Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mikortól gazdag,...

Szerintetek mikortól gazdag, illetve mikortól szegény valaki? Mi alapján lehet őket annak nevezni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 06:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Gazdag az ki nem nélkülöz, úgy érzi mindene megvan. Tehát ha van öt hektár földed, két tehened, négy hízód, ötven tyúkod, és húsz kacsád és te már nem szeretnél többet akkor gazdag vagy.


Ha van hatvan aranybányád és szeretnél kilencvenet akkor szegény vagy.

2011. szept. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

gazdag: nagyobb kiadást sem igazán érez meg, megvehet egy számítógépet anélkül, hogy az árát megnézné

"normális": a mindennapi kiadásokat nem érzi meg, bőségesen megveheti a havi élelmiszert, és a többi háztartási cuccot anélkül, hogy válogatnia kellene

szegény: válogatnia kell az alapvető szükségleteknél, "filléreznie" kell

nyomor: le kell mondani valamilyen alapvető szükségletről



Ez persze relatív, mert pl. napjainkban Magyarországon gazdagnak számít már az is, ha valaki hiánytalanul képes megvenni a havi szükségleteit fillérezés nélkül. De amúgy ezt kellene alapul venni, amit fent írtam.

2011. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Más megközelítésben viszont akinek van ötven hektár földje és ötven marhája az már mindenképp gazdagnak, de legalábbis jómódúnak számít, mert családja megélhetése biztosított.
2011. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gazdag az, akinek megvan mindene, amire szüksége van és amit szeretne. Nincs hitele, ha van is akkor is bőven tudja fizetni. Gazdag az, aki megvehet magának mindent amit akar anélkül, hogy spórolnia kelljen. Gazdag az, akinek nem kell néznie a boltokban az árakat, hogy mi mennyibe kerül, elég ha azt nézi mennyire egészséges.
2011. szept. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Mi a különbség a szegény és a gazdag között?

A szegény örül,ha hóvégén még futja neki kenyérre.

A gazdag pedig soha nem elégedett azzal,amije van,hanem még többet akar.

2011. szept. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem olyan rég egy kérdésnél ezt úgy fogalmaztam meg, hogy gazdag az, aki egy forinttal többet keres. Szegény az, aki annak hiszi magát.

Pénzügyileg ez ugyan nem állja meg a helyét, de az itteni átlagos mentalitásból következtetve a nézőpont ilyesmi.

2011. szept. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tanzániához képest kifejezetten gazdag a magyar átlagproli aki sír, hogy tönkreteszi az életét, élhetetlenné válik a környezet...
2011. szept. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sztem ez attól függ, hogy tud-e megtakarítani.


tehát: ha nem okoz gondot neki a napi élet olyan életszínvonalon, amilyet akar, és emellett tud megtakarítani, akkor már gazdag.

2011. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban csak viszonyítás kérdése, hiszen én akár nincstelennek is érezhetem magam, mikor mondjuk a hátulgombolós Dzsudzsák jövedelméről olvasok. De mellette még a közismert tévéseink, színészeink is szegénynek számítanak az 1-2 milliós havi fizetésükkel.
2011. szept. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A gazdag pedig soha nem elégedett azzal,amije van,hanem még többet akar."


Az ilyen nem gazdag. Ő a legszegényebb.

2011. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!