehetne Mo. miniszterelnöke, ha valóban gatyába rázná az országot, és megvalósítaná az előbbi három feltételt.

2011. nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Antimod ***** válasza:
40%

"Kövezzetek meg, de én pl. lesz**om, hogy független-e az ország vagy sem, és magyarok irányítják-e vagy sem. Egyedül az érdekel, hogy: 1.) ÉLHETŐ legyen az ország, 2.) az európai árak mellé legyenek már végre európai FIZETÉSEK is, és hogy 3.) legyen eurónk. Ha ehhez teszem azt be kell hívni az osztrákokat, hogy ugyan vegyék már át drága, hőn szeretett magyar politikusaink helyét, és tegyék rendbe az országot, hát legyen."


Hadd gratuláljak, mint az utóbbi 40-50 év agymosásának végtermékének. A lényeg, hogy magasabb legyen az életszínvonal, minden más nem érdekes, akár elnyomva is lehetünk. 56 hősei forognak a sírjukban, hogy ilyen magyarok is vannak.

2011. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

6/8:

Te, a nemzeti szuverenitást, mivel kötöd össze?

Az ellenforradalmárokkal, a nemzeti antiszemitizmussal (ami nálunk, párt is volt), a nemzeti szocializmussal, vagy azzal, amit a Horthysták (amit a Jobbikosok is) magukénak vallanak?

Ezek, mind, a forradalmak ellenlépéseként jöttek létre.

A nemzeti szuverenitást, én ennél, ősibbnek vallom, ami még, a királyságokhoz képest is, idősebb.

Ha idegenek jönnek be mihozzánk, uralkodni, az miért is jó nekünk?

Én, a magyar nemzetet, olyannak fogadom el, amilyen, se nem többre, se nem kevesebbre. A mezőgazdaságot, meg leépítették minálunk. Furán hangzik ugyan, de ezt, már a monarchiai időkben is elkezdték, utána ezt csak folytatták. Ha már, monarchia: mire volt ez nekünk jó, a hosszú, Habsburg uralkodás után? A vasút, nélküle is fejlődhetett, nem kell hozzá a Monarchia.

Aranyosak voltak ugyan, hogy a Habsburgoknak, nem egy, hadüzenetet küldtek, amikor gyengék voltak, hanem inkább, őket erősítették meg. Igaz is, Pesten és Budán, nem elhanyagolható volt akkoriban, a német ajkú lakosság.

Igaz, én sem, a hadüzenet mellett tenném le a voksot, de mégis, akkor elindulhatott volna a magyar nép, egy másik irány felé. Mivel, ez nem történt meg, így nem lehet tudni, hogy pontosan mi is történhetett volna.

Nekünk, a Keleti és a Nyugati népek uralkodásából is, kivettük a részünket. Ezekből, aki csak, a jókat tudja felhozni, az szóljon nekem, mert mindegyiknek megvolt a maga árnyoldala is.

A törökök bejövetelének is, meg volt a maga ára, de nem hiába akkor történt meg ez, amikor az ország, már ketté szakadt.

A Habsburgok, meg akkor űzték ki a törököket, amikor, már Bécset fenyegették. Az őrséget is, ellenük állították fel.

Én, a törökök mellett sem foglalok állást, de mégis, volt egy időszak, amikor, békében tudtuk mellette létezni.

2011. nov. 17. 14:36
 10/30 Antimod ***** válasza:

"Az ellenforradalmárokkal, a nemzeti antiszemitizmussal (ami nálunk, párt is volt), a nemzeti szocializmussal, vagy azzal, amit a Horthysták (amit a Jobbikosok is) magukénak vallanak?"


Azért hoztam '56-ot példának, mert akkor gyak. a fiatalság fogott fegyvert, és küzdött hősiesen a függetlenségért, nem egy irányított hadsereg. Ráadásul ez zajlott le napjainkhoz a legközelebb, ezt érezheti legközelebb magához egy magyar fiatal.

Az "izmusokkal" nem kell dobálózni, hazaszeretet azok nélkül is létezhet.

2011. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!